Foto: SHUTTERSTOCK

Pēc fiksētajiem intoksikācijas gadījumiem Bērnu slimnīcā, “Nateo D pilieni Forte” atzīti par drošiem lietošanā 5

Atsaucoties uz Pārtikas un veterinārā dienesta (PVD) izplatīto paziņojumu šā gada 12.martā, Latvijas farmācijas uzņēmums “Sagitus” nosūtīja “NATEO D pilieni FORTE” partijas Nr. 262301 paraugus uz neatkarīgu akreditētu laboratoriju Dānijā “EUROFINS” vitamīna D3 sastāva noteikšanai šajā eļļas šķīdumā, lai uzņēmums arī no savas puses pārliecinātos par produkta drošumu. Saņemtais sertifikāts apliecina “NATEO D pilieni FORTE” atbilstību un drošumu, tā portālu LA.LV informēja “Sagitus” mārketinga vadītāja Dženeta Everse.

Reklāma
Reklāma
Veselam
5 populāri pārtikas produkti izraisa atmiņas zudumu – to iedarbība novērota jau īstermiņā
FOTO. Ziemeļkorejas līderis uzdāvina Putinam greznu portretu, kas lika apklust…
Mājas
FOTO. “Īpašnieks izīrē saulainu dzīvokli!” Rīgā var atrast īres dzīvokļus zem 200 eiro mēnesī, bet… 1
Lasīt citas ziņas

“Gan mūsu veiktie laboratoriskie testi, gan PVD pasūtītie izmeklējumi vienbalsīgi apliecina – “NATEO D pilieni FORTE” ir pilnībā droši! “EUROFINS” veiktā testa rezultāti apliecina D3 vitamīna holekalciferola daudzuma eļļā augstākminētajā produkta partijā atbilstību šī produkta marķējumam, kā arī normatīvajiem aktiem, kuri nosaka aktīvās vielas daudzumu uztura bagātinātājos,” uzsvēra farmācijas uzņēmuma “Sagitus” valdes loceklis Pēteris Zvaigzne.

PVD izplatītajā atzinumā “NATEO D pilieni FORTE” (šķīdums eļļā ar uzrādīto devu 25µg jeb 1000 SV 1 pilienā) ar partijas nr. 262301 arī tika atzīti par drošiem, atļaujot to turpmāku izplatīšanu un lietošanu, norādīja uzņēmuma pārstāvji.

CITI ŠOBRĪD LASA

“Saules hormons jeb D vitamīns ir neatsverams teju visu orgānu veselības uzturēšanā – tas it īpaši vajadzīgs bērna kaulu un zobu normālai attīstībai un augšanai, normālas imūnsistēmas darbībai un muskuļu darbības uzturēšanai. Vienlaikus ir svarīgi ievērot produktiem pievienoto lietošanas instrukciju ar norādītājām diennakts devām, lai būtu pārliecināti par pareizas D vitamīna devas lietošanu ikdienā,” atgādina Pēteris Zvaigzne.

Kā ziņoja LETA šā gada 28.martā, Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) ir atļāvis uztura bagātinātāja “Nateo D pilieni Forte” izplatīšanu, aģentūru LETA informēja PVD pārstāvji.

PVD pārstāvji skaidro, ka SIA “Sagitus” ražotā uztura bagātinātāja “Nateo D pilieni Forte” ar partijas numuru 262301, kuras izplatīšana iepriekš tika apturēta, ir atļauta, jo laboratorisko izmeklējumu rezultāti apstiprinājuši produkta drošumu.

Jau vēstīts, ka šogad 12.martā PVD ziņoja, ka dienests uzdevis apturēt uztura bagātinātāja “Nateo D pilieni Forte” izplatīšanu.

Attiecīgo lēmumu PVD pieņēma, jo no Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas bija saņemts ziņojums par vairākiem D vitamīna intoksikācijas gadījumiem bērniem, kas tika saistīti ar šī vitamīna lietošanu.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.