Publicitātes foto

25. augustā jau sesto gadu pēc kārtas Kurzemes jūrmalā notika Baltijas Baso pēdu ultramaratons, kurā tika labots senākais trases rekords – 34 km distancē. Kopumā dalībnieki sacentās trīs distancēs – 53 km, 34 km un 11 km –, garākajā no tām mērojot ceļu no Mazirbes līdz Rojai. Sacensību ietvaros basām kājām skrienošie dalībnieki tika vērtētā atsevišķā konkurencē.

Krievi nāk virsū kā melna nakts.. Ukraiņi nosauc laiku, kad vairs nevarēs noturēt fronti – ne ieroču, ne spēka nav
10 produkti, kuri traucē notievēt. Arī tādi, kurus uzskatām par veselīgiem
FOTO. Apskati, kāda automašīna bija pati populārākā tavā dzimšanas gadā! 70

Savukārt tie, kas vēl nebija gatavi sacensību distances veikt basām pēdām, varēja skrējienā piedalīties sev ērtos apavos.
Aizvadītajā sestdienā Kurzemes pludmalē notika jau 6. Baltijas Baso pēdu ultramaratons, kurā dalībniekiem bija iespēja izbaudīt piejūras dabas ainavu burvību, veicot kādu no trim piedāvātajām distancēm (53 km, 34 km vai 11 km). Sacensības noslēdzās ar to vissenākā trases rekorda labošanu – 34 km distancē sievietēm. Jaunā rekorda uzstādītājai Līvai Mednei pieder arī trases rekords 53 km distancē, turklāt šajā distancē viņa bijusi ātrākā sieviete 3 aizvadītos gadus pēc kārtas. Šogad, izmēģinot spēkus vidējā distancē, 34 km distanci skrējēja veica 2 stundās 35 minūtēs un 57 sekundēs, aiz sevis atstājot Ilvu Kārkliņu (3:05:14) un Kristīni Stukuli (3:24:11).

Tikmēr vīriešu konkurencē 34 km uzvarētājs ir Āris Kundziņš (2:24:55), kas pērn finišēja otrajā vietā. Savukārt kā otrais finišēja Kaspars Adijāns (2:33:13), bet trešais – Vitālijs Muzika (2:37:14).

Sacensību garākajā jeb ultramaratona distancē uzvaras laurus baskāju konkurencē jau otro gadu pēc kārtas plūca Miķelis Zumbergs (3:50:54), otrajā vietā ierindojās Miķelis Vietnieks (3:57:01), bet trešajā Kaspars Vingris (4:22:04). Absolūtajā kopvērtējumā (skrienot apavos) pirmais 53 km veica Rīga-Valmiera ultramaratona uzvarētājs Konstantīns Biktimirovs (3:48:19).

Savukārt dāmu konkurencē uz pirmā goda pjedestāla pakāpiena ierindojās Dace Veipa (4:57:58), kas pērn finišēja otrajā vietā. Šogad otrajā vietā palika Kristīne Gržibovska (6:03:48), bet trešajā Daina Drozdova (6:09:41). Absolūtajā kopvērtējumā (skrienot apavos) pirmā 53 km veica Ieva Upmace-Grīviņa (4:54:25).

Īsākajā, 11 km distancē kā ātrākais no vīriem finišēja Edgars Rencis (39:32), otrajā vietā atstājot Edgaru Dravnieku (40:31), bet trešajā – Uldi Kuplo (45:28). Savukārt dāmu konkurencē uzvarēja Kristīne Slikšāne (45:58), kā otrā finišēja Gunta Neija (49:39), bet trešā bija Baiba Frišenbrūdere (49:41).

“Šogad atkal bijām liecinieki rekordu krišanai, kad mūsu ultramaratona rekordiste Līva Medne pārspēja sacensību senāko trases rekordu, proti, 34 km trases rekordu. Ir liels gandarījums un lepnums, novērojot mūsu sacensību dalībniekos šo patieso cīņas garu, kurā patiesībā būtiskākais posms ir cīņa ar sevi. Vienlaikus ir aizkustinoši vērot, ka šis skrējiens ir kļuvis arī par ģimenisku pasākumu, jo tajā piedalās daudzas ģimenes, kas atgriežas pie mums gadu no gada. Turklāt šogad, Latvijas jubilejas gadā, vakarā skrējiena dalībnieki varēja vērot īpaši krāšņu Senās uguns nakts priekšnesumu, par ko liels prieks bija arī sacensību ārvalstu viesiem,” aizvadītās sacensības komentē Latvijas Baskāju skriešanas biedrības dibinātājs Edgars Rencis.

Baltijas Baso pēdu ultramaratons ir pirmās skriešanas sacensības Baltijā, kuras sāka dalībniekiem piedāvāt startēt atsevišķā vērtēšanas kategorijā – skrienot basām pēdām –, tādējādi cenšoties pievērst cilvēku uzmanību dabiskai, veselīgai sportošanai un fiziskām aktivitātēm dabā. Skriešanai basām pēdām ir īpaša nozīme veselīga dzīvesveida uzturēšanā – tā tiek uzskatīta par vismazāk traumatisko, turklāt arī par visdabiskāko, visekonomiskāko un videi draudzīgāko skriešanas veidu.

Sacensību rezultāti pieejami skrējiena mājaslapā: bbultramarathon.com.