Publicitātes foto

Alternatīvs cilvēku satikšanās veids – seksa ballītes. Ieskatāmies aizkulisēs… 87

Ar savu stāstu “Metro” dalījusies Alisija, kurai dots pseidonīms, jo viņa vēlējusies palikt anonīma. Viņai tā bija liela diena. Dodoties uz sava jaunā drauga dzīvokli, viņa gatavojās satikt dažus viņa draugus un draudzeni.

Ukrainā ir tikai ziediņi: Lukašenko pēc sarunām ar Putinu dod mājienu, ka karš var turpināties citā valstī
FOTO. Pat debesis raud! Sabiedrībā pazīstami cilvēki, tuvinieki un viņas talanta pielūdzēji atvadās no talantīgās rakstnieces Monikas Zīles
Krievijā briest dumpis. Pulkvežleitnante atklāj, kas varētu sacelties pret Kremļa vadoni 91
Lasīt citas ziņas

Alisija nezināja, ko vilkt mugurā uz vakara pasākumu. Viņa bija satraukta, kad sāka ierasties citi viesi. Viens atnesa ziedus. Cits ieradās ar ceptu kūku. Un tad cilvēki sāka novilkt drēbes.

Alisija zināja, ka viņa dodas uz seksa ballīti, taču viņa joprojām bija pārsteigta par to, kā… visi kļuva kaili. “Es biju pilnībā satriekta,” atceras 32 gadus vecā sieviete. ‘Kaktos bija cilvēki, kas nodarbojās ar seksu, citi to darīja viesistabas vidū trijatā. Tur man bija pirmā pieredze ar sievieti. Es skaidri sapratu, ka man nepatīk sievietes, taču bija jautri izklaidēties vidē, kurā nebija aizspriedumu.”

CITI ŠOBRĪD LASA

“Tas arī mainīja manu izpratni par atvērtām attiecībām. Puisis, ar kuru es biju kopā ieradusies, nepārprotami mīlēja savu partneri – pat tad, kad sieviete viņa acu priekšā nodarbojās ar seksu ar citiem cilvēkiem. Tas bija kaut kas, ko nebiju redzējusi iepriekš.”

Alisijas pieredze kļūst arvien izplatītāka millenium (cilvēki, kas dzimuši no 1980. līdz 1997.gadam) un Z- paaudzes (cilvēki, kas dzimuši no 1997. līdz 2012. gadam) vidū. Šīs paaudzes izvairās no tradicionālās iepazīšanās un lemj par labu alternatīvam cilvēku satikšanās veidam – seksa ballītēm.

Seksuālā revolūcija

Kā jēdziens svings nav nekas jauns. Tā parādīšanās vēstīja par seksuālo revolūciju 20.gadsimta 60. gados, kas savukārt izraisīja alternatīvu attiecību struktūru izplatīšanos. Svings, kurā cilvēki attiecībās apmainās ar partneriem, kļuva arvien populārāks, un šādu dzīvesveidu pieņēmuši aptuveni 1,5 miljoni britu.

Pētījumi atklāja, ka millenium un Z-paaudzes pārstāvji vairāk pieņem alternatīvu attiecību dinamiku. 2020. gada “YouGov” pētījumā tika atklāts, ka 43% millenium cilvēku, visticamāk, apgalvos, ka viņu ideālās attiecības nav monogāmas, savukārt 38% cilvēku vecumā no 18 līdz 24 ir atvērti poliamorijai.

Millenium paaudze atrodas heteronormatīvās dinamikas un jaunatklātās vēlmes izpētes krustupunktā ārpus tradicionālajām normām,” portālam Metro.co.uk skaidro “Feeld” izpilddirektore Ana Kirova.

Millennials un Z-paaudze ir atvērtāki nekā iepriekšējās paaudzes, un viņi izpēta sabiedrības vēlmes un robežas,” piebilst Ana.

Pollija, kurai ir jau 30 gadi, gadu gaitā noteikti ir novērojusi izmaiņas seksa ballīšu apmeklētāju skaitā. Regulāri piedaloties tādos pazīstamos pasākumos kā “Killing Kittens” un “Torture Garden” un apmeklējot apmēram piecas līdz sešas ballītes gadā, viņa novērojusi ievērojamas izmaiņas jaunāko viesu skaitā. “Kad sāku iet, es noteikti biju starp jaunākajiem apmeklētājiem,” viņa stāsta Metro.co.uk. “Tagad ballītēs, uz kurām es mēdzu iet, galvenokārt ir cilvēki vecumā no 20 gadiem. Joprojām ir cilvēki, kas ir vecāki, bet ne daudz.”

Polliju vienmēr ir interesējusi seksa ballīšu aina. “Cilvēki valkā skaistus apģērbus, ballītes mēdz būt grandiozas – pilsētas mājās ar lustrām un augstiem griestiem,” saka Pollija. “Tā bija kā došanās uz kokteiļu ballīti, kur viss notiek. Visi ir ļoti atvērti un gatavi jebkam. Ir patīkami, ka cilvēki nejūtas sabiedrības normu ierobežoti.”

“Killing Kittens” noteikti ir viena no populārākajām seksa ballītēm. Ballītes, ko 2005. gadā nodibināja Emma Seila, sākotnēji aizsākās kā nelielas vakariņas, kurās priekšplānā izvirzīja “kaķēnu” – ballīšu apmeklētāju – prieku. Zīmola popularitāte beidzamajos gados ir strauji pieaugusi, pēdējo divu gadu laikā ballīšu apmeklējums ir palielinājies par 400%.

Cilvēki vēlas izmēģināt jaunas lietas

“Mēs noteikti piesaistām daudz jaunu cilvēku, kas nāk uz mūsu ballītēm,” skaidro Kamilla, kura ar zīmolu strādā jau astoņus gadus.“ Tagad ballītēs jau mierīgi uzņemam 800 viesu.”

“Ikviens vēlas kaut ko atklāt, izmēģināt, izpētīt. Neatkarīgi no tā, vai tā ir tikai dejošana apakšveļā citu cilvēku priekšā vai pilnvērtīgs sekss, grupas pieredze – cilvēki saprot, ka viņiem tas jādara drošā vidē.” Tās ir “Killing Kittens” piedāvātās drošības funkcijas, tāpēc popularitāte ir pieaugusi. Tiem, kas iekļuvuši ballītes viesu sarakstā, tiek nosūtīts izsmeļošs uzvedības un pieklājības noteikumu saraksts, kas viņiem jāievēro katrā pasākumā.

“Piekrišana ir visa mūsu darbības pamatā,” skaidro Kamilla. “Mēs vēlamies radīt vidi, kurā “kaķēni” būtu atbildīgi. Pie vīriešiem var tuvoties tikai kaķēni (sievietes), un neviens vīrietis nevar nopirkt biļeti viens pats – kaķēnam ir jāaicina. Mēs vēlamies radīt vidi, kas sniedz sievietēm spēku.” Kamilla zīmola straujo popularitātes pieaugumu saista arī ar pēcpandēmijas hedonismu.

“Cilvēki vēlas doties ārā, izmēģināt jaunas lietas un darīt to, ko viņi nav darījuši. Ja mēs esam kaut ko mācījušies no pandēmijas, tad to, ka dzīve ir pārāk īsa. Mums ir jādzīvo pilnvērtīgi,” viņa uzsver.

Pandēmija ir tas, kas mudināja Alisiju apmeklēt sava drauga seksa ballīti. Tā kā viņa bija nopietnās attiecībās un sevi dēvēja par “seriālo monogomistu”, viņa bija gatava ar galvu ienirt seksa ballīšu pasaulē, kad ierobežojumu atcelšana beidzot ļāva cilvēkiem atkal elpot.

Pollija apgalvo, ka seksa ballīšu popularitāte, īpaši gados jaunāku klientu vidū, var būt saistīta ar iepazīšanās un attiecību ikdienišķāku raksturu. “Seksa ballīte būtībā ir klātienes iepazīšanās lietotne,” viņa skaidro. “Jūs varat satikt kādu uzreiz tā vietā, lai pavadītu ilgu laiku meklējot sev piemērotu partneri iepazīšanās portālā, un redzēt, vai jums ir ķīmija.”

“Jūs varat to darīt droši. Jums nav jādodas mājās ar kādu, kuru nepazīstat. Es patiesi jūtos drošāk seksa ballītēs nekā naktsklubos, jo noteikumi un robežas ir ļoti skaidri,” viņa skaidro. “Ir grupas, kurās mēs ne vienmēr nodarbojamies ar seksu, bet visi jūtamies ērti tajā vidē, kurā tas notiek,” saka Pollija. “Mēs patiesībā reti runājam par seksu. Mums ir patiešām padziļinātas sarunas par dzīvi, un mēs visi esam emocionāli atvērti viens pret otru.”

“Mums ir jāpielāgojas savām emocijām, robežām un tam, kas jums konkrētajā brīdī ir vajadzīgs no kāda. Tas ir pamats daudz dziļākām attiecībām.”

Piemēram, Viljamam, kurš sāka apmeklēt pasākumus, kad viņam bija 27 gadi, ikdienišķais sekss ar sievietēm palīdz uzlabot tehniku.

SAISTĪTIE RAKSTI
“Tomēr jūs ne vienmēr varat iet un sagaidīt dzimumaktu. Pēdējā laikā ir daudz vairāk seksuālo tūristu — cilvēku, kuri vienkārši vēlas redzēt, kas notiek.”

Kamilla piekrīt, ka sekss nav un tam nevajadzētu būt garantijai ballītē. “Dažreiz tikai 40% cilvēku, kas piedalās ballītē, vēlas piedalīties,” viņa skaidro. “Un tas ir pilnīgi apmierinoši, jo ballīšu pamatā ir eksperimentēšana un komforta sajūta.”

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
Veselam
Piecas izplatītākās seksuālās fantāzijas. Seksologu novērojumi
Arno Jundze: Stāsts par veselību kā prioritāti ir sabiedriskās attiecības – tam nav nekāda seguma
Veselam
Fizioterapeite: Ilgstoša sāpju paciešana padara veselības problēmu dziļāku un grūtāk ārstējamu
Veselam
Ieaudzis kājas nags. Kā ārstēt?
Ukrainā ir tikai ziediņi: Lukašenko pēc sarunām ar Putinu dod mājienu, ka karš var turpināties citā valstī
FOTO. Pat debesis raud! Sabiedrībā pazīstami cilvēki, tuvinieki un viņas talanta pielūdzēji atvadās no talantīgās rakstnieces Monikas Zīles
Krievijā briest dumpis. Pulkvežleitnante atklāj, kas varētu sacelties pret Kremļa vadoni
Mājas
Mērlentes noslēpums ir atklāts! Ir iemesls, kāpēc tās āķītī ir caurums
“Rīgas satiksmes” pasažieri no oktobra varēs izmantot vēl nebijušu iespēju
Lasīt citas ziņas

Sadarbības projekts
Risinājumi mobingam, vīrusu ierobežošana un vēl 10 atgādinājumi veselībai jaunajā mācību gadā
Mēness aptieka: noguruma dēļ liftu visbiežāk izmanto 18-29 gadus jauni cilvēki
“Mēness aptieka” jau otro reizi saņem starptautiskās programmas Best Places To Work apbalvojumu  
„Mēness aptieka”: No veselības viedokļa aizvien pārāk maz – tikai 17% – vasarā devušies ikgadējā atvaļinājumā
atbrīvoties no pesticīdu atliekām uz augļiem un dārzeņiem
Lojalitātes programmai VESELĪBA gada laikā vairāk nekā pusmiljons dalībnieku
Vairāk nekā 10 pieņēmumi un patiesības par labas veselības simbolu – ābolu
Ārsti no Ukrainas gūs pieredzi modernajā VCA poliklīnikas „Aura” Rehabilitācijas un fizikālās terapijas nodaļā
Gatavot zāles aptiekā – aizraujoši un ar perspektīvu
„Veselības pieturu” dziedošo senioru svētkos apmeklē gandrīz 800 dalībnieku
vieglāk pārvarams bērnu un vecāku satraukums pirms skolas gaitu sākuma
Cik sāpju, tik risinājumu. Ko iesaka speciālisti?
Gandrīz 800 seniori no visiem Latvijas reģioniem Rīgā atzīmēs Vislatvijas senioru vokālo ansambļu sadziedāšanās pasākuma 5. jubileju
Kā startēt sēņu sezonā, nekaitējot veselībai
Kas ir micerālais ūdens un kāpēc tas tik nozīmīgs sejas ādas kopšanā
Pat neliels pastāvīgs kālija un magnija deficīts var apgrūtināt ikdienas gaitas
9 gudri risinājumi veselīgākam un ērtākam ceļojumam
Kam noderīgs saulaini ziedošais biškrēsliņš
Mazā uzvedības ABC dabā. Kā izvairīties no kukaiņu kodumiem
„Centrālās laboratorijas” akcijā 114 Latvijas iedzīvotājiem noteikts pozitīvs antivielu tests pret C hepatīta vīrusu
Latvijas iedzīvotāji vasarā pašsajūtu uzlabo ar pastaigām, peldēm, ēdot dārzeņus, ogas un strādājot dārzā
iegūt maksimālu labumu no peldēšanas?
Hepatīts, taukainā hepatoze – izplatītas, taču bieži vien nediagnosticētas slimības. Kāpēc ir vērts pārbaudīt aknu veselību?
Līdz Pasaules hepatīta dienai “Centrālajā laboratorijā” bez maksas varēs veikt antivielu testu pret C hepatīta vīrusu
sagatavoties aktīvām brīvdienām, lai nepiedzīvotu nepatīkamus pārsteigumus?
Vai droši zināt, ka zobus kopjat pareizi?
Gāzēts dzēriens slāpju veldzēšanai. Vai labāks par ūdeni?
Ko stāsta aknu rādītāji asins analīzēs
Puisīti vai meitenīti aprīlī? Vai tomēr citu gad’?
Tulznas – vasaras staigātprieka nepatīkamās blakusparādības
Veselam
11 pārsteidzoši iemesli, kādēļ kāds varētu tevī iemīlēties
Pazīmes, kas liecina, ka bērnam varētu būt cukura diabēts
Vīrietis mēnesi atsakās no “baltās nāves” un atklāj, ko pieredzējis šī eksperimenta laikā. Vai viņš atteiksies no saldumiem?
Skride atklāj, kas ir cilvēku “klusais slepkava” un dod padomus, kā pagarināt veselīgas dzīves ilgumu
Veselam
Vesels kā rutks! Kas rutkā ir vērtīgs?
Veselam
“Autoimūnās slimības ir sastopamas arvien biežāk.” Vasiļevskis iesaka, kā pacientam apturēt agresīvo slimību
Mācību laikā zaudēti sakari ar dronu. Pastāv iespēja, ka tas nosēdies Krievijas teritorijā
STOPkadri: Daudzās jomās atpaliekam no citām Eiropas valstīm, bet digitālā notāra projektā varam sevi uzskatīt par paraugu citiem
Lielākais, kāds jebkad nogādāts uz Zemes! ASV nosēdusies NASA kapsula ar paraugiem no asteroīda
Ilmārs Poikāns: “Ļoti negribētos, ka mēs pārvērstos par digitālu cietumu kā Ķīnā”
Ukrainā ir tikai ziediņi: Lukašenko pēc sarunām ar Putinu dod mājienu, ka karš var turpināties citā valstī
Cilvēkstāsts
CILVĒKSTĀSTS. “Tā ir gatavā elle, kurai iziets cauri…” Anitas dēlam 4 gadu vecumā konstatēta invaliditāte
Kokteilis
FOTO. “Mīlu un man ir svarīga viņu esība. Tāpat kā viņiem manējā” – Ieva Brante atklāti par kādu īpašu vīrieti savā dzīvē
Veselam
Piecas izplatītākās seksuālās fantāzijas. Seksologu novērojumi
Veselam
stresa hormoni ietekmē veselību? Ekspertes padomi, kā mazināt spriedzi
Viedoklis
Pēteris Apinis. Par piesārņota gaisa un smēķēšanas ietekmi uz diabēta attīstību un diabēta komplikācijām
Vakcinācijas kabinetos pieejamas jaunas vakcīnas pret Covid-19; tas ir valsts apmaksāts pakalpojums
Veselam
FOTO. “Nožēlotu, ja nebūtu izdarījusi visu, kas man var palīdzēt.” Rēzija ir pirmā, kurai Bērnu slimnīcā veikta unikāla smadzeņu operācija
Ne tikai karā vai vardarbībā pārdzīvotais, arī ekstrēmi laikapstākļi var būt posttraumatiskā stresa cēlonis
Veselam
Jautā skatītāja: “Mazmeita neēd piena produktus. Ko darīt bērniem, jo viņi bērnudārzā tādēļ bieži atrodas tādā kā bada stāvoklī?”
Skatītājs jautā: Kādēļ uzturlīdzekļu parādniekus nesūta piespiedu darbos?
Veselam
Diabēta pacientu ārstēšanā ieguldītie līdzekļi vienmēr ekonomiski atmaksājas
Var kļūt agresīvas, sāpīgi dzeļ! Sarkanās uguns skudras pirmo reizi sasniegušas arī Eiropu
Veselam
Piecas izplatītākās seksuālās fantāzijas. Seksologu novērojumi
22:00
Mājas
Mērlentes noslēpums ir atklāts! Ir iemesls, kāpēc tās āķītī ir caurums
21:30
Ilmārs Poikāns: “Ļoti negribētos, ka mēs pārvērstos par digitālu cietumu kā Ķīnā”
20:33