Foto: LETA

Pusmūža vecums ir visforšākais, saka Alvis Hermanis un kļūst par skolotāju 0

Pasaulē pazīstamais latviešu teātra režisors Alvis Hermanis 53 gadu vecumā atzīst, ka pusmūžs ir visforšākais vecums.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Vai stārķi gaidījāt? 10 vārdu īpašnieki, kas drīzumā varētu sagaidīt ģimenes pieaugumu
Veselam
Jūs nekad vairs neēdīsiet šos ēdienus, kad uzzināsiet to sastāvu 38
Viedoklis
Armands Puče: Tagad par visām reizēm ir skaidrs, ka ar politisko eliti nav ko vispār rēķināties. Murmuļi!
Lasīt citas ziņas

Intervijā žurnālam “Annas psiholoģija” viņš stāsta, ka kā daudzbērnu tēvs, kuram ir bērni vecumā no četriem līdz trīsdesmit gadiem, izbauda laiku, ko pavada kopā ar saviem bērniem.

Tomēr, pat raugoties uz saviem dažāda vecuma bērniem, viņam nekārojas atgriezties kādā citā vecumā, nekā viņš ir šobrīd. “Kad es redzu visas tās grūtības, kas ir katrā vecumā, dažkārt domāju – cik labi, ka viss tas garām! Tādā ziņā pusmūža vecums ir visforšākais. Nevienam nav jāizpatīk, kaut kas jāpierāda. Nav vērts vairs izlikties”, saka režisors piebilstot, ka tieši tāda frāze – nav jēgas vairs izlikties – būšot arī viņa jaunākajā lugā.

CITI ŠOBRĪD LASA

Viņš arī atzinis, ka viņam pašam gan vienmēr esot bijis svarīgi, ko par viņu nodomās, un viņš pat esot uz to provocējis un ar to manipulējis. Taču tas piederot pie profesijas, jo “visa tā teātra padarīšana jau ir tāda manipulēšana un publikas kacināšana”.

A.Hermanis, kas šovasar daudz laika pavadījis, atlasot kandidātus mācībām Jaunā Rīgas teātra aktieru kursam Kultūras akadēmijā, atzīst, ka ļoti izbaudījis šo procesu.

“Faktiski sākšu jaunu profesiju. Es būšu skolotājs”, saka režisors par gaidāmo darbu ar jauniešiem norādot, ka pasaulē patlaban veidojas jauna paradigma, ka “cilvēka dzīve ir ļoti gara distance un šīs distances ietvaros ir jābūt spējīgam pilnīgi pārprogrammēties. Tieši tā es šobrīd jūtos arī pats”.