Veselības ministrs ir pārliecināts, ka jaunais zāļu cenu uzcenojuma modelis stāsies spēkā šoruden: “Cenas nepieciešams samazināt par 15-20%” 47

“Sarunas ir ļoti komplicētas, tas nav tik vienkārši, bet mēs ejam uz priekšu,” runājot jauno zāļu cenu uzcenojuma modeli, TV24 raidījumā “Dienas personība” saka veselības ministrs Hosams Abu Meri (JV).

Reklāma
Reklāma
TV24
“Gribēšu redzēt, kas no viņa paliks pāri!” jeb ko putinisti cenšas “iebarot” Jānim Slaidiņam? 73
Kokteilis
Ukrainu no kara izglābs sieviete! Slavens astrologs paziņo viņas vārdu 2
Kokteilis
Optiskās ilūzijas tests. Pasaki, ko attēlā ieraudzīji pirmo, un uzzini savas stiprās un vājās puses 10
Lasīt citas ziņas

“Dažādi uzcenojuma modeļi ir izrunāti ar nozari, mēs turpināsim diskusijas vēl šomēnes. Mums līdz 1. jūlijam ir jāiet uz Ministru kabinetu un jāpieņem lēmums par uzcenojuma modeli. Tas nozīmē, ka sākot ar rudeni recepšu medikamentu cenas nepieciešams samazināt par 15-20%, rēķinam ir jābūt mazākam par 15-20%,” stāsta ministrs.

Ministrs apstiprina, ka līdz šim zāļu sadārdzinājums galvenokārt veidojies cenu uzcenojuma modeļa dēļ: “Tas bija galvenais, tur bija procenti, dažādas atlaižu formas, jo dārgāki medikamenti, jo lielāks uzcenojums klāt. Tāpēc jaunajā modelī, ko gribam ieviest, tur būs fiksēts uzcenojums, fiksēta summa. Mums ir mērķis, lai cilvēkam būtu aptiekā jāmaksā par 15-20% mazāk.”

CITI ŠOBRĪD LASA

Hosams Abu Meri ir pārliecināts, ka jaunajam zāļu cenu uzcenojuma modelim ir jāstājas spēkā rudenī.

“Vai tas ir oktobrī, vai tas ir novembrī, tas ir jautājums, cik mēs dosim nozarei laiku, lai sakārtotu savu sistēmu, bet tas būs šogad,” norāda ministrs.

Vairāk skaties pievienotajā video!

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.