Mobilā versija
+8.4°C
Jurģis, Juris, Georgs
Svētdiena, 23. aprīlis, 2017
12. decembris, 2014
Drukāt

Veikt vai neveikt operāciju deguna blakusdobumiem (1)

Foto - Shutterstock.comFoto - Shutterstock.com

“Vismaz reizi gadā slimoju ar deguna blakusdobuma sinusītu. Ārsts sacīja, ka vajadzētu veikt operāciju. Vai tomēr nav iespējama cita ārstēšana?” Ruta Mālpilī

Atbild ausu, kakla un deguna ārste Ramona Markuse: “Ja anatomisku īpatnību dēļ deguna blakusdobumā ir slikta gaisa plūsma, tajā sakrājas gļotas. Iespējams, sinusīts pārietu, mainot dzīvesvietu – apmetoties kādā dienvidu zemē jūras krastā. Ja tas nav iespējams, vislabākais būtu radikāls risinājums, proti, operācija, lai atbrīvotu deguna ejas un nodrošinātu gaisa apmaiņu deguna blakusdobumos. Daudzi gados vecāki hronisku iesnu pacienti nožēlo, ka nav piekrituši ķirurģiskai ārstēšanai jau agrāk, jo mūsdienās iespējams izdarīt saudzējošu endoskopisku operāciju ar labiem rezultātiem. To veic vispārējā narkozē. Atkarībā no veselības stāvokļa vienu līdz divas dienas nāksies pavadīt slimnīcā. Pirmās divas nedēļas iespējams diskomforts un izdalījumi no deguna, kamēr sadzīst brūce, taču turpmāk ziemas sezonā vairs nebūs smagu, ar galvassāpēm noritošu iesnu, kā arī ievērojami samazināsies nepieciešamība veikt dažādas ārstnieciskās procedūras un lietot antibiotikas, kas palīdz tikai kādu laiku.”

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Radikāls, bet daudz patīkamāks risinājums tomēr būtu pārcelšanās uz kādu dienvidu zemi pie jūras. 🙂 Tas arī varētu būt vienīgais, ko nožēlot vecāka gadagājuma ļaudīm, kurus moka deguna kaites, – ka nav to izdarījuši agrāk.

Draugiem Facebook Twitter Google+