Veselam
Bērni

11 neārstējami slimus bērniņus pasaulslavena fotogrāfe iemūžina aizkustinošā izstādē0


Parādīt, ka ikviens bērniņš ir skaists, mīlēts, saredzēt vēstījumu, ko viņš šai pasaulei nes, – tāds ir Andželas vēstījums caur šiem mākslas darbiem.
Parādīt, ka ikviens bērniņš ir skaists, mīlēts, saredzēt vēstījumu, ko viņš šai pasaulei nes, – tāds ir Andželas vēstījums caur šiem mākslas darbiem.
Foto: sapnutilti.lv

Jaunnedēļ, 2019. gada 5. septembrī, LU Zinātņu mājā tiks atklāta foto izstāde “Sapņu tilti,” kura tapusi sadarbībā ar pasaules atzinību guvušo Andželu Forkeri (Angela Folker)un Latvijā zināmām personībām, informē Bērnu paliatīvās aprūpes biedrības komunikācijas speciāliste Linda Zarovska.

Šūpoties, peldēt, lēkt, spēlēties lietū, lidināt gaisa pūķus…šķiet tik pašsaprotamas, neatņemamas bērnības aktivitātes, kas sagādā prieku mazajiem un mājo ikviena vecāka, radinieka sapņos.

Tomēr daudzām no šīm ģimenēm sapņi sagrūst, uzzinot, ka bērniņu skārusi smaga slimība. Gan mūsu, gan Andželas pārliecība ir – Viss ir iespējams!

Maija izskaņā Andžela viesojās Latvijā, lai fotografētu 11 ģimenes, kurās aug neizārstējami slimi bērniņi.

Parādīt, ka ikviens bērniņš ir skaists, mīlēts, saredzēt vēstījumu, ko viņš šai pasaulei nes, – tāds ir Andželas vēstījums caur šiem mākslas darbiem. Andžela Forkere uzbur aizkustinošas ainas, kurās galvenie varoņi ir neizārstējami slimi bērni.

Foto izstādes "Sapņu tilti" daži no darbiem

“Šī gada sākumā, internetā ieraugot Andželas darbus, publicējām tos savā Facebook kontā un komentārā ierakstījām, ka mēs būtu pagodināti, ja Andžela atbrauktu pie mums uz Latviju. Paši gan neticējām, ka šī iecere taps īsta.

Andželas atbilde bija apstiprinoša – viņa piekrita braukt uz Latviju, neprasot samaksu par darbu. Šodien, pēc pirmās fotosesiju dienas varam teikt, ka tas ir kas stipri vairāk par tikai fotogrāfijām. Andželas pieskāriens mums visiem – bērniem, ģimenēm, komandai, sabiedrībai ir kas neizmērojami aizkustinošs un nozīmīgs,” stāsta Bērnu paliatīvās aprūpes biedrības valdes priekšsēdētāja Anda Jansone.

Latvijā vairāk kā 600 ģimenēm iecerētais sapnis par bērnu iepretim neizārstējamai slimībai ir zudis, tomēr tā vietā viņi ir spējuši atrast neskaitāmus mazus un lielus sapņu tiltus, lai dzīvotu katru dienu, ik mirkli.

Šo bērnu, ģimeņu iedvesmoti mēs, Bērnu paliatīvās aprūpes biedrība, esam uzsākuši multifunkcionālā aprūpes centra “Sapņu tilti” izveidi, lai nodrošinātu priecīgu, kvalitatīvu un pilnvērtīgu dzīvi neizārstējami slimiem bērniem un viņu ģimenēm. Arī fotoprojektam sadarbībā ar Andželu Forkeri dots nosaukums “Sapņu tilti.”

Foto izstāde “Sapņu tilti” 2019. un 2020. gadā apceļos vairākas Latvijas pilsētas. Dzīvespriecīgās, aizkustinošās fotogrāfijas 2019. gadā būs apskatāmas:
– no 2019. gada 6. septembra – 13. septembrim LU Zinātņu mājā, Jelgavas ielā 3,
– no 2019. gada 1. oktobra – 31.oktobrim Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas Saulaino dienu bibliotēkā,
– 2019. gada novembrī un decembrī Rīgas Domā.

Saistītie raksti

Multifunkcionālā aprūpes centra “Sapņu tilti” izveidē aicina iesaistīties ikvienu, kurš vēlas palīdzēt šim sapnim tapt īstam. Projekta ietvaros gūts arī sabiedrībā pazīstamu personību atbalstu – katrai ģimenei ir Ceļabiedrs, kurš piepildīs kādu ģimenes sapni.

Sirsnīgi pateicas Elitai Mīlgrāvei, Pēterim Kļavam, Rēzijai Kalniņai, Ilzei Ķuzulei – Skrastiņai, Anna Lieckalniņai- Krimelei, Sarmītei Rubulei, Marikai Ģedertei, Evitai Zālītei-Grosai, Annai Rozītei, Ievai Brantei, Gunai Geikinai. Vairāk informācijas par projektu www.sapnutilti.lv .

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.

Lasītākie

SD
Sandra Dieziņa
Laukos
Medus raža Latvijā šogad būs zemāka nekā iepriekšējos gados. Vai būtiski celsies medus cena?
1 stunda
VS
Viesturs Sprūde
Pasaulē
VIDEO. “Svetlanai nebija izvēles, Baltkrievijas varasiestādes viņu izveda no valsts.” Atklāj, kas noticis ar Tihanovsku 1
4 stundas
IE
Ināra Egle
Latvijā
Kas slēpjams jaunajai Tukuma vadībai? Īsi pirms apvienošanās veiktas vairākas pārmaiņas
1 stunda
LA
LA.LV
Latvijā
VIDEO. Īvāns piketā pie Baltkrievijas vēstniecības: Uz cilvēkiem šauj, tāpēc mums šeit ir jābūt
42 minūtes
IS
Ilmārs Stūriška
Sports
Sporta karaliene šobrīd pārdzīvo ne tos vieglākos laikus. Mūze pastāsta, cik par uzvaru varēja nopelnīt pirms pandēmijas
4 stundas