“Guļamistabā nedrīkst būt nekādi gadžeti. Nost televizoru!” Miega speciālisti skaidro vieglas iemigšanas noslēpumus 13

Pirms kāda laika TV24 raidījumā “Dr.Apinis” viesojās ārste psihiatre Natālija Bērziņa, kas specializējas miega traucējumu ārstēšanā.

Reklāma
Reklāma
10 produkti, kas “svilina taukus” un paātrina vielmaiņu
Krimināls
“Viens no bērniem pēkšņi kļuva apātisks, neierasti neaktīvs…” Mārupes pamatskolā 1. klases skolnieks saindējies ar morfija/opiātu grupas medikamentiem
Kokteilis
7 datumi, kuros dzimuši izredzētie: visticamāk, viņi nenojauš par kādu apslēptu talantu 7
Lasīt citas ziņas

“Guļamistabā nedrīkst būt nekādi gadžeti. Nost televizoru! Lai vispār nekarājas pie tās sienas. Nekādu telefonu, nekādu datoru. Pat grāmata. Lai arī cik ļoti man patiktu grāmatas, tās ir jālasa ārpus gultas.”

Psihiatre arī iesaka, ka guļamistabā nevajadzētu būt gaisa temperatūrai augstākai par 18 grādiem. Kā vēl būtisku laba miega priekšnosacījumu ārste min skaņas izolāciju guļam istabā vai baltā trokšņa mašīnu.

CITI ŠOBRĪD LASA

TV24 raidījumā “Uz līnijas” neirologs, miega speciālists, VCA Neiroklīnikas vadītājs Jānis Mednieks piekrīt psihiatres Natālijas Bērziņas teiktajam:

“Man liekas, ka galvenā vēsts ir, ka jāmazina tie stimuli, kas varētu mazināt spēju iemigt. Galvenā problēma ir gadžetu lietošana. Arī baltais troksnis strādā.”

Neirologs iesaka lietus skaņu, kā nomierinošu un relaksējošu skaņu: “Tas ir super! Pats tā esmu darījis- uzlieku uz ausīm un iemiegu.”

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.