×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.6°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Trešdiena, 23. maijs, 2018
28. novembris, 2014
Drukāt

Pasaules AIDS diena Latvijā 1. decembrī – konferences ES mājā un vērienīga zibakcija Rīgas centrā

Foto-ShutterstockFoto-Shutterstock

Biedrība “DIA+LOGS” atbalsta centrs visiem, kurus skar HIV/AIDS, aicina visus interesentus un mēdiju pārstāvjus uz konferenci „HIV infekcija Latvijā – meklējam atbildes uz aktuāliem jautājumiem”, kas notiks Pasaules AIDS dienā š.g. 1.decembrī Eiropas Savienības mājā pl. 11, Aspazijas bulvārī 28, Rīgā. Par HIV/AIDS darba izaicinājumiem diskutēs NVO, valsts un pašvaldību eksperti.

Katru gadu, jau 26. reizi, 1.decembrī visā Pasaulē tiek atzīmēta Pasaules AIDS diena, kuras tēma no 2011.gada līdz 2015.gadam ir “Nulle jaunu HIV infekcijas gadījumu. Nulle diskriminācijas. Nulle no AIDS mirušo.”. Tiek rīkoti pasākumi ar aicinājumu tajos piedalīties ikvienam cilvēkam. Šo aktivitāšu mērķis ir paust nostāju, veicināt sabiedrības izpratni, informēt sabiedrības daļu, kuru tieši neskar HIV/AIDS, mazināt aizspriedumus pret HIV inficētajiem, izrādot solidaritāti un radot atbalstošu un harmonisku vidi.

Slimību profilakses un kontroles centra dati liecina, ka Latvijā kopējais reģistrēto HIV infekcijas gadījumu skaits no 1987.gada līdz 2014.gada 1.oktobrim ir 6117 gadījumi (no tiem 1461 AIDS gadījumi). Realitātē šis skaitlis ir divkāršojams, jo katrs otrais HIV inficētais cilvēks nezina, ka ir inficēts. Šogad līdz 1.oktobrim ir reģistrēti 250 jauni HIV infekcijas un 107 AIDS gadījumi. Šie skaitļi atspoguļo infekcijas slimības aktualitāti Latvijā, jo ieņemam 2.vietu Eiropas Savienībā jauno HIV infekcijas gadījumu skaita ziņā.

Biedrība ”DIA+LOGS”, sadarbojoties ar horeogrāfi, Rīgas Stradiņa universitātes jauktā kora “Rīga” grupu un brīvprātīgajiem, 1.decembrī, Pasaules AIDS dienas 2014 ietvaros, rīkos vērienīgu zibakciju pl 17:30 t/c Origo dzelzceļa stacijas teritorijā, lai demonstrētu nostāju, pievērstu sabiedrības uzmanību un liktu aizdomāties par HIV/AIDS ietekmi Pasaules un Latvijas norisēs, kā arī cilvēku dzīvēs.

Papildus zibakcijai t/c Origo, apskatei tiks uzstādīts kolāžas veida plakāts, kurā apkopoti jauniešu radošie darbi no konkursa “HIV. Iecietība. ES”. Garāmgājējus aicinās piedalīties sarkanās lentītes veidošanā.

Konferencē „HIV infekcija Latvijā – meklējam atbildes uz aktuāliem jautājumiem” piedalīsies J. Feldmane no Veselības ministrijas, M. Taube no Nacionālā Veselības dienesta, A. Lācarus no Latvijas Pašvaldību savienības un Talsiem, R. Raude no Rīgas domes, J. Vērzemnieks no Jelgavas pašvaldības un vairāku biedrību pārstāvji.
Savukārt, jauniešiem vēlāk 1.decembra pēcpusdienā, arī ES mājā, rīkojam mācību konferenci „HIV/AIDS – aktuāli un nopietni”. Galvenais iemesls sabiedrības diskriminācijai un stigmai pret HIV skartajiem ir informētības trūkums, tāpēc DIA+LOGS aicina jauniešus nākt, uzzināt vairāk par HIV/AIDS, inficēta cilvēka ikdienu un veidiem kā pasargāt sevi un citus.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+