“Tas nav normāli, ja vienai māsai dienā ir jāveic 30 procedūras.” Ķīmijterapeite norāda uz lielu ārstu un medmāsu trūkumu šajā jomā 55

“Mēs šobrīd ciešam no ārkārtīgi liela personāla trūkuma – tas ir gan par ārstiem runājot, gan par māsām,” tā TV24 raidījumā “Dienas personība ar Veltu Puriņu” uzsvēra onkoloģe-ķīmijterapeite, Latvijas Onkologu ķīmijterapeitu asociācijas valdes locekle Gunta Purkalne, diskutējot par aktualitātēm onkoloģijā un veselības nozarē kopumā.

Reklāma
Reklāma
Ziemeļamerikas indiāņu zvēru horoskops. Uzzini, kurš dzīvnieks esi tu! 17
4 ikdienišķas un efektīvas lietas: tās palīdz tikt vaļā no liekā svara, ja tev nepatīk sportot 3
Krievu murgs Turcijā: turki Krievijas pilsoņus izsēdina no lidmašīnām un neļauj lidot uz citām valstīm 99
Lasīt citas ziņas

“Nupat mēs saskārāmies ar tādu gadījumu, ka ir pieci gadi rezidentūrā onkoloģijā-ķīmijterapijā, tātad – valsts piecus gadus maksā par šī speciālista tapšanu. Tomēr speciālisti nesāk strādāt šajā specialitātē, jo slodze ir milzīgi liela, un atalgojums tam neiet līdzi,” tā problēmu ieskicēja Purkalne.

Onkoloģe-ķīmijterapeite norādīja, ka šādam speciālistam ir iespēja izvēlēties citas jomas, kur ir vieglāks un labāk apmaksāts darbs.

CITI ŠOBRĪD LASA

“Un katastrofāla situācija ir ar māsām. Arī māsas netiek attiecīgi novērtētas, jo onkoloģijas-ķīmijterapijas māsa ir māsa, kas strādā ar šiem medikamentiem – ar ļoti dārgajiem un ļoti sarežģītajiem medikamentiem, viņa ir ar speciālu apmācību – viņai ir jābūt zinošai, saprotošai, un darbs ir ārkārtīgi atbildīgs un smags, un māsa ir pielīdzināta it kā parastai māsai. Tas nav pareizi! Un tādēļ atalgojums māsām ir par zemu – māsas vienkārši uz onkoloģiju nenāk strādāt,” tā par situāciju onkoloģijas jomā un darbaspēku TV24 raidījumā pastāstīja Latvijas Onkologu ķīmijterapeitu asociācijas valdes locekle Purkalne.

Līdz ar to cieš arī pacienta drošība, – uzsvēra Purkalne. “Tas nav normāli, ja vienai māsai dienā ir jāveic 30 procedūras – tas nav normāli! Rietumu pasaulē es esmu daudzās citās klīnikās redzējusi, ka viena māsa dienas laikā apkalpo piecus pacientus. Tātad viņa ir pilna uzmanības, kā notiek šī infūzija, kādas var būt blaknes, kā pacients jūtas. Mūsu māsām tam nav laika,” ar nožēlu sacīja onkoloģe-ķīmijterapeite Purkalne.

Tā esot ļoti liela problēma. Tāpēc nekavējoties šo lietu būtu jāsāk risināt, tā TV24 raidījumā “Dienas personība ar Veltu Puriņu” atzina Purkalne, runājot par darbaspēka trūkumu onkoloģijas pacientu ārstēšanā.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.