×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.1°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
11. februāris, 2014
Drukāt

Vai jāuztraucas par augsto asinsspiedienu, ja jūtos labi? (1)

Foto: LETAFoto: LETA

Lasītājs jautā: “Mans asinsspiediens ir 170/120 mm/Hg. Jūtos labi. Sirdi pārbaudīja – viss kārtībā. Vai būtu jāveic vēl kādi izmeklējumi? Varbūt nav vērts uztraukties par paaugstināto rādītāju?”

Atbilde: “Ja asinsspiediens pārsniedz 140/90 mm/Hg, tas bojā sirdi, nieres un citus orgānus, kaut arī cilvēks jūtas labi. Daudzi pat lepojas, ka ilgstoši dzīvo ar augstu asinsspiedienu un nekas nekait, taču parasti agrāk vai vēlāk seko miokarda infarkts, aritmija vai insults. Ne velti paaugstinātu asinsspiedienu tēlaini dēvē par kluso slepkavu, jo nereti tas liek par sevi manīt tikai tad, kad jau radušās komplikācijas,” atgādina kardioloģe Iveta Norko.

“10–15 procentos gadījumu šīs problēmas iemesls ir tā sauktā sekundārā hipertensija citas slimības dēļ, bet 85–90 procentiem slimnieku sastopama primārā hipertensija, ko izraisa asinsvadu sieniņu izmaiņas. Sirdzējam jebkurā gadījumā jālieto medikamenti, lai kompensētu paaugstināto rādītāju, bet ārstam jāizvērtē, vai nav nepieciešams veikt vēl citus izmeklējumus.

Tiesa, dažkārt, sākot lietot zāles pret augstu asinsspiedienu, kamēr organisms pielāgojas jaunajiem apstākļiem, pašsajūta pasliktinās, bet tas ir pārejoši.”

366_C_logo1

 

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Dabā taču ir izņēmumi un tas varbūt arī paaugstinats asinsspiediens. Mediķi jau stāsta citiem tikai to, ko viņiem iemācījuši institūtā, jo arī vairākums mācītu cilvēku domā stereotipos. Tomēr praksē var būt arī savādāk. Katrs indivīds ir savādāks, tāpēc galvenais veselības kritērijs ir pašsajūta. Ja jūties labi, nedzer to ķīmiju, tādēļ jau veselāks nekļūsi. Ārsti stāsta: neēdiet taukus un cukuru! Bet ja es tos “sadedzinu” organismā ar aktīvu un fizisku slodzi, tad man tie ir jāēd, jo kur tad es ņemšu enerģiju? Ne jau viss, ko stāsta, ir jāņem par pilnu, bet jāuztver kritiski. Man ir 75 gadi, asinsspiediens no bērnības bijis ap 140, mēreni fiziski strādāju un arī ēdu ko gribas, nevis ko kāds iesaka. Nesūdzos!

Draugiem Facebook Twitter Google+