×
Mobilā versija
+2°C
Jurģis, Juris, Georgs
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
25. maijs, 2015
Drukāt

Var atbalstīt muzikālu velotūri, lai nodrošinātu bērnu nama bērnus ar riteņiem (1)

Publicitātes fotoPublicitātes foto
Lietas, kas nepieciešamas:

* velosipēdi – jebkāda veida (mtb, šosejas, pilsētas, tūrisma, bmx utt.) veci, remontējami vai jauni, lieli un mazi;
* velo piederumi – instrumenti, kas nepieciešami velosipēdu labošanai un kopšanai, ķiveres, dubļu sargi, pumpji, lukturi, velo bagāžnieki,
* somas, kopšanas līdzekļi, saslēdzēji, piekabes mazākajiem utt.;
* velo rezerves daļas – kameras, riepas, pārslēdzēji, bremzes, sēdekļi, rāmji, dakšas, riteņi, rumbas, kasetes, zobrati utt.

Praktiska, finansiāla palīdzība, kas nepieciešama:
* cilvēki ar zināšanām un prasmēm, kas varētu palīdzēt realizēt iniciatīvu;
* transports, lai aizgādātu velosipēdus pie bērniem (it sevišķi kravas u.tml. busiņi);
* vieta, kur visu sagādāto droši uzglabāt;
* finansiāls atbalsts, lai varētu sagādāt iepriekš minētās nepieciešamās lietas, segtu degvielas izmaksas, transportējot velosipēdus u.tml.

Šis ir stāsts par Ērģemes namiņa “Saulīte” bērnu velo sapni un par “Namiņš ripo” komandu, kas palīdz sapni piepildīt. “Namiņš ripo” komandai labie darbi un cenšanās padarīt pasauli labāku šķiet tikpat pašsaprotami kā braukt ar velo.

Nedaudz par ideju…

Minoties labākas un tīrākas nākotnes virzienā, darot labus darbus, daloties pozitīvās emocijās un popularizējot velobraukšanu, tapa iniciatīva “Namiņš ripo”. Šīs iniciatīvas mērķis ir popularizēt velobraukšanu kā aktīvu, veselīgu un videi draudzīgu dzīvesveidu, un, galvenais – sniegt iespēju Ērģemes bērnu nama bērniem un jauniešiem, ar kuriem “Namiņš ripo” komandai ir izveidojusies cieša draudzība, aktīvi pavadīt brīvo laiku, nodarbojoties ar velobraukšanu.

Realizējot ideju, paredzēts ne tikai nodrošināt bērniem visu velobraukšanai nepieciešamo, bet organizēt arī izzinošo Velo dienu, kuras ietvaros ar izglītojošu un radošu aktivitāšu palīdzību ikvienam interesentam tiks sniegtas pamatzināšanas par un ap velobraukšanu, velo kopšanu un aktīvu dzīvesveidu. Plānots doties vairāku dienu izzinošā velobraucienā, lai iepazītu tuvāko apkārtni. Viss iesāktais tiks turpināts, organizējot regulārus izbraucienus un izglītojošas aktivitātes, aicinot izmantot velosipēdu ikdienā, kopt un rūpēties par to.

Bet tas vēl nav viss, jo Lielais nākotnes sapnis ir nodrošināt ar velosipēdiem visus sociālās aprūpes centrus, kuros dzīvo bez vecāku apgādības palikušie bērni un kuriem ir līdzīgs velo sapnis kā Ērģemes bērniem.

Ar Ērģemes namiņa iniciatīvu sāksim piedzīvojumu un ceram, ka tas kalpos par atspēriena punktu ceļā uz Lielo sapni un velo prieku visiem bērniem.

Palīdzība, kas nepieciešama…

Tā kā mūsdienās mazkustīgs dzīvesveids ir liela problēma jauniešu vidū, kā arī aizvien vairāk saasinās ekoloģiskas problēmas, mēs – Ērģemes bērnu nama bērni, jaunieši un audzinātāji, kā arī namiņa draugi vēlamies realizēt šo iniciatīvu, kas sniegs iespēju aktīvi pavadīt brīvo laiku, uzlabot savu veselību un nekaitēt videi. Aicinām arī tevi pievienoties un atbalstīt!

Idejas realizēšanu jau atbalsta velo veikals un serviss “Dutchbike”, nodibinājums Vides izglītības fonds un muzikālais projekts “Beyond The Borders”, kas drīzumā dosies muzikālā velo tūrē pa Eiropu. Tūres mērķis – palīdzēt savākt līdzekļus velosipēdu iegādei mūsu draugiem – Ērģemes namiņa bērniem un jauniešiem, popularizēt šāda veida pašiniciatīvas un velobraukšanu kā tādu.

Taču velo tūre ir tikai maza daļiņa no lielā plāna: paralēli tiek meklēti lieli un mazi draugi, kas gribētu un varētu palīdzēt īstenot bērnu sapni par velo, jo tikai sadarbojoties varēsim sagādāt prieku ne tikai Ērģemes namiņa bērniem, bet arī citiem bērnu namiem un sociālās palīdzības centriem, kuros dzīvo bērni un jaunieši, kas arī sapņo par savu velosipēdu.

Katrs bērns, protams, ļoti priecātos braukt ar velosipēdu, taču ne visiem tas ir pieejams, tāpēc aicinām ikvienu nākt palīgā realizēt šo ideju un pievienoties “Namiņš ripo” komandai. Mēs kopā varam to paveikt, sniedzot kaut vai nelielu atbalstu – praktiski, idejiski, finansiāli utt.. Katra palīdzīga roka noderēs!
Tā kā “Namiņš ripo” komanda pašreiz vēl ir maza, tad zelta vērta būs ikviena palīdzīga roka: meistari, kas mācētu salabot velosipēdus vai uztaisīt kaut ko jaunu un noderīgu, piemēram, velo piekabi mazākiem bērniem, velo novietni u.tml.; runātāji un rakstītāji, kas varētu uzrakstīt aizraujošus tekstus un uzrunāt jaunus palīgus; šoferi, kas varētu palīdzēt nogādāt velo uz namiņiem; mākslinieki, fotogrāfi un video meistari, kas varētu radoši izpausties un popularizēt “Namiņš ripo” iniciatīvu; mediju pārstāvji, pedagogi, programmētāji, pasākumu vadītāji utt. – ikviens, kas grib darīt un palīdzēt, atradīs sev īsto veidu, kā izpausties.

Facebook lapā  iespējams sekot tam, kā bērnu velo sapnis kļūst par īstenību. Tajā liksim informāciju par iniciatīvas progresu un atbalstītājiem, savāktajām lietām un līdzekļiem, to izlietojumu un, protams, par iespējām iesaistīties un sagādāt bērniem prieku.

Papildus piedzīvojumus un info par iniciatīvu var meklēt šeit  un Beyond The Borders mājaslapā.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Lai izdodas!

Draugiem Facebook Twitter Google+