Kā rīkoties, ja konkrētas zāles vairs netirgo Latvijā, bet citās valstīs tās ir pieejamas? 17

TV24 raidījuma “Uz līnijas” skatītājs jautā: “Kopš marta beigām Latvijā nav iespējams iegādāties “Kordaronu”, ko lietoju pēc sirds operācijas jau 16 gadus. Bez šīm zālēm sirds iziet no ritma, tad seko slimnīca… Dakteris saka, ka aizstājēja nav, braucu šīs zāles pirkt uz Igauniju, protams, par savu naudu. Gribu zināt, cik ilgi turpināsies ņirgāšanās, atvainojiet, bet neatrodu citu vārdu, par slimiem cilvēkiem?”

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Hallo! Jā! Klausos!! Ar kādu vārdu tu atbildi uz telefona zvaniem? Izrādās, ka tas kaut ko pasaka par tavu raksturu 9
TV24
“Jāprasa, kas tiem cilvēkiem ir galvā! Padomju savienība sen mirusi, bet krievi tik met krustus,” Slaidiņš komentē parādē redzēto
Simtgadīgs pareģojums ir piepildījies: no kosmosa uz Zemi “plūst” īpaša enerģija
Lasīt citas ziņas

Uz jautājumu atbild Sergejs Akuličs, Zāļu valsts aģentūras direktora vietnieks farmācijas jautājumos.

“Cilvēki viennozīmīgi ir mūsu valsts vērtība un ir dažādas iespējas iegādāties zāles, kuras nav reģistrētas vai pieejamas Latvijā. Tai skaitā, jebkurā aptiekā, vēršoties ar ārsta izrakstīto recepti, var pasūtīt un sagaidīt arī Latvijā nereģistrētas zāles,” skaidro Akuličs.

CITI ŠOBRĪD LASA

Viņš norāda, ka “mūsu tirgus ir maziņš, zāles var nebūt nepieciešamas lielam pacientu skaitam, tāpēc eksistē arī individuālie mehānismi, kā tās nodrošināt”.

Vairāk skaties pievienotajā video!

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.