Foto. pexels.com/Andrea Piacquadio

Vai tu zini, kas ir fibromialģija? Šī patiesi nopietnā slimība nav tikai tukšas iedomas un skar daudzus 6

Fibromialģijas skartie bieži netiek uztverti nopietni, jo sāpes nevar precīzi lokalizēt. Bet šī neārstējamā slimība nekādā ziņā nav iedomāta. Fibromialģija nozīmē “muskuļu šķiedru sāpes”. Tas galvenokārt skar sievietes. Hroniskas sāpes muskuļos un saitēs un citās ķermeņa vietās, kuras nevar precīzi noteikt, pastāvīgs nogurums un depresija ir tikai daži no fibromialģijas simptomiem, par to plašāk raksta izdevums Deutsche Welle.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Vai tiešām tikai sakritība? Cilvēku uzmanības centrā nonācis kārtējais “Simpsonu” pareģojums 13
“Man par to, ka es daru savu darbu, neviens “tējas” naudu nemaksā!” Izvēršas asa diskusija par dzeramnaudas atstāšanu restorānos 79
Veselam
Austrumu slimnīcā ar NBS helikopteru nogādāta gados jauna paciente kritiskā stāvoklī 29
Lasīt citas ziņas

Sievietes hronisko sāpju sindroms skar sešas līdz septiņas reizes biežāk nekā vīriešus. Parasti tās ir blāvas, spiedošas vai velkošas sāpes, skaidro Gerhards Millers-Švefs no Gēpingenes Sāpju un paliatīvās aprūpes centra. “Sāpes bieži ilgst vairākas dienas. Pacientiem ir atkārtotas lēkmes ar atšķirīgu intensitāti un lokalizāciju. Slimnieki apraksta, ka sāp šur un tur. Tāpēc bieži viņi netiek uztverti nopietni.”

Dažreiz ir tiešie izraisītāji. Tās var būt nelielas operācijas vai nelielas procedūras, kas faktiski neizraisa stipras sāpes. Tomēr tie var būt fibromialģijas sākums.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.