Veselam
Ārstēšana

Covid-19 saslimšanas izraisītā mediķu trūkuma dēļ Madonas slimnīcā slēgta Dzemdību un Bērnu nodaļa0

Foto: Sergei Karpukhin/TASS/Scanpix/LETA

Covid-19 saslimšanas izraisītā mediķu trūkuma dēļ Madonas slimnīcā slēgta Dzemdību nodaļa un Bērnu nodaļa, aģentūrai LETA pastāstīja SIA “Madonas slimnīca” valdes locekle un medicīniskā direktore Astrīda Svilāne.

Viņa skaidroja, ka pēc tam, kad slimnīcā dežurējošajai pediatrei, kura strādā arī citā medicīnas iestādē un dzīvo Madonas novadā, tika diagnosticēts Covid-19, karantīnā nonāca trīs mediķi, kā rezultātā nav iespējams nodrošināt Bērnu un Dzemdību nodaļu darbu un tās būs slēgtas divas turpmākās nedēļas, kamēr karantīnā esošie darbinieki saņems Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) epidemiologu atļauju atsākt darbu.

“Esam informējuši Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestu (NMPD), ka šīs nodaļas mūsu slimnīcā ir slēgtas un pacienti ir jānovirza uz citām ārstniecības iestādēm. Slimnīcas Uzņemšanas nodaļā bērniem var noņemt ērci, tāpat palīdzību var saņemt arī traumu gadījumā. Poliklīnikā un ģimenes ārstu praksēs ir iespējams saņemt mediķu palīdzību,” sacīja Svilāne.

Viņa uzsvēra, ka ikvienam ir jāievēro iepriekš noteiktie ierobežojumi, jo katrs cilvēks var izrādīties potenciāli bīstams. Nekāda gadījumā nedrīkst ignorēt divu metru distanci un higiēnas prasības, kā arī rūpīgi jāsaplāno veikalu un citu publisku vietu apmeklējumi, atgādināja slimnīcas valdes locekle.

Kā ziņots, pēc tam, kad Madonas slimnīcas dežūrējošajai pediatrei tika konstatēta inficēšanās ar Covid -19, SPKC sāka epidemioloģisko izmeklēšanu un ir noteiktas tuvās kontaktpersonas – trīs slimnīcas darbinieki un astoņi bērni, kas izrakstīti mājās un kuriem turpmāka ārstniecība noteikta ģimenes ārsta uzraudzībā. Minētais nozīmē, ka šīs 11 personas ir mājas karantīnā.

Eksperti izvirzījuši “darba versijas” par inficēšanās avotu, taču vienu izcelt patlaban nevarot, skaidroja SPKC pārstāve Arāja.

Saistītie raksti

Vienlaicīgi tika veikta Covid-19 testu noņemšana 40 personām – 24 slimnīcas darbiniekiem un 16 pacientiem. Visas 2.jūlijā saņemtās Covid-19 testu atbildes bija negatīvas.

Arī slimnīcā norāda, ka atbilstoši SPKC epidemiologu izvērtējumam trīs slimnīcas darbiniekiem noteikta 14 dienu karantīna.

Saskaņā ar SPKC datiem Madonas novadā līdz 3.jūlijam bija reģistrēti 1-5 saslimšanas gadījumi.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.

Lasītākie

LA
LA.LV
Pasaulē
Pasauli aizkustina medmāsa, kura Beirūtas sprādziena laikā izglāba trīs jaundzimušos
2 stundas
GN
Gints Narogs
Sports
“Reti kura sasniedza 20 gadus, bet Rebeka tika vistālāk,” treneris pēc Kohas paziņojuma izvēlēties mīlestību velta mīļus atvadu vārdus
2 stundas
LK
Ligita Kovtuna
Latvijā
“2100. gadā Latvijā iedzīvotāju skaits saruks līdz 350 tūkstošiem!” Ārsts Gruntmanis par Latvijas pamešanu, Covid-19 un politiku 10
Intervija 9 stundas
LE
LETA
Veselam
Covid-19 sasniedzis arī Krimuldas novadu
2 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
Cēsiniece iekritusi rūdīta krāpnieka nagos. Naudas izvilināšanai izmantota īpaša shēma
6 stundas