×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.8°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
10. februāris, 2014
Drukāt

Asinsdonoru centrs lūdz atsaukties B rēzus negatīvās asins grupas donorus

Foto - LETAFoto - LETA

Valsts asinsdonoru centrs (VADC) šonedēļ īpaši lūdz atsaukties B rēzus negatīvās asins grupas donorus, bet pietiekama asins krājuma dēļ uz laiku ierobežo AB rēzus negatīvās grupas donoru pieņemšanu, aģentūru LETA informēja centra preses sekretārs Rihards Veršiņins.

Šodien līdz plkst.15 asinis varēs ziedot specializētajā donoru autobusā Rīgā, pie Dailes teātra, kā arī Dobeles slimnīcā, Ādama ielā 2, Dobeles novadā, līdz plkst.13.

Rīt, 11.februārī, VADC mediķi asinsdonorus pieņems Latvijas Universitātes Sociālo zinātņu fakultātē, Rīgā, Lomonosova ielā 1A, no plkst.10 līdz 13, kā arī Rogovkā, Rogovkas Doktorāta telpās, Nautrēnu pagastā, Rēzeknes novadā, no plkst.9 līdz 12.

Trešdien, 12.februārī, VADC Latgales filiāles mediķi no plkst.9 līdz 12 atradīsies Balvos, sociālā servisa telpās, Raiņa ielā 52, bet specializētais donoru autobuss atradīsies Brīvības pieminekļa laukumā no plkst.11 līdz 15. Tāpat asins donoru diena notiks Rīgas Tehniskajā universitātē no plkst.10.30 līdz 14.

Savukārt ceturtdien asins donoru diena notiks Latvijas Universitātes Humanitāro zinātņu fakultātē no plkst.11 līdz 14 un Liepājas Universitātē no plkst.10.30 līdz 13.30.

Vesels cilvēks var ziedot asinis četras līdz piecas reizes gadā, ievērojot divu mēnešu intervālu starp asins nodošanas reizēm, atgādina VADC. Vienā asins nodošanas reizē donors ziedo 450 mililitrus asiņu. Tas nav kaitīgi vesela cilvēka veselībai. Asinis organismā nemitīgi atjaunojas, turklāt donori retāk slimo ar hroniskām slimībām.

Lai nodotu asinis, donoram jābūt veselam un vecumā no 18 līdz 65 gadiem. Donors nedrīkst svērt mazāk par 50 kilogramiem.

Pēc asins nodošanas donors saņem naudas kompensāciju 4,30 eiro apmērā pusdienām, kā arī brīvdienas, saglabājot vidējo darba algu, asins došanas dienā un nākamajā dienā, iepriekš to saskaņojot ar darba devēju.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+