pexels.com/Thirdman

Bērnu ārste: Atbrīvojumus no sporta raksta pa labi, pa kreisi, kad bērns ar lieko svaru nespēj izpildīt normas 37

Aktuāls ir jautājums, vai mūsu ģimenes ārsti un skolu medmāsas pietiekami labi apzinās, ka viņu izrakstītie atbrīvojumi no sporta stundām tikai vēl vairāk palielina mazkustīgu dzīvesveidu, palielina lieko svaru vēl vairāk, skatoties nākotnē? Šo jautājumu TV24 raidījumā “Dr. Apinis” raidījuma vadītājs uzdeva Ivetai Dzīvītei-Krišānei, RSU profesorei un bērnu endokrinoloģei.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosauc 5 sieviešu un 5 vīriešu vārdus, kas nes laimi to īpašniekiem 24
Putins ir izmēģinājis jaunu “superieroci”, kādu pasaule “vēl nav redzējusi” 156
Kokteilis
Magnētiskās vētras 2024. gada aprīļa beigām – visbīstamākās dienas
Lasīt citas ziņas

Viņa domā, ka ārsti un medmāsas to tiešām neapzinās, jo atbrīvojuma zīmes tiek rakstītas pa labi un pa kreisi.

“Piekrītu, ka bērniem ir grūti, tāpēc ir jāstrādā ar izglītības ministriju, ir jāstrādā skolās individuāli ar šādiem bērniem, kam ir liekais svars. Protams, ka bērns ar lielu svaru nevar izpildīt tās normas, kādas izpilda bērns ar normālu svaru,” situācijas nopietnību uzsver speciāliste.

CITI ŠOBRĪD LASA

Viņa uzskata, ka tieši šāda iemesla dēļ ir jābūt individuālai pieeja katram šādam bērnam un tāpēc viņš nevar būt nesekmīgs sportā visu gadu.

“Ja šis bērns spēj izdarīt to individuālo, kas viņam tiek prasīts, viņš vienkārši nevar būt nesekmīgs sportā. Bet šis ir tas iemesls, kāpēc ģimenes ārsti arī izsniedz zīmes, jo kopā ar pārējiem šis bērns ir nesekmīgs.”

“Kā to varētu mainīt? Tur ir jābūt izpratnei no Izglītības ministrijas, tai ir jāiet uz sadarbību ar skolām. Šiem bērniem ir vajadzīgs pakāpenisks sporta intensitātes pieaugums un nekādā gadījumā šos bērnus atbrīvot no sporta stundām nedrīkst,” skarba ir Iveta Dzīvīte-Krišāne.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.