Ir sācies traģiskas domāšanas periods: “Es gaidu, kad beidzot varēšu “iekost” kopā ar savu bērnu!” 32

Bērns un jaunietis ģimenē, kur tiek piekopta, ja ne regulāra dzeršana un piedzeršanās, bet alkohols vienmēr svētkos ir klātesošs, – vai tieksme pēc alkohola lietošanas pāriet no vecākiem arī uz bērniem, šāds ir daudzu jautājums. Par so sakarību daudz runājis arī labdaris un sociāli nelabvēlīgu jauniešu glābējs Edijs Klaišis.

Reklāma
Reklāma
TV24
“Gribēšu redzēt, kas no viņa paliks pāri!” jeb ko putinisti cenšas “iebarot” Jānim Slaidiņam? 73
“Zemenes maksā labu naudu…” Sieviete piedzīvojusi vilšanos un mudina būt acīgiem, iegādājoties zemenes no ielu tirgotājiem
Viedoklis
Armands Puče: Kamēr premjere Līgo vakarā stāstīja, kā tumsa saplūst ar gaismu, patiesībā būtu vajadzīga vispārēja iespringšana 139
Lasīt citas ziņas

Gunita Gudone, psihoterapijas un atkarību speciāliste, atzīst, ka daudz taisnības ir Klaiša teiktajā: “Ja mēs esam piemērs saviem bērniem, tad jāsāk vienmēr ar vecākiem – ar sevi! Tas ir pirmais!”

Runājot par alkoholisma kultūru, speciāliste skarbi norāda, ka nekādā gadījumā nedrīkstētu būt tā, kā tas ir tagad, kad daudz priecīgu bērnu lietu saista ar alkoholu: “Piemēram, bērnu šampanietis! Nevajadzētu būt Tutas lapsas šampanietim alkohola pudelē nekādā gadījumā! Limonādei jābūt jebkādas citas formas pudelē!”

CITI ŠOBRĪD LASA

Protams, arī fakts, kad bērns bieži redzējis, ka vecāki ballītēs paliek priecīgi, piekāpīgi, daudz ko mainām savā uzvedībā – bērniem tiek stāstīts, ka tad, kad viņiem būs 18 gadu, tas arī tad būs viņiem atļauts, – visi ir pazīstami ar šo situāciju, saka speciāliste.

Atkarību speciāliste norāda uz kādu baisu pēdējā laika fenomenu: “18 gados beidzot vecāki oficiāli paši dod bērnam alkoholu. Starp citu, mūsdienu alkohola

fenomens ir tas, ka māte sapņo par mirkli, kad viņa varēs kopā ar meitu restorānā pie pusdienām iedzert vīna glāzi – tas ir modernais alkoholisms, tā ir kulminācija!”

Gudone norāda, ka patiešām daudzi vecāki šobrīd gaida mirkli, ka varēs būt “absolūti laimīgi, vairs nejutīsies traucēti un varēs ar bērnu kopā normāli iekost!”

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.