Veselam
Mīlestība

VIDEO. Latvijā noticis pirmais starptautiskais tiešsaistes hakatons par kutelīgu tēmu0

Foto: Shutterstock

No 17. līdz 19. aprīlim hakatonu biedrība “WindHackers” organizēja pirmo starptautisko tiešsaistes hakatonu, kas veltīts visam, kas saistīts ar to, kā cilvēki jūtas un domā par mūsu dzīves intīmāko daļu – seksu.

Hakatonā piedalījās 250 dalībnieki no 45 valstīm, kas trīs dienu laikā risināja jautājumus dažādās seksa jomās – privātums, izglītība, veselība un tehnoloģijas.

Uzvarētāji ieguva 3000,- eiro vērtas balvas idejas tālākai attīstītībai. Mentori ir starptautiski un Latvijā veiksmīgi uzņēmēji SexTech un seksuālās izglītības jomās.

Hakatona laikā savāktie ziedojumi tiks novirzīti Latvijas bezpeļņas organizācijas “Papardes zieds” atbalstam.

“Ideja noorganizēt “SexHack20” radās spontāni. Mēs bijām noguriši no negatīvisma un bailēm, ko izraisa COVID-19, un kā tas ietekmē ikviena jau tā sarežģīto sabiedrisko un intīmo dzīvi.

Tā radās ideja sarīkot diskusiju divu dienu hakatona formā, lai mainītu konservatīvos viedokļus par intimitāti, rastu kreatīvas idejas seksa privātuma, izglītības, veselības un tehnoloģiju jomā.

Mēs publicējām ierakstu aprīļa sākumā sociālajos medijos un 24 stundu laikā saņēmām neskaitāmus pietiekumus no visas pasaules”, stāsta Kārlis Skuja, SexHack 2020 organizators, WinHackers izpilddirektors.

Kopā tika iesniegta 31 ideja un reģistrētas 24 komandas. Idejas svārstījās no individuālas ķermeņa izjušanas, izpriecām divatā un seksualitāti, kas rodas smadzenēs kopumā, paplašinoties līdz dažādām cilvēku grupām, ieskaitot seksa pedagogus, seksologus visu vecumu cilvēkiem.

48 stundu nerimstošā darā aprīļa beigu nedēļas nogalē tika radīti seši risinājumi ar augstu potenciālu un funkcionalitāti, bet tikai viena komanda varēja iegūt lielo balvu – 3000,- eiro, – kredītu, lai izmantotu “Google Cloud” programmatūru un vietu “StartupWise Guys” akceleratorā.

Tomēr, ņemot vērā, ka liels potenciāls atklājās četrām komandām, “StartupWise Guys” uzaicināja iestāties savā akceleratora programmā četras komandas.

Hakatona laikā tika aicināts ziedot arī Latvijas nevalstiskajai organizācijai “Papardes zieds”, kas strādā ar reproduktīvās veselības un tiesību jautājumiem. 48 stundu laikā tika saziedoti 200,- eiro.

Pirmās vietas ieguvēji – “MO app” – aplikācija, kas veicina pozitīvu izpratni mazām meitenēm par sieviešu reproduktīvo procesu.

Komandas video prezentācija:

Saistītie raksti

Otrās vietas ieguvēji ar lielu potenciālu ir PopDot – gudrais vibrators, kas izmanto mākslīgo intelektu, lai stimulētu dažādus orgamsa līmeņus.

Organizatori

SexHack20 hakatonu organizēja biedrība “WindHackers”, kuras mērķis ir veicināt inovatīvu un tehnoloģijās balstītu ideju veidošanos jauniešu vidē, kā arī apvienot cilvēkus no dažādām nozarēm un sfērām, veicinot starpdisciplināro sadarbību un jaunu uzņēmumu izveidi.

Nākošais tiešsaistes hakatons no 21.-23.maijam tiks veltīts Latvijas sporta nozares izaicinājumiem.

Sīkāk šeit.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.

Lasītākie

VS
Viesturs Sprūde
Latvijā
Krievijai uzdāvinātā Abrene arī jāiekļauj Latvijai nodarīto zaudējumu aprēķinā. Ineta Ziemele par miera līgumu un nākamo paaudžu uzdevumu 3
Intervija 4 stundas
LL
LETA, LA.lv
Latvijā
Maluzvejniecībā pieķer Valsts vides dienesta amatpersonu
39 minūtes
LE
LETA
Ekonomika
CSDD vairs pati nenodrošinās auto tehnisko apskati. Būs jauna apskates sistēma
3 stundas
LA
LA.LV
Pasaulē
“Būšu cinisks, bet labāka diktatora Baltkrievijā pagaidām nav.” Jānis Jurkāns par situāciju Baltkrievijā 1
2 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
Valdība pieņēmusi vēsturisku lēmumu Ķekavas apvedceļa būvniecībā. Bet kāpēc valsts neaizņemas un nerealizē to pati?
54 minūtes