×
Mobilā versija
Brīdinājums +25.2°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
28. novembris, 2014
Drukāt

“Dinamo Rīga” pēdējās mājas spēles laikā noslēgsies Ūsu mēnesis

Foto - Juris KalniņšFoto - Juris Kalniņš

29. novembrī, kad “Dinamo Rīga” aizvadīs pēdējo no novembrī plānotajām mājas spēlēm, noslēgsies Ūsu mēnesis jeb Movembris, kas aicina sabiedrību pievērst uzmanību Latvijas vīriešu veselības problēmām, to savlaicīgai diagnostikai un ārstēšanai. “Arēnā Rīga” pirms spēles plānotas dažādas aktivitātes, erudīcijas pārbaudes par vīriešu veselības jautājumiem, kā arī draudzīgs atgādinājums vīriešiem par ikgadējo “tehnisko apskati”.

“Daudzi no mūsu līdzjutējiem ir automašīnu vadītāji un daudziem no mums ir savi spēkrati. Lai piedalītos ceļu satiksmē un arī atbrauktu uz “Dinamo Rīga” mājas spēli, mūsu spēkratam ir jābūt derīgai tehniskās apskates uzlīmei priekšējā logā. Kad pienāk gadskārtējā auto tehniskās apskates diena, kas ļautu daudziem no mums turpināt ikdienas gaitas pie auto stūres, mēs atrodam gan laiku, gan finansiālos līdzekļus, lai savestu savus spēkratus kārtībā pie auto dakteriem un saņemtu ikgadējo atļauju piedalīties ceļu satiksmē,” stāsta “Dinamo Rīga” runasvīrs Armands Simsons.

“Cilvēka organisms savā ziņā arī ir mašīna, kurai ir nepieciešama regulāra apkope un rūpes. Bieži vien par sevi un savu veselību sākam domāt tikai brīžos, kad kaut kas notiek vai arī brīžos, kad mūsu personīgā mašīna vairs nevar pakustēt. Diemžēl, tādi brīži var būt arī novēloti. Tāpēc aicinu katru un ikvienu pret savu “organisma mašīnu” izturēties ar tikpat lielu un vēl lielāku atbildību kā mēs sēžamies pie auto stūres ar derīgu un apstiprinātu tehnisko apskati. Tas neprasa tik daudz! Un dakteri nekož – viņi zinās kā palīdzēt,” atzīmē Armands Simsons.

“Varu teikt, ka mūsu puiši noteikti apzinās veselības svarīgumu, jo bez tās neviena rezultatīva spēle neizdotos. Tāpēc arī šogad vairāki mūsu spēlētāji, piemēram, Edgars Masaļskis, Džefs Delorjē, Krišjānis Rēdlihs, Aleksandrs Jerofejevs, Milans Jurčina, Roberts Bukarts, Kaspars Saulietis, ir “atlaiduši” ūsas un bārdas, vēlreiz simboliski apliecinot šīs akcijas svarīgumu un nepieciešamību,” stāsta “Dinamo Rīga” runasvīrs Armands Simsons. “Vēlamies aicināt visus komandas vīriešu kārtas līdzjutējus atcerēties ne tikai par mūsu spēļu datumiem, bet kas vēl svarīgāk – atcerēties vismaz par vienu vizīti gadā pie ārsta urologa. Tā mēs viens otram – komanda un līdzjutēji – sagādāsim vēl neskaitāmus satikšanās brīžus, jo visi būsim veseli,” aicina Armands Simsons.

Pēdējās mājas spēles laikā līdzjutēji ir aicināti uz spēli ierasties jau savlaicīgi un piedalīties dažādās Ūsu mēneša aktivitātēs, kurās aktīvi piedalīsies arī Latvijas Urologu asociācijas pārstāvji. Aktīvākajiem Ūsu mēneša atbalstītājiem būs iespēja samērīties ūsu garumā un kuplumā, saņemot balvas no “Dinamo Rīga”. Tiem līdzjutējiem, kuriem ūsas vēl nebūs paspējušas izaugt tik brangas, būs iespēja nofotografēties pie “Dinamo Rīga” fotostenda ar īpaši šim pasākumam sagatavotām ūsām. Īpaši pārsteigumi gaidāmi arī spēles pārtraukumos.

Pēc spēles visi līdzjutēji un atbalstītāji aicināti nosvinēt Ūsu mēneša noslēgumu izklaides klubā “Mai Tai”, kur norisināsies īpaši Ūsu mēnesim veltīta ballīte ar dažādām pikantām izklaidēm. Pasākuma laikā Ūsu mēneša atbalstītājiem būs pieejami bezmaksas profesionālu bārddziņu pakalpojumi un būs iespējams nodzīt “atlaistās” ūsas.

Latvijā Ūsu mēnesis norisinās jau otro gadu Latvijas Uroloģijas Asociācijas paspārnē. Šogad aktīva sadarbība kampaņā īstenota ar “Dinamo Rīga”, “Veselības centrs 4” un izklaides klubu “MaiTai”. Tāpat kā citur, arī Latvijā Ūsu mēneša sociālajā kampaņā vīrieši tiek aicināti ataudzēt ūsas, lai tādā veidā pievērstu uzmanību vīriešu veselības problēmām, piemēram, prostatas un sēklinieku vēzim, kā arī citām saslimstībām.

Jau iepriekš ziņots, ka 2013. gadā Latvijā ar prostatas vēzi miruši 368 vīrieši, savukārt tas diagnosticēts 910 jauniem pacientiem, tostarp no tiem tikai 11% jeb 99 vīriešiem tas konstatēts agrīni – I stadijā, tātad ar maksimālu iespēju atveseļoties. Sēklinieku vēzis diagnosticēts 36 jauniem pacientiem, no kuriem tikai pusei vīriešu tas konstatēts I stadijā. No nieru vēža miruši 105 vīrieši, no urīnpūšļa vēža – 164. Speciālisti ir vienisprātis – viens no iemesliem šādai statistikai ir novēlota vīriešu vēršanās pēc palīdzības, tādēļ ikvienam vīrietim jāatceras – uroloģiska rakstura problēmas nav normālas novecošanās simptoms vīrietim, bet gan saslimšana, kuru nepieciešams ārstēt.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+