Jānis Sārts.
Jānis Sārts.
Foto – LETA/Edijs Pālēns

VIDEO. Ziņu sižets par it kā nošautu ārstu… Mākslīgā intelekta radīts saturs – drauds valsts drošībai? 0

Dziļviltojumi jeb “deep fake” ir kļuvuši par realitāti ar ko var saskarties jebkur internetā. Mākslīgā intelekta radītus video, foto vai audio materiālus, nu naski izmanto krāpnieki, taču tie attīstītas tik ātri, ka liek kļūt uzmanīgiem arī tiem, kuri domā par valsts drošību. Trešdien Rīgā turpinājās NATO stratēģiskās komunikācijas izcilības centra rīkotā konference, kurā viens no galvenajiem jautājumiem ir mākslīgā intelekta radītie draudi, vēsta 360TV Ziņas.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Piektdiena, 13.datums. Ir viena zodiaka zīme, kurai īpaši jāuzmanās, bet arī viena, kurai šī ir īsta veiksmes diena
Vai sācies jauns karš? Braže komentē pagājušās nakts dramatiskos notikumus
Sāciet dienu pareizi: slepens ieradums, kas aktivizē vielmaiņu vēl pirms brokastīm
Lasīt citas ziņas

NATO Stratēģiskās komunikācijas izcilības centra direktors Jānis Sārts norāda, ka mākslīgā intelekta radīti video parādīsies arvien vairāk. To skaits ar laiku pat varētu pārsniegt cilvēka radītu saturu.

“Līdz ar to, pirmā lieta – mums jāmeklē veidi, cerams, ka mēs varēsim paspēt uzbūvēt tādu kā ūdenszīmju sistēmu, kurā var atpazīt. Otrā lieta ir saprast, kas ir ļaunprātīgs un kas nav,” tā Sārts.

Vairāk skaties sižetā.

VIDEO:

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.