×
Mobilā versija
Brīdinājums +26.0°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
13. novembris, 2013
Drukāt

Vai vibrācijas no vibrotrenažiera nekaitē? (3)

Foto - Shutterstock.comFoto - Shutterstock.com

“Vai cilvēka veselībai nekaitē vibrotrenažiera vibrācijas?”
 Reinis Zīlīte Saldū

Parasti relatīvi veselam cilvēkam saprātīgās devās nekaitē nekas, tostarp arī vibrotrenažieris, vibrogultas un citas vibrējošas ierīces. Šis nosacījums attiecas arī uz jebkurām fiziskām aktivitātēm – tās biežumu, ilgumu, intensitāti. Līdzīgs ieteikums ir arī par ēšanas paradumiem utt.

Taču vibrācijas ir sastopamas it visur sadzīvē, tās var radīt, piemēram, virtuves kombaini, mikseri, vecās paaudzes veļasmašīnas. Organisms mēdz just pat transporta tuvuma, piemēram, mājai garām braucoša vilciena sastāva radītas vibrācijas. Jutīgam organismam tās kairina nervus, cits neliekas ne zinis. Toties ir pierādīts, ka 32 minūšu ilgs darbs ar vibroinstrumentiem arī var izraisīt parestēzijas un jušanas traucējumus roku pirkstos, bet šajā gadījumā izmaiņas ir īslaicīgas un pārejošas…

Ja veselības problēmas jau ir, tad par jebkuru treniņu, tostarp par vinbrotrenažieru, lietderību ieteicams konsultēties ar savu ārstējošo ārstu vai fiziotrapeitu, jo ir slimības, kad nepieciešams pat pilnīgs miers.

Jāņem vērā, ka vibrācijas var būt dažādas, un to iedarbību uz organismu nosaka fizikālās īpašības (frekvence, amplitūda) un audu (galvenokārt nervaudu un kaulaudu) uzņēmības pakāpe. Negatīvo ietekmi pastiprina nogurums, aukstums, saspringts ķermeņa stāvoklis nepareizā pozā.

Taču… Noteiktos gadījumos vibrostimulāciju mēdz izmantot netradicionālajā medicīnā! Ar speciāliem profesionāliem aparātiem, kas darbojoties vibrē, iespējams aktivizēti enerģētiskos punktus vai masēt dažādas ķermeņa daļas.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+