×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.5°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
1. oktobris, 2014
Drukāt

7. oktobrī, Pasaules redzes dienā, varēs bezmaksas pārbaudīt redzi (3)

Foto - Shutterstock.comFoto - Shutterstock.com

Redzes traucējumu esamība ir nopietns sabiedrības veselības problēmjautājums, ko īpaši aktualizē un sabiedrībai atgādina „Pasaules redzes dienā”. To ikkatru gadu atzīmē oktobra otrajā ceturtdienā. Par godu šai dienai optikas saloni „Metropole” visā Latvijā ir ieviesuši jaunu tradīciju – jau otro gadu pēc kārtas aicina iedzīvotājus parūpēties par savām acīm un pārbaudīt redzi bez maksas.

Pārbaudīt redzi bez maksas būs iespējams arī Rīgā:
7.oktobrī, Rīgā, Marijas ielā 2, iepriekš piesakoties pa tālr.: 20701112!

Vietu skaits ir ierobežots. Par iespēju pārbaudīt bērnu redzi, lūdzam jautāt piezvanot.

„Turpinot aizvadītajā gadā iesākto tradīciju, arī šogad organizējam mūsu pilsētas iedzīvotājiem iespēju „Pasaules redzes dienas” ietvaros pārbaudīt redzi, par to itin neko nemaksājot. Pērn šo iespēju patiesi novērtēja gan gados jauni, gan senioru vecuma iedzīvotāji, tādēļ, rūpēs par mūsu novada iedzīvotāju redzi, arī šogad optikas „Metropole” redzes speciālisti ir atkārtoti sarūpējuši iespēju pārbaudīt redzi bez maksas. Pērn „Pasaules redzes dienas” ietvaros mūsu redzes speciālisti ielūkojās vairāku simtu pacientu acīs – daudziem no viņiem ar redzi viss bija kārtībā, taču ievērojamam skaitam senioru vecuma pacientiem nozīmējām tālāku vizīti pie acu ārsta, jo viņu acis bija skārušas tādas kaites kā, piemēram, katarakta, glaukoma. Daļa no viņiem par šādas diagnozes iespējamību dzirdēja pirmo reizi un godīgi atklāja, ka par savām acīm parūpēties aizmirst, jo pie redzes speciālista nav bijuši pat vairākus gadu desmitus, argumentējot – ne vienmēr savas veselības aprūpei var atvēlēt daļu no pensijas,” par aizvadītā gada „Pasaules redzes dienas” norisi stāsta optikas „Metropole” vadošā optometriste Aija Muceniece.

Redzes aprūpes speciālisti jeb optometristi norāda, ka profilakses nolūkos redzi ir ieteicams pārbaudīt reizi vienā vai divos gados, lai pārliecinātos, ka ar acīm viss kārtībā un nekas nekaiš. Optometrists redzes pārbaudes laikā novērtē pacienta redzes asumu un redzes funkcijas, kā arī acs vispārējo stāvokli. Tāpat tiek mērīts acu spiediens. Acu spiediena kontrole ir īpaši svarīga glaukomas un diabēta slimniekiem. Ja redzes pārbaudes laikā noskaidrosies, ka pacientam ir nepieciešama briļļu recepte – tā tiks izsniegta savukārt, ja būs pamatotas aizdomas par kādu acu kaiti, pacientiem ieteiksim konsultēties ar acu ārstu.

Par “Pasaules redzes dienu”
“Pasaules redzes diena” visā pasaulē tiek atzīmēta ar dažādām aktivitātēm, tostarp informatīviem, izklaidējošiem pasākumiem, lai veicinātu sabiedrībā izpratni, ka redzei, gluži tāpat kā vispārējai veselībai, ir jāvelta īpašas rūpes. Statistikas dati ir satraucoši – visā pasaulē aptuveni 285 miljoniem cilvēku ir pazemināta redze vai iestājies pilnīgs aklums, tostarp 90% aklo ļaužu dzīvo valstīs ar zemiem ienākumiem. Bet, lai šie skaitļi iegūtu patiesu nozīmi, vēl svarīgāk ir apjaust, ka 80% gadījumos redzes traucējumi ir viegli ārstējami un novēršami, ja vien savlaicīgi uzmeklēts redzes speciālists!

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Interesants likās šis teikums – To ikkatru gadu atzīmē oktobra otrajā ceturtdienā.

    Bet piedodiet,ceturtdien ir 9. oktobris…ne jau 7. oktobris.
    Kā tad īsti tur ir???

  2. Arī Cēsīs vai Valmierā būs pieejams?

  3. Kaut ko nekorektāku laikam grūti uzrakstīt… Pa visu latviju tikai Rīgā…

Draugiem Facebook Twitter Google+