Ilustratīvs foto.
Ilustratīvs foto.
Foto: LETA/Austra Helēna Žaggere

Rīgas Stradiņa universitāte izveido Dermatoloģijas un veneroloģijas katedru 0

Šodien Rīgas Stradiņa universitāte (RSU) atklāj jaunizveidoto Dermatoloģijas un veneroloģijas katedru, kas “iezīmēs jaunu tendenci topošo ārstu sagatavošanā un nodrošinās arvien ciešāku sadarbību ar ambulatorās un primārās veselības aprūpes iestādēm”, pastāstīja universitātes mediju attiecību vadītāja Ieva Nora Gediņa.

Reklāma
Reklāma
FOTO. Ziemeļkorejas līderis uzdāvina Putinam greznu portretu, kas lika apklust…
Eksperts nāk klajā ar fatālu paredzējumu: Krievija izmantos kodolieročus neatkarīgi no tā, vai Rietumi apbruņos Ukrainu 181
Mājas
FOTO. “Īpašnieks izīrē saulainu dzīvokli!” Rīgā var atrast īres dzīvokļus zem 200 eiro mēnesī, bet… 1
Lasīt citas ziņas

Iepriekš RSU bija Infektoloģijas un dermatoloģijas katedra, kas tagad sadalīta divās – Infektoloģijas katedrā un jaunizveidotajā struktūrā, kas atradīsies Rīgā, Baznīcas ielā 18, blakus vairākām klīnikām un nodrošinās topošajiem ārstiem plašāku praksi jau pamatstudiju laikā un pilnvērtīgāk sagatavojot jaunos speciālistus.

Gediņa skaidroja, ka RSU Medicīnas fakultātes darbu nodrošina 23 katedras, un lielākā daļa no tām atrodas medicīnas iestādēs, piemēram, Rīgas Austrumu klīniskajā universitātes slimnīcā, Paula Stradiņa Klīniskajā universitātes slimnīcā, Bērnu klīniskajā universitātes slimnīcā, Traumatoloģijas un ortopēdijas slimnīcā un citviet. Atjaunotās Dermatoloģijas un veneroloģijas katedras telpas atrodas blakus “Veselības centam 4”, ārstniecības iestādēm “Anti-Aging Institute” un Diplomātiskā servisa medicīnas centram.

CITI ŠOBRĪD LASA

“Būt daļai no primārās un ambulatorās veselības aprūpes tīkla mūsu studentiem nozīmē būt tur, kur sastopami visvairāk pacientu. Tas jaunajiem speciālistiem nodrošinās plašākas izaugsmes iespējas praktiskajā medicīnā jau pamatstudiju laikā. Šādi mainot medicīnas studiju sistēmu galu galā mainīsies arī ārstniecības kvalitāte pacientiem,” uzsvēra RSU veselības studiju prorektors Guntis Bahs.

Savukārt jaunās katedras vadītāja Elga Sidhoma norādīja, ka viens no katedras uzdevumiem būs ieviest uz ambulatoru pacientu plūsmu veidotu un situācijās bāzētu apmācības formātu, kura neatņemama sastāvdaļa ir mūsdienīgas tehnoloģijas.

Arī VC4 valdes priekšsēdētājs Māris Rēvalds pauda gandarījumu par sadarbību ar RSU. “Šāda sadarbība ļauj studentiem iepazīt augstiem standartiem atbilstošas privātās medicīnas darba vidi, kurā iespējams vērot ne tikai labāko ārstu profesionālo sniegumu un iepazīties ar jaunākajām tehnoloģijām, bet arī novērtēt labas ārstu un pacientu komunikācijas paraugu, kā arī augsta servisa un komforta līmeņa klīnikas atmosfēru un kārtību,” norādīja Rēvalds.

Katedras galvenie darbības virzieni ietver kvalitatīvas un mūsdienīgas līdz-diploma un tālākizglītības organizēšanu dermatoloģijā un veneroloģijā, studentu un rezidentu zinātniski pētniecisko darbu vadīšanu, doktorantūras studiju realizāciju, katedras mācībspēku zinātniski pētnieciskās darbības veicināšanu un kvalifikācijas pilnveidi, sadarbību ar citām RSU struktūrvienībām un profesionālajām asociācijām.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.