×
Mobilā versija
Brīdinājums +10°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
27. marts, 2017
Drukāt

Skrubis pirtiņai ar iedvesmu

Ar pinduļiem, kuros iepildīti smaržaugi, izberzē un pamasē miesu. vēlams pirms lietošanas izmērcēt un paturēt siltumā, lai izdalās smarža un ēteriskā eļļaPiemēram, gatavojot vīgriežu slotiņas, paliek pāri ziedu krikumiņi. Tos sažāvējot un pievienojot sālim, skrubim tiek gan aromāts, gan vērtīgums. Tikpat labi der vībotnes ziediņi vai samalta kalmes sakne. Sen zināmas ķirbja unikālās īpašības, taču maz tiek izmantots vērtīgais ķirbja vidiņš –mīkstums, bezveidīgā masa, kas līp pie pirkstiem un ko saimnieces neizmanto. Parasti izmet mēslainē, pat neuzzinot, ka tas noder unikālam krēmam. Sablendē ķirbi un pieliek sālim kādu piekto daļu no kopējā skrubja daudzuma. Ja mīkstuma pielikts vairāk, labāk uzglabāt ledusskapī. Tīkamākam aromātam var piepilināt, piemēram, citronmētras eļļu. Daudziem tīk kadiķis, taču skrubī ar to jāuzmanās, var pat savainot ādu. Jāmaļ ļoti smalki, citi to dara ar gaļas mašīnu, turklāt tik ilgi, kamēr masa sāk putot. Foto no “Lauku Avīzes” tematiskā izdevuma “Pirts: praktiski un dziedinoši”Ar pinduļiem, kuros iepildīti smaržaugi, izberzē un pamasē miesu. vēlams pirms lietošanas izmērcēt un paturēt siltumā, lai izdalās smarža un ēteriskā eļļaPiemēram, gatavojot vīgriežu slotiņas, paliek pāri ziedu krikumiņi. Tos sažāvējot un pievienojot sālim, skrubim tiek gan aromāts, gan vērtīgums. Tikpat labi der vībotnes ziediņi vai samalta kalmes sakne. Sen zināmas ķirbja unikālās īpašības, taču maz tiek izmantots vērtīgais ķirbja vidiņš –mīkstums, bezveidīgā masa, kas līp pie pirkstiem un ko saimnieces neizmanto. Parasti izmet mēslainē, pat neuzzinot, ka tas noder unikālam krēmam. Sablendē ķirbi un pieliek sālim kādu piekto daļu no kopējā skrubja daudzuma. Ja mīkstuma pielikts vairāk, labāk uzglabāt ledusskapī. Tīkamākam aromātam var piepilināt, piemēram, citronmētras eļļu. Daudziem tīk kadiķis, taču skrubī ar to jāuzmanās, var pat savainot ādu. Jāmaļ ļoti smalki, citi to dara ar gaļas mašīnu, turklāt tik ilgi, kamēr masa sāk putot. Foto no “Lauku Avīzes” tematiskā izdevuma “Pirts: praktiski un dziedinoši”
Der zināt:

Sāls darbojas kā konservants, tādēļ skrubis var glabāties diezgan ilgi. Tomēr sālim jābūt vairāk nekā pievienotajai vielai, citādi konservējošais efekts var zust. • Ja kāda auga aromāts vai konsistence nepatīk, nekādā gadījumā to nelieto!

Pēc pirmās vai vairākām izsildīšanām ķermenis sāk iesvīst, āda samitrinās. Tad ir īstais laiks to attīrīt, ķerties pie skrubīša vai pīlinga. Skrubējoša efekta pīlingu veic ar sāli vai kafiju. Tautā šādu ādas attīrītāju mēdz saukt par berzīti. Berzējot ādu, tā mehāniski tiek attīrīta no atmirušajām ādas daļiņām un spēj labāk elpot, stāsta pirtnieks Romualds Lamsters.

• Visbiežāk lieto abrazīvu skrubi, kam pamatā sāls. Smalko sāli nevajadzētu izmantot, jo tam nav pietiekama skrubējošā efekta, turklāt tas ir ķīmiski apstrādāts. Arī rupjo sāli izvēloties, vērts izlasīt marķējumu, vai nav pievienotas, piemēram, pretsalipes vielas. “Iesaku Baltkrievijā ražoto sāli papīra iepakojumā, jo tam nav nekādu piemaisījumu. Daudzi apgalvo, ka jūras sāls ir labāks par parasto. Dārgāks noteikti, taču vai vērtīgāks?” stāsta Romualds Lamsters.

Sāls kristāliņi ir diezgan asi, ne visiem tas tīk. Tad sālim var pievienot nedaudz ūdens, lai veidotos putriņa, tāds kā šķidrs sāls. Sāls asās šķautnītes ūdenī zūd. Ūdeni var aizvietot ar alvejas sulu. Aptuvenā sāls un alvejas attiecība – 1:5.Alvejas lapu nogriež (to nevajadzētu darīt ar metālisku nazi, labāk izmantot, piemēram, kaprona auklu, koka vai plastmasas nazi), sablendē, kamēr izveidojas staipīgs šķidrums, un piejauc to sālim. Alveja ir spēcīgs antioksidants, spēj aizsargāt un atjaunot šūnas.

• Ja netīk ādas skrubēšana ar sāli, noder sāls palags, kurā ietin peramo; tas ir kā viegls pīlings.Šāda palaga efekts ir daudz jūtamāks, tas palīdz atslābināt ķermeni, relaksēties. Uz 10 litriem ūdens vajag kilogramu sāls. Ūdeni sakarsē līdz 60–70 °C, ieber sāli, maisa, kamēr izšķīst. Šajā ūdenī iemērc palagu – uz kādu minūti. Lieko ūdeni nospiež. Lai neapsvilinātu rokas, labāk uzvilkt cimdus. Sāls palagu var izmantot gan pirms, gan pēc pēriena. Vispirms cilvēks uz lāvas izsildās. Tad tiek ietīts sāls palagā. Pēc tam met garu un vēdina ar slotām, lai karstums apņemtu sāls kokonā gulošo. Šādi turpina apmēram 10 minūtes. Pēc procedūras noskalojas dušā.

• Sāls un augu spēks izmantojams, ja sālim pievieno smalki samaltas sēklas vai izžāvētus un sasmalcinātus augus – šādi tas bagātinās ar to vērtīgajām īpašībām. Vienam skrubim vairāk par trim piedevām nepievieno, taču var iztikt arī ar vienu Piemēram, gatavojot vīgriežu slotiņas, paliek pāri ziedu krikumiņi. Tos sažāvējot un pievienojot sālim, skrubim tiek gan aromāts, gan vērtīgums. Tikpat labi der vībotnes ziediņi vai samalta kalmes sakne. Sen zināmas ķirbja unikālās īpašības, taču maz tiek izmantots vērtīgais ķirbja vidiņš –mīkstums, bezveidīgā masa, kas līp pie pirkstiem un ko saimnieces neizmanto. Parasti izmet mēslainē, pat neuzzinot, ka tas noder unikālam krēmam. Sablendē ķirbi un pieliek sālim kādu piekto daļu no kopējā skrubja daudzuma.Ja mīkstuma pielikts vairāk, labāk uzglabāt ledusskapī. Tīkamākam aromātam var piepilināt, piemēram, citronmētras eļļu.

Daudziem tīk kadiķis, taču skrubī ar to jāuzmanās, var pat savainot ādu. Jāmaļ ļoti smalki, citi to dara ar gaļas mašīnu, turklāt tik ilgi, kamēr masa sāk putot.

• Skrubim noderīgs arī sāls ar citām piedevām. Piemēram, sodu pievieno, lai mīkstinātu sāls iedarbību, jo šī smalkā substance labāk slīd pa ādu. Jāņem gan vērā, ka soda pastiprināti attīra un sausina ādu, tātad neder tam, kuram jau tā ir sausa āda. Taukainas ādas īpašnieks var mierīgi lietot.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+