“Mērķis, protams, cēls un atbalstāms, bet uz kā rēķina zāles kļūs lētākas?” Latvijas farmaceitiskās aprūpes asociācijas izpilddirektori māc šaubas par valdības plāniem 28

“Šobrīd šis kompensējamo medikamentu plāns veido ne īpaši lielu ticību tam, ka zāles kļūs lētākas,” TV24 raidījumā “Uz līnijas” izsakās Kristīne Jučkoviča, Latvijas farmaceitiskās aprūpes asociācijas izpilddirektore.

Reklāma
Reklāma
VIDEO. Kaut kas neredzēts! Uz Gaujas tilta pie Cēsīm “atgriezusies ziema” – grūti pat pabraukt 16
Kokteilis
Auns – Minhene, Lauva – Parīze: kuru Eiropas pilsētu vajadzētu apmeklēt tavai zodiaka zīmei 12
Kokteilis
VIDEO. “Nākamais apkaunojums aiz Galkina!” Laima Vaikule koncertā dzied ukraiņu valodā, kas nokaitinājis krievvalodīgos
Lasīt citas ziņas

“Mērķis, protams, cēls un atbalstāms, bet uz kā rēķina zāles kļūs lētākas?” Jučkoviča jautā.

Viņa atklāj, ka iegooglējusi frāzi “zāles kļūs lētākas” un redzamā informācija liecinājusi, ka par šo tēmu daudz rakstīts, diskutēts jau gadu desmitiem.

CITI ŠOBRĪD LASA

“Šis jautājums bijis aktuāls vienmēr!” viņa norāda.

Jau ziņots, ka Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija trešdien atbalstīja budžeta apropriācijas pārdali 2024.gadā 30 624 242 eiro apmērā, novirzot to kompensējamo medikamentu un materiālu apmaksai.

Veselības ministrija ir izstrādājusi informatīvo ziņojumu, kurā sniegusi priekšlikumus kompensējamo medikamentu pieejamības uzlabošanai, tai skaitā paredzot papildus finansējuma novirzīšanu kompensējamo medikamentu izdevumu deficīta segšanai 2024.gadam, lai nodrošinātu medikamentozās ārstēšanas nepārtrauktību un medikamentu kompensācijas sistēmas attīstībai, kas paredz jaunu kompensējamo medikamentu apmaksu un kompensācijas nosacījumu paplašināšanu kompensējamo zāļu sarakstā jau esošajiem medikamentiem.

Lai segtu kompensējamo medikamentu izdevumu deficītu 2024.gadam un nodrošinātu medikamentozās ārstēšanas nepārtrauktību, paredzēts pārdalīt 15,9 miljonus eiro.

Vēl 5,3 miljonus eiro plānots pārdalīt jaunu kompensējamo medikamentu apmaksai, bet 9,3 miljonus – kompensācijas nosacījumu paplašināšanai kompensējamo zāļu sarakstā jau esošajiem medikamentiem.

Finansējumu plānots pārdalīt no gadskārtējā valsts budžeta izpildes procesā pārdalāmā finansējuma.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.