Foto – pexels.com

16 toksiskas draudzenes pazīmes. No tādas draudzības sagaidāms vienīgi kaitējums 0

Draudzība ir uzticēšanās un tuvība. Tāpēc esam tik neaizsargāti un viegli ievainojami, kad saskaramies ar nodevību. Tas ir tik nepanesami, jo ļaunu mums nodarīja cilvēks, no kura to gaidījām vismazāk.

LE
LETA
Ziņas
No ārvalstīm saņemta “karsta informācija” par kādas Latvijas politiski nozīmīgas personas iespējamiem pārkāpumiem 70
18 stundas
IK
Ilze Kalve
Ziņas
“Kovids jau nesākas ar iesnām, bet joka pēc uztaisīju testu – pozitīvs!” Ilze dalās pieredzē par iegūto “suvenīru” pēc “Prāta vētras” koncerta 105
21 stundas
LA
LA
Ziņas
VIDEO. Pasažieri stumj trolejbusu, vilcieni kavējas, lidojumi atcelti! Ekstremālā snigšana izraisa satiksmes kolapsu 60
14 stundas
Lasīt citas ziņas

Psiholoģe, YouTube emuāra par psiholoģiju un psihoterapiju izveidotāja Lilija Koroļa stāsta par toksiskas draudzenes pazīmēm, lai tu varētu iepriekš atpazīt tādu cilvēku un pasargāt sevi no nodevības.

Ko darīt ar tādām draudzenēm – izlem pati. Taču šo “trauksmes zvanu” sarakstu nevajadzētu ignorēt. Pretējā gadījumā agrāk vai vēlāk nāksies risināt kaudzi problēmu un varbūt pat izmantot psihoterapeita palīdzība, lai atjaunotu pašapziņu un atkal noticētu sev, citiem cilvēkiem un draudzībai.

Melnā skaudība

CITI ŠOBRĪD LASA

Skaudība nav pavisam sveša nevienam. Tā vai citādi, bet kaut mazliet mēs to izjūtam visi. Kad draudzene apskauž, viņa ir apbēdināta par to, kas tev ir, bet viņai nav. Tas pamanāms viņas sejas izteiksmē un negatīvajos komentāros.

Skaudība nav vienkāršas emocijas. Ja draudzene atzīst šīs jūtas, tiek ar tām galā un ar to lieta beidzas, tad kopumā var teikt – kaitējuma un problēmu nav.

Toties melnā skaudība ir ārkārtīgi destruktīva, jo tās jau ir pret tevi vērstas darbības.

Nespēj priecāties par tavu veiksmi

Uzskata, ka draugu iepazīst grūtībās, taču tā nav visa patiesība. Palīdzot citiem, mēs kļūstam labāki, tāpēc nepatikšanās cilvēki palīdz bieži. Taču būt līdzās lielā laimē, bagātībā un labklājībā nav tik vienkārši.

Cilvēks, kurš tevi patiešām mīl, varēs priecāties – tu taču esi viņam svarīga.

Bet, ja šāda draudzenes mīlestība ir tikai vārdos, viņa uztvers tavus panākumus kā savu neveiksmi.

Draudzene burtiski ir tev kā pielipusi

Viņas ir daudz, viņa ir visur. No viņas to vien dzird kā: es esmu ar tevi, es tāpat kā tu, kā tu teiksi… Viņai nav sava viedokļa, gaumes un dzīves principu, tāpēc viņa līp pie tevis. Tas rada ļoti nepatīkamas emocijas. Gribētos attālināties, distancēties no tāda cilvēka, bet katrs tāds mēģinājums rada vēl lielāku pieķeršanos. Tas aizkaitina.

Neiespējami veidot vienlīdzīgas attiecības ar tādu draudzeni, viņa visā centīsies tevi atdarināt un līdzināties tev.

Un, kad tu beidzot no tā nogursi un to atklāti pateiksi, viņa izspēlēs milzīgu drāmu, būs briesmīgi aizvainota un aizies. Tā nebūs tava vaina. Vienkārši ar viņu citādi nav iespējams.

Klonēšana

Tāda pati frizūra, tāda pati blūze, tie paši auskari, runā taviem vārdiem, tavā balss tembrā, pieņem tavas dzīves noteikumus, meklē tādu pašu vīrieti kā tavu, tādu pašu automašīnu… Kāpēc viņai tas vajadzīgs?
Kopē tā, kura aprakstīta iepriekšējā punktā, vai tā, kas apskauž.

Šī draudzene dziļi dvēselē uzskata, ka pati nav nekas, tāpēc viņa cenšas piepildīt iekšējo tukšumu, veidot sevi, kopējot tevi.

Tas nav stāsts par draudzību, bet par tavu resursu izmantošanu. Tu viņai neesi vajadzīga kā personība, bet kā etalons, elks, ikona atdarināšanai.

Noniecina tavus sasniegumus

Tas ir ļoti, ļoti toksiski. Šī draudzene nespēj būt blakus kādam, kurš ir kaut mazliet veiksmīgāks par viņu. Tavus panākumus viņa redz kā savu sakāvi. Viņa nekad nemainīsies, jo nespēj būt citāda. Tevi visu laiku kritizēs, noniecinās – vārdu sakot – bēdz!

Netic tev

Varbūt tas ir tāpēc, ka viņa netic pati sev vai varbūt tāpēc, ka viņa vienkārši ir tā pieradusi. Bet tas ir ļoti toksiski, jo mēs kļūstam līdzīgi apkārtējiem. Katru reizi, kad dalīsies ar saviem sapņiem un plāniem, par atbildi saņemsi depresīvas nopūtas, neticības pilnu skatienu un atbilstošus komentārus. Ar to pietiek, lai satricinātu pat visnoturīgāko ticību sev.

Kritizē tavu rīcību

Tāda draudzene vai nu visā redz trūkumus vai arī dara to apzināti, lai pazeminātu tavu pašapziņu. Ja draudzene skatās uz pasauli caur tumšām brillēm – viņa arī tavu uzmanību pievērsīs visām pasaules nepilnībām. Ja apzināti ietekmē tavu pašapziņu, tad tā vairs nav draudzene, bet ienaidnieks.

Sabar un pamāca tevi kā stingra māte

Tā ir draudzene, kas tevi „adoptējusi”. Viņa labāk par tevi zina, ko vilkt mugurā, kāds vīrietis tev piemērots, viņa bez kautrēšanās izsakās par tavām dzīves izvēlēm, viņu interesē, kur tu biji, cikos pārnāci, paēdi vai nepaēdi un vai uzliki cepuri.

Viņa rūpējas par tevi, pareizāk sakot, pārāk daudz rūpējas un dara to tikai mātes instinkta vadīta.

Ar tādu draudzeni nekad nevarēsi atslābināties, justies brīvi, jo viņa ieņēmusi vecāku lomu un tev piešķirta meitas loma. Tas ir neapzināts mēģinājums pašapliecināties. Pat ja tas paslēpts aiz rūpēm, tā ir draudzenes vajadzība atrasties augstākā statusā un tevi kontrolēt. Pavaicā sev: kāpēc tu paliec meitas lomā? Kāda ir tava vajadzība? Bieži vien tā ir vajadzība pēc vecāku rūpēm un mīlestības, kas bērnībā nebija pietiekami.

Vampīrs

Katru reizi pēc tikšanās ar enerģētisko vampīru rodas nogurums, tukšuma sajūta un pat apātija. It kā no tevis izsūktas visas dzīvības sulas. Diemžēl tādas draudzenes ir uz daudz ko gatavas, lai tikai būtu draugos: izmaksāt kafejnīcā, pasniegt dārgas dāvanas. Intuitīvi viņas saprot, ka nomāc un atņem enerģiju, bet negrib to mainīt un turpina tevi iztukšot.

Te nav iesaistīta maģija vai lāsti, vienkārši tas ir psiholoģiski „grūts” cilvēks, kurš „uzkrauj savu nastu”.

Viņš ir kā caurule, pa kuru aiztek tavi spēki.

Visu laiku čīkst un sūdzas

Līdzīga enerģētiskajam vampīram. Čīkstoša draudzene ir toksiska, jo liek tev justies vainīgai par saviem panākumiem. Viņai visu laiku kaut kas liedz būt laimīgai. Tu viņai par zilajām debesīm, viņa tev par noziegumu situāciju pilsētas nomalē. Tu viņai par laimi attiecībās, viņa par to, kāds viņas bijušais ir nelietis un kā viņa cieš. Tu viņai par savu jauno biznesu, viņa tev par to, ka nespēj pārvarēt slinkumu un doties uz sporta zāli.

Sanāk, ka nav iespējams dalīties ar viņu priekā, sasniegumos, panākumos, jo priecāties līdzās bēdu un problēmu nomāktam cilvēkam ir kaut kā neērti.

Visu laiku kaut ko pieprasa

Tā ir draudzene – bērns. Bērns, kas iesprostots pieaugušā ķermenī. Viņa joprojām uzskata, ka viņai pienākas. Viņa ir kaprīza un prasīga. Viņa necieš atteikumu, viņa ir piešķīrusi tev mātes lomu un uzskata, ka tu esi atbildīga par viņas dzīvi. Tas notiek ar ļoti izlutinātiem bērniem vai otrādi – nepietiekami mīlētiem. Viņam pieaugšana nebūs viegla un tu tur nevari līdzēt, nepieciešama profesionāla palīdzība. Atceries: tu neesi viņas māte, un neko neesi viņai parādā.

Ar vai bez iemesla kritizē tavu vīru

Draudzene izsmej viņu, tavā klātbūtnē noniecina, dara visu, lai noskaņotu tevi pret vīru. Tam iemesli ir greizsirdība vai skaudība un tie abi ir ļoti toksiski. Jā, draudzene var izteikt savu viedokli, ja tas tiek vaicāts. Bet viņa pat nejautā, vai vēlies uzzināt viņas vērtīgo viedokli vai nē. Viņa uzreiz izsakās. Tā ir ļoti destruktīva personība.

Liek saprast, ka viņa ir labāka, veiksmīgāka, skaistāka

Tu nopirki kleitu? Bet viņa automašīnu! Tu apmeties viesnīcā pie jūras? Bet viņa pie okeāna! Vai tev ir jauns bizness? Viņai tāds ir jau sen. Viņai ir viss, un viņa zina visu. Visu spēj.

Viņa ir labākā! Labāka nekā tu. Viņas uzdevums – iesēt šo domu tevī.

Viņai svarīgi būt pirmajai. Neatkarīgi no tā, ko vēlies tu.

Visu laiku aizņemas

Viena meitene bieži aizdeva naudu draudzenei. Tā, tikko bija atdevusi aizdevumu, lūdza to atkal. Sanāk, ka starp viņām ir ne tikai draudzība, bet arī finansiālas saistības. Tās bija ne tikai divu draudzeņu attiecības, bet arī attiecības starp kreditoru un parādnieku. Tas traucē draudzības dabiskumam, ienes tajā spriedzi.

Parādniece visādi mēģināja izdabāt aizdevējai, diskomforts pārvērtās spriedzē un veicināja draudzeņu attālināšanos.

Jāsaka, ka tas nav toksiski visiem. Šāds ieradums aizņemties naudu bieži vien liecina par bezatbildīgu attieksmi pret naudu un izšķērdīgu dzīvesveidu. Bet mēs neviens neesam nevainojami. Tāpēc, ja tu pieņem draudzeni ar tādu īpašību, un tas tev netraucē, neizraisa diskomfortu – tad viss ir kārtībā.

Izplata tenkas

Šī draudzene neprot turēt mēli aiz zobiem. Viņa dedzīgi kulsta mēli un viņai šis process patīk! Kamēr tas neskar tevi – šķiet, nav slikti, varbūt pat interesanti.

SAISTĪTIE RAKSTI

Bet, kad viņa baumo par tevi, tā var būt nodevība. Īpaši bēdīgi tāpēc, ka tādas draudzenes parasti neaprobežojas ar patiesību. Viņām vajadzīga uzmanība, bet patiesība ne vienmēr ir tik interesanta citiem. Tāpēc viņas izdomā un pieliek klāt. Tas ir zemiski. Var ciest tava reputācija un vārds. Tāpēc norobežošanās no tādas draudzenes būs tikai rūpes par sevi.

Nepārtraukti gaida tavu apbrīnu un atzinību

Tāda draudzene arī ir sava veida enerģētiskais vampīrs. Iedomājies: cilvēks visu laiku tev izrādās, lielās, un tev viņš jāuzslavē, jāapbrīno. Cik ilgi izturēsi? Vai ir vērts tam tērēt spēkus?

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
ML
Māra Libeka
Veselam
Gandrīz 30 tūkstošiem senioru nav sava ģimenes ārsta. Kā šie pakalpojumi viņiem tiek nodrošināti? 16
22 stundas
LA
LA.LV
Veselam
Populārākais vēlējums Ziemassvētkos un Jaunajā gadā būs – “Lai laba veselība!” 2
2 dienas
LA
LA.LV
Veselam
Covid-19 seku mazināšana jauniešu vidū ir aktuāla – 17 000 saņems atbalstu 1
2 dienas
LA
LA.LV
Veselam
“Kamēr daudzi nevakcinējas pret kovidu, HIV pacienti lūdzas, lai viņiem būtu šāda iespēja,” Ažiņa atklāj, vai būs pieejama arī vakcīna pret HIV 25
2 dienas
LE
LETA
Ziņas
No ārvalstīm saņemta “karsta informācija” par kādas Latvijas politiski nozīmīgas personas iespējamiem pārkāpumiem 70
18 stundas
IK
Ilze Kalve
Ziņas
“Kovids jau nesākas ar iesnām, bet joka pēc uztaisīju testu – pozitīvs!” Ilze dalās pieredzē par iegūto “suvenīru” pēc “Prāta vētras” koncerta 105
21 stundas
LA
LA
Ziņas
VIDEO. Pasažieri stumj trolejbusu, vilcieni kavējas, lidojumi atcelti! Ekstremālā snigšana izraisa satiksmes kolapsu 60
14 stundas
LA
LA.LV
Ziņas
“Atlūgumus iesniedz arī gados jauni un arī vakcinēti pedagogi!” LIZDA priekšsēdētāja Vanaga skaidro situāciju 130
1 diena
LE
LETA
Ziņas
Pavļuts skaidro, kas būs nepieciešams, lai pagarinātu Covid-19 sertifikātu 252
2 dienas
Lasīt citas ziņas

Sadarbības projekts
LA
LA.LV
Veselam
VCA mobilais vakcinācijas punkts pirmajā mēnesī Rīgā un reģionos pret Covid-19 vakcinējis vairāk nekā 1300 iedzīvotājus 1
1 diena
LA
LA.LV
Veselam
Veselības centru apvienība: Covid-19 pacienti novērtē ārsta izbraukumu uz mājām 3
3 dienas
LA
LA.LV
Veselam
Imunitāte iet roku rokā ar psihoemocionālo stāvokli 8
3 dienas
LA
LA.LV
Veselam
Kāpēc sargāt galvu un kaklu no aukstuma 9
25. novembris, 2021
LA
LA.LV
Ziņas
VCA investē Latvijas jaunās ārstu paaudzes izglītībā 1
17. novembris, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Rūpēs par vīriešu veselību 7
15. novembris, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Ko darīt, ja oža pēc Covid-19 pārslimošanas ir patoloģiski mainīta 17
15. novembris, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Trīs risinājumi, kā pirms ziemas stiprināt spēju pretoties vīrusiem
9. novembris, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Aptieka ir drošības spilvens diabēta pacientam Covid-19 laikā 2
9. novembris, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Elpceļu vīrusu sezonas laikā Covid-19 raksturīgo simptomu noteikšana vēl svarīgāka 8
9. novembris, 2021
LA
LA.LV
Veselam
zināt pareizās devas vitamīniem? 7
5. novembris, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Mājsēdē būtiski cieš pusaudžu miegs un emocionālā veselība 9
5. novembris, 2021
LA
LA.LV
Ziņas
„Repharm” uzņēmumus novērtē ar valsts apbalvojumu vadītājai Stellai Lapiņai 2
2. novembris, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Ko iedzīvotāji domā par savu imunitāti? 10
28. oktobris, 2021
LA
LA.LV
Ziņas
„Mēness aptiekas” atvērtas jau no septiņiem rītā 1
27. oktobris, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Kur vīrusa daļiņu ir vairāk un pastāv lielāks risks inficēties? 7
25. oktobris, 2021
LA
LA.LV
Veselam
VCA mobilā vakcinācijas punkta izbraukumiem liels pieprasījums jau pirmajā nedēļā 5
23. oktobris, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Ceļazīmes sadzīvošanai ar gada tumšo laiku 1
22. oktobris, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Mūsu jaunajā realitātē konsultācijas tiešsaistē ir farmaceitiskās aprūpes daļa 3
19. oktobris, 2021
LA
LA
Veselam
Farmaceita konsultācija „Mēness aptiekā” visā Latvijā pieejama arī brīvdienās 2
15. oktobris, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Nākamnedēļ pie iedzīvotājiem dosies Baltijā pirmais mobilais vakcinācijas punkts 12
15. oktobris, 2021
LA
LA.LV
Veselam
VCA gatava iesaistīties papildus plānveida operāciju nodrošināšanā 3
14. oktobris, 2021
LA
LA.LV
Ziņas
Vajadzība pēc farmaceita padoma ārkārtējā situācijā ir pieaugusi
13. oktobris, 2021
LA
LA.LV
Ziņas
Visbiežāk iedzīvotāji atbalsta sejas aizsargmasku nēsāšanu sabiedriskās vietās 3
8. oktobris, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Cik nopietna rudens kaite ir noķerta? 3
7. oktobris, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Bez magnija nav iespējamas vairāk nekā 300 bioķīmiskas reakcijas organismā 1
6. oktobris, 2021
LA
LA.LV
Veselam
6 ieteikumi – lai imunitāte ir tavas veselības miesassargs 11
4. oktobris, 2021
LA
LA.LV
Ziņas
“Mēness aptieka” – mīlētākais zīmols farmācijā trešo gadu pēc kārtas 4
30. septembris, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Muskuļu un locītavu profilakse būtu vērtējama augstāk 1
24. septembris, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Kā trauksmes sajūtu izmantot par iekšējo resursu
24. septembris, 2021
LE
LETA
Ziņas
Pavļuts atklāj, cik miljonus “MikroTik” valdes priekšsēdētājs apņēmies ziedot BKUS 27
3 dienas
DB
Dace Baltruma
Ziņas
Lasītāja: Plaisa starp “mēs” un “viņi” plešas platumā. Vai kāds parēķinājis, cik nonākuši kapu kalniņā tikai tādēļ, ka laikus netika pie ārsta? 71
3 dienas
LA
LA.LV
Veselam
Imunitāte iet roku rokā ar psihoemocionālo stāvokli 8
3 dienas
RO
Regīna Olševska
Ziņas
Pieņem jaunus MK noteikumus: tie palīdz cilvēkiem ar invaliditāti, bet rada asas diskusijas 2
6 dienas
ML
Māra Libeka
Veselam
Valdība liek strādājošajiem darbiniekiem testēties, bet kā process notiks – vēl nav skaidrs 69
26. novembris, 2021
RO
Regīna Olševska
Veselam
Veselība – paša atbildība! Farmaceits pastāsta, kas palīdz būt formā vīriešiem 2
26. novembris, 2021
IK
Ilze Kuzmina
Ziņas
Obligāts bērna kopšanas atvaļinājums tētiem? Vismaz divus mēnešus bērnu būs jāpieskata tēviem 34
2 stundas
LA
LA.LV
Veselam
Kad pret Covid-19 sāks vakcinēt bērnus 5-11 gadu vecumā? Atbild Dace Zavadska 38
1 stunda
LE
LETA
Ziņas
Galvaspilsētā turpinās intensīva snigšana: ziņo par sabiedriskā transporta kavēšanos
50 minūtes
AT
Andris Tiļļa
Ziņas
Vieta, kur kaimiņš sargā kaimiņu. Ciemos pie enerģiskajiem bieriņiešiem, lai iepazītu šīs Rīgas daļas leģendārās vietas
3 stundas
DJ
Diāna Jance
Ziņas
“Manuprāt, piedzīvojam ļoti izšķirīgu laiku, kaut kāda laikmeta beigas.” Intervija ar aktrisi Rēziju Kalniņu 11
2 stundas
LE
LETA
Ziņas
Policijā sākta pārbaude par Covid-19 ierobežojumu ievērošanu Rītiņa pasākumā 3
30 minūtes
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
VIDEO. Brāļi Auzāni atceras gadījumu, kad abi piedzīvojuši kaut ko pārdabisku un neizskaidrojamu 2
36 minūtes
AJ
Atis Jansons
Ziņas
Nomainīju vasaras riepas. Par 10 eiro dārgāk nekā pirms gada. Vai nav par skarbu?
3 stundas
IK
Ilze Kalve
Ziņas
“Kovids jau nesākas ar iesnām, bet joka pēc uztaisīju testu – pozitīvs!” Ilze dalās pieredzē par iegūto “suvenīru” pēc “Prāta vētras” koncerta 105
21 stundas
LA
LA.LV
Ziņas
“Man būtu ļoti smagi pamest Latviju tik grūtā brīdī.” Šimkus par sabiedrības sašķeltību, valdības lēmumiem un vakcināciju 166
20 stundas
LA
LA.LV
Ziņas
“Atlūgumus iesniedz arī gados jauni un arī vakcinēti pedagogi!” LIZDA priekšsēdētāja Vanaga skaidro situāciju 130
1 diena
LL
LETA, LA.lv
Ziņas
FOTO. Radzevičs rāda piemēru un aicina iedzīvotājus pašiem tīrīt sabiedriskā transporta pieturvietas 61
23 stundas
LA
LA.LV
Ziņas
VIDEO. Neticama izglābšanās! Fermeris izglābj aitas, izrokot tās no dziļas sniega segas 8
1 diena
IB
Indulis Burka
Praktiski
Uz veikalu pēc sniega lāpstas: ar kādu kātu, cik dārgu un no kāda materiāla pirkt?
1 diena
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
“Labāk izslimot nekā potēties pret to, kas nelīp!”: dziedātāja Jolanta Gulbe-Paškeviča uzskata, ka Covid-19 nav draudīga slimība 185
1 diena
PR
Praktiski.lv
Praktiski
Siltie pupiņu salāti: ēdiens, kas piestāv ziemai 2
1 diena
EL
Egils Līcītis
Ziņas
“Vakcinācijas avīzes” nelaišana laukā no maisa bija liktenīga kļūda. Egila Līcīša feļetons 13
1 diena
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
Kā vārds ietekmē tavu dzīvi: šīs dienas gaviļnieces – Baiba, Barbara un Barba
12:54
LE
LETA
Ziņas
Policijā sākta pārbaude par Covid-19 ierobežojumu ievērošanu Rītiņa pasākumā 3
12:50
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
VIDEO. Brāļi Auzāni atceras gadījumu, kad abi piedzīvojuši kaut ko pārdabisku un neizskaidrojamu 2
12:44