Pieskatiet savas atvases! Kāds ir biežākais iemesls, ar ko uz BKUS ved satraumētus bērnus? 4

Ja raugās uz statistiku, tad kritieni no augstuma ir galvenais – visbiežākais iemesls, ar ko uz BKUS (Bērnu klīniskā universitātes slimnīca) atved cietušos bērnus. Riska augstums, no kura cilvēks krītot var nopietni savainoties, ir paša šā cilvēka auguma garums. Šādu traumatisma formulu TV24 raidījumam “Uz līnijas” atklāja Renāte Snipe, Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas virsārste.

Reklāma
Reklāma
Veselam
5 populāri pārtikas produkti izraisa atmiņas zudumu – to iedarbība novērota jau īstermiņā
“Piedodiet, bet mājās jūs netiksiet!” Ukraina skaidro pavisam reālos frontes sabrukšanas iemeslus 85
TV24
Vitenbergs: Baumu līmenī ik pa brīdim izskan, ka parlamentārā sekretāre ir “nokodusi” ministri
Lasīt citas ziņas

“Ja četru gadu vecumā bērna augums ir apmēram 1m, tad, nokrītot no metru augstas vietas, bērns jau var gūt traumas,” skaidro virsārste.

“Bet izaugt neko nenobrāžot – tas nav iespējams, tas arī ir jāsaprot!”

CITI ŠOBRĪD LASA

Bērnu rotaļu laukumiņi arī lielākoties ir kolosāli – attīsta koordināciju, attīsta veiklību, muskuļus, bet bērnu rotaļām tur ir jānotiek tikai pieaugušo uzraudzībā, aicina Snipe.

“Ja kāds vecāks ir bezatbildīgs, tad diemžēl tam, kas pieskata savu bērnu ir jāuzmet aci arī tam otram bērnam, kurš ir bez uzraudzības, jo svešu bērnu nav!” šādu realitāti ieskicē Snipe.

Ārste atgādina, ka pieaudzis cilvēks ar savu pieredzi labāk spēs novērtēt situāciju, ko kurā vecumā kurš bērns ir spējīgs droši izdarīt un kad tas viņam vairs nav droši, jo bērni ir ļoti dažādi.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.