Joki vienkārši ir beigušies. Rēvalds par to, ka Krievijas slavinātājiem vajadzētu doties taisnā ceļā uz dzimteni 198

Ja viņa tik ļoti mīl to Krieviju, tad ieteiktu viņai taisnā ceļā doties uz dzimteni – Krieviju, komentējot Kremļa slavinātājas Jeļenas Kreiles apcietināšanu, TV24 raidījumā “Preses klubs” sacīja “Veselības centrs 4” valdes priekšsēdētājs Māris Rēvalds.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
7 datumi, kuros dzimuši izredzētie: visticamāk, viņi nenojauš par kādu apslēptu talantu
Veselam
11 drošas pazīmes, ka ar jūsu veselību viss ir kārtībā
TV24
“Tā pircēja veikalā nevar pateikt pat vienu vārdu latviski!” Deputāte norāda uz lielu kļūdu, kas tika pieļauta 90.gados
Lasīt citas ziņas

Viņš norāda, ka, piemēram, ja viņa Krievijā viņa izietu ar Ukrainas karogu vai plakātu ar uzrakstu “Miers”, viņa tur iesēstos uz daudziem gadiem.

“Par laimi mēs nesam Krievija un es nemudinu šeit izmantot tādas metodes, kādas tiek izmantotas viņas “sapņu zemē”. Šādiem cilvēkiem ļoti silti ieteiktu taisnā ceļā doties uz dzimteni – Krieviju, un mūsu tiesībsargājošām iestādēm domāt ceļus, kā šādus cilvēkus ātri nogādāt viņu “laimes zemē”,” Rēvalds sacīja.

CITI ŠOBRĪD LASA

Veselības centrs 4″ valdes priekšsēdētājs uzsver, ka joki pasaulē vienkārši ir beigušies: “Mums ir darīšana ar lielvaru, kas saprot tikai un vienīgi spēku, un tās mīlētāji ir tieši tādi paši. Maigoties ar viņiem nedrīkst. Tie laiki ir beigušies.”

Jau vēstīts, ka tiesa apcietinājusi Krievijas kara attaisnošanā un slavināšanā aizdomās turēto prokremlisko aktīvisti Jeļenu Kreili.

Sieviete jau vairākkārt nonākusi policijas redzeslokā saistībā ar publiskās vietās un pasākumos pausto atbalstu agresorvalstij. Rīgas pilsētas tiesā patlaban tiek izskatīta krimināllieta pret Kreili, kura vairākas reizes savas dzīvesvietas logos izvietojusi Krievijas simboliku un citus karu slavinošus simbolus.

Valsts policijā (VP) aģentūru LETA informēja, ka šonedēļ VP aizturēja personu, kura savas dzīvesvietas logos izvietoja vairākus priekšmetus, tostarp Krievijas karogus, to imitācijas, kā arī Padomju varas simboliem līdzīgus priekšmetus. Ceturtdien Rīgas pilsētas tiesa aizdomās viņai kā drošības līdzekli piemēroja apcietinājumu.

Kriminālprocesu VP sāka 28.martā saskaņā ar Krimināllikuma 74.1 panta pirmo daļu par to, ka Kreile Torņakalnā savas dzīvesvietas logos izvietoja vairākus priekšmetus, tostarp Krievijas karogus, to imitācijas, kā arī Padomju varas simboliem līdzīgus attēlus, kas kopumā norāda uz īstenotā nozieguma pret cilvēci, noziegumu pret mieru un kara noziegumu publisku slavināšanu un attaisnošanu.

Reklāma
Reklāma

Minētie priekšmeti logā bija novietoti uz ārpusi, padarot tos visiem publiski redzamus.

Par šādu noziegumu Krimināllikumā paredzēta brīvības atņemšana uz laiku līdz pieciem gadiem vai īslaicīga brīvības atņemšana, vai probācijas uzraudzība, vai sabiedriskais darbs, vai naudas sods.

Valsts policija atgādina, ka agresorvalsti Krieviju vai tās armiju slavinošas aktivitātes un darbības Latvijā nav pieļaujamas un atbalstāmas.

Rīgas pilsētas tiesā patlaban atrodas cita krimināllieta pret Kreili. Saskaņā ar apsūdzību sieviete no 2023.gada 7.marta līdz 2023.gada 15.jūnijam, nolūkā publiski paust savu atbalstu Krievijai, savas dzīvesvietas logos izvietoja paštaisītu Krievijas karogu ar uzrakstu “Dievs sargā Latviju”, paštaisītu Krievijas karogu bez uzraksta, kā arī paštaisītu Krievijas karogu ar uzrakstu “Путин мой друг” (Putins mans draugs).

Tāpat sieviete izvietoja secīgi baltas, zilas un sarkanas krāsas līmlentes, attēlojot Krievijas karogu, sarkanas krāsas apliecību uz kuras redzams Krievijas ģerbonis un uzraksts “МВД России” (Krievijas Iekšlietu ministrija) un fotogrāfiju, kurā attēlotas četras sievietes un vienai no tām sarkanas krāsas kleita ar PSRS simboliku – sirpi un āmuru, kā arī fonā novietots auduma gabals, kurā secīgi attēlotas krāsas – balta, zila un sarkana, attēlojot Krievijas karogu.

Apsūdzētā, apzinoties, ka Krievija veic plaša mēroga iebrukumu Ukrainas teritorijā, publiski pauda atbalstu šīs agresora valsts pārvaldei, kā arī ar savām darbībām slavināja un attaisnoja šīs agresora valsts īstenotos noziegumus.

Jau ziņots, ka pērn rudenī citā krimināllietā Rīgas pilsētas tiesa Kreilei par genocīda, nozieguma pret cilvēci, nozieguma pret mieru un kara nozieguma attaisnošanu piespriedusi nosacītu brīvības atņemšanu uz vienu gadu.

Spriedums tika pārsūdzēts un to būs jāskata Kurzemes apgabaltiesai.

Kreile daudzkārt konstatēta publiskās vietās un publiskos pasākumos, nēsājot pleca somu ar simbolu “Z”, kas Krievijas propagandas resursos tiek izmantots kā atbalsta simbols Krievijas sāktajai karadarbībai Ukrainā.

Tāpat Kreile pie Krievijas vēstniecības Rīgā pauda atbalstu agresorvalstij laikā, kad tur norisinājās pret Krievijas sākto karu Ukrainā vērsta protesta akcija. Viņa regulāri veikusi arī citas provokatīvas darbības, kas vērstas uz Krievijas agresijas slavināšanu un attaisnošanu.

Baltijas pētnieciskās žurnālistikas centrs “Re:Baltica” iepriekš vēstīja, ka Kreile ir mājsaimniece, kura dzimusi un augusi Latvijā, bet latviski zinot pāris vārdu. Protestētāja viņā esot pamodusies Covid-19 pandēmijas laikā, kad ieejai veikalā vajadzēja vakcinācijas sertifikātu. Tad arī sākušās pirmās saķeršanās ar likumsargiem, kas kulminēja pēc Krievijas iebrukuma Ukrainā.

Sieviete žurnālistiem atkārtojusi, ka neiestājas ne par karu, ne par Krievijas prezidentu Vladimiru Putinu, bet no viņas nav bijis iespējams iegūt atbildi, kas notiek Ukrainā. Tas nekādi neesot saistīts ar pret viņu sāktajām lietām. Vainu nevienā no lietām Kreile neatzīstot, bet vēršanās pret viņu notiekot, jo “ļaunie spēki vēršas pret labajiem, tie ir dēmoni”.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.