×
Mobilā versija
Brīdinājums +17°C
Venta, Salvis, Selva
Svētdiena, 20. maijs, 2018
28. augusts, 2014
Drukāt

10 pasaulē bīstamākie vīrusi
 (2)

1. HIV vīruss

1no10
Foto - LETAFoto - LETA
Foto – LETA

Šobrīd pasaules sabiedrība seko līdzi Ebolas vīrusa izplatībai. Pasaules veselības organizācijas paziņojusi, ka slimības apturēšanai ir nepieciešami ārkārtas pasākumi. Gada sākumā Ebolas vīrusa uzliesmojums tika konstatēts Gvinejā, kur no tā miruši jau 377 cilvēki. Kopā šogad Ebolas vīrusa upuru skaits pārsniedz 1069. Taču cilvēku veselībai draudus rada arī daudzi citi vīrusi.

HIV vīruss ir viens no visvairāk pētītajiem vīrusiem cilvēces vēsturē. HIV pieder tā dēvēto “lēno vīrusu” apakšgrupai. Aprēķināts, ka kopš 1981. gada tā dēļ dzīvību zaudējuši 25 miljoni cilvēku. Domājams, ka HIV vīruss sākotnēji attīstījās pērtiķos, bet vēlāk ar to inficējās arī cilvēki. Ar HIV vīrusu inficēti cilvēki to pārnēsā asinīs, siekalās, asarās, spermā, pienā.

 1. HIV vīruss
 2. Marburgas vīruss
 3. Hanta vīruss
 4. Malārija
 5. Putnu gripa
 6. Lasas vīruss
 7. Krimas-Kongo hemorāģiskais drudzis
 8. Holera
 9. Kjasanuras meža vīruss
 10. Mačupo vīruss

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

 1. Pirms publicēt šādus rakstus, vajadzētu elementārā līmenī pamācīties bioloģiju vai vismaz pašķirstīt kādu atbilstošu grāmatu vai interneta resursu. Malārija nav vīrusu izraisīta slimība. Tālāk vairs nemaz nelasīju, bail vēl kādu līdzīgu “atklājumu” izdarīt!

 2. Holēras vibrions un malārijas plazmodijs nav vīrusi!

Draugiem Facebook Twitter Google+