Foto – Shutterstock.com

Āboli, rieksti, kakao un citi “sirds vitamīni”, ko iesaka ārstes sirds veselībai 0

Pirmajā vietā – veselīgs dzīvesveids

No lasītājas vēstules: “Daudz dzirdēts par vitamīniem, ko lieto sirds stiprināšanai. Ģimenes ārste arī saka – vajag dzert vitamīnus sirsniņai. Vai tie ir kādi īpaši preparāti? Ar ko šie vitamīni atšķiras? Cik daudz un bieži tie būtu jālieto?”

Reklāma
Reklāma
Numeroloģija un skaitļu maģija: kā jūsu tālruņa numurs ietekmē jūsu likteni un kad to mainīt? 1
TV24
“Jāklausās, ka esam šmaukušies.” Par netaisnību un piemaksām tiem pensionāriem, kuri strādājuši padomju laikā
Neizmet, turpini izmantot – 10 praktiski pielietojumi ikdienā tavam vecajam viedtālrunim 7
Lasīt citas ziņas

Sirds ir cilvēka motors, kas nodrošina dzīvības vissvarīgākās funkcijas, tāpēc par tās veselību īpaši jārūpējas. Pilnvērtīgs uzturs, neiedzīvošanās liekajā svarā, regulāras fiziskās aktivitātes, atturēšanās no smēķēšanas, stresa menedžments – tās ir tikai dažas labi zināmas un ikdienā bieži dzirdētas pamācības, kuru ievērošana lielā mērā palīdzēs saglabāt dzīvībai vitāli svarīgā orgāna veselību.

Pavasarī, kad organisms cenšas atmosties pēc garajiem ziemas mēnešiem un uzņemt spēkus, ne viens vien aizdomājas, vai tieši šajā laikā vajadzētu pabarot savu sirdi ar dažādiem vitamīniem un uztura bagātinātājiem, tādējādi nostiprinot sirds muskuli un vienlaikus visu asinsrites sistēmu.

CITI ŠOBRĪD LASA

Medicīnas sabiedrības ARS ģimenes ārste Lāsma Četverga uzskata, ka šajā ziņā visbūtiskākie ir nevis sirds vitamīni vai kādi uztura bagātinātāji, bet gan pareizs un veselīgs dzīvesveids, – tad nekādus īpašus preparātus nevajadzēs. Turpretī, ja sirds apvidū jūtams diskomforts vai konstatēta kāda saslimšana, ārsts var ieteikt kaut ko konkrētu, ņemot vērā pacienta individuālās vajadzības. Pēc dakteres vārdiem, ne sirds vitamīni, ne uztura bagātinātāji tomēr nebūs laimes atslēdziņa, ar kuru varēs atvērt visas durvis un padarīt sirdi pilnīgi veselu.

Universālu preparātu nav

“Ieejot aptiekā un taujājot pēc sirds veselības uzlabošanai domātiem vitamīniem vai uztura bagātinātājiem, aptiekāri ar vislielāko varbūtību bez vilcināšanās piedāvās daudzus preparātus,” uzsver ģimenes ārste Lāsma Četverga. “Pareizāk būtu, ja, ņemot vērā pacienta veselības stāvokli, tos ieteiktu ārsts. Tiesa, aptiekās ir pieejami medikamenti un uztura bagātinātāji, kas, piemēram, stiprina sirds muskulatūru, taču tiem ir arī blakusefekti. Kāds no tiem, teiksim, palēnina sirdsdarbību, turpretī cits paātrina. Lai zinātu, ko ieteikt, jāzina, kā darbojas konkrētā cilvēka sirds, piemēram, ja pacientam ir pārsitieni vai mirdzaritmija, derēs tikai tādas zāles, kas sirdsdarbību palēnina. Nav universāla preparāta, kas vienlīdz labi derētu visiem.”
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.