Ilustratīvs foto.
Ilustratīvs foto.
Foto: Ieva Makare/LETA

Farmācijas NVO aicina apturēt noteikumu par zāļu cenām virzību un lūdz tikšanos ar premjeri 5

Astoņas farmācijas nozares sabiedriskās organizācijas pēc iepazīšanās ar iecerētajiem grozījumiem noteikumos par zāļu cenu veidošanas principiem vēstulē Ministru prezidentei Evikai Siliņai lūdz apturēt to turpmāko virzību, kā arī iespējami drīz organizēt tikšanos ar premjerministri, lai cieņpilni izskaidrotu potenciālos ievērojamos riskus zāļu pieejamībai pacientiem, kas noteikumu projektā ietverti.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Emocijzīmes, kas bieži tiek pārprastas: tās nozīmē kaut ko pavisam citu, nekā domājat
Viedoklis
Armands Puče: Evika Siliņa ir ar pautiem, Jānis Citskovskis – žmogs, bet Krišjānis Kariņš – princese, kas neuzņemas atbildību 82
Veselam
Nosaukti 8 pārtikas produkti, kuru patēriņš jāierobežo, kļūstot vecākam 38
Lasīt citas ziņas

Aicinājumu izteikušas Latvijas Farmaceitu biedrība, Aptieku biedrība, Latvijas Nacionālās zāļu apgādes asociācija, Latvijas Farmaceitiskās aprūpes asociācija, Latvijas Zāļu ražotāju asociācija, Latvijas Brīvo farmaceitu apvienība, Mazo aptieku asociācija, Latvijas Aptiekāru asociācija un tam pievienojušies arī klīniskie farmaceiti.

Kaut arī Ministru kabineta 2005. gada 25. oktobra noteikumu Nr. 803 “Noteikumi par zāļu cenu veidošanas principiem” (Projekta ID 24-TA-1200) anotācijā minēts, ka tas ticis izdiskutēts ar nozari, sabiedriskās organizācijas uzsver, ka par konsultācijām tiek uzdotas formālas tikšanās, kurās ministrija deklarēja savu ieceri, taču vēlāk sekojušie sabiedrisko organizāciju iebildumi un priekšlikumi pēc būtības nav tikuši ņemti vērā. Nevalstisko organizāciju sniegtie iebildumi nav formāli, bet norāda uz iespējamām sekām, kas var iestāties, ja tiks pieņemti Veselības ministrijas (VM) virzītie grozījumi.

CITI ŠOBRĪD LASA

Tiesību aktu portālā publicēts apjomīgs iebildumu skaits no sabiedriskajām organizācijām, kas pārstāv pacientus, farmaceitiskās aprūpes uzņēmumus, farmaceitus un farmaceitu asistentus, zāļu apgādes uzņēmumus un zāļu ražotājus (vietējos un ārvalstu) u.c.
Vienlaikus NVO aicina turpmāk vienmēr un visur ievērot labas pārvaldības principu, kas noteikts memorandā starp nevalstiskajām organizācijām un Ministru kabinetu, un paredz sekmēt efektīvas un sabiedrības interesēm atbilstošas valsts pārvaldes darbību, nodrošinot pilsoniskās sabiedrības attīstību un iesaisti lēmumu pieņemšanas procesos visos līmeņos un posmos valsts pārvaldē, kas, strādājot pie šiem noteikumiem, nav noticis.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.