Kas ir micerālais ūdens un kāpēc tas tik nozīmīgs sejas ādas kopšanā 11

Micelārais ūdens ir kļuvis par iecienītu ikdienas lietošanas līdzekli sejas ādas attīrīšanai. Kā tas iedarbojas, kāpēc ir ieteicamāks par krāna ūdeni un kā to pareizi lietot, skaidro sertificētā “Mēness aptiekas” farmaceite Irina Korčagina.

Ukrainā ir tikai ziediņi: Lukašenko pēc sarunām ar Putinu dod mājienu, ka karš var turpināties citā valstī
Mājas
Mērlentes noslēpums ir atklāts! Ir iemesls, kāpēc tās āķītī ir caurums
Krievijā briest dumpis. Pulkvežleitnante atklāj, kas varētu sacelties pret Kremļa vadoni 91
Lasīt citas ziņas

Kam lieto micelāro ūdeni?

“Micelāro ūdeni izmanto, lai maigi un efektīvi attīrītu seju. To var lietot ikviens – gan jaunas, gan jau nobriedušas vai novecojošas ādas, gan problemātiskas ādas kopšanai.

CITI ŠOBRĪD LASA

Sākotnēji līdzeklis tika radīts zīdaiņiem un pieaugušajiem, kuri cieš no atopiskā dermatīta, kuriem ir īpaši sausa āda, psoriāze vai citas ādas problēmas. Zinātnieki radīja produktu, kas aizstātu krāna ūdeni, jo tā kvalitāte nebūt nav ideāli piemērota sejas attīrīšanai.

Tagad micelāro ūdeni ikdienā izmanto liela daļa dažāda vecuma cilvēku, lai ātri un efektīvi attīrītu sejas ādu, lai atbrīvotu no dekoratīvās kosmētikas vai jebkādiem netīrumiem. Šis produkts vienlaikus veic trīs funkcijas: attīra, tonizē un mitrina ādu,” skaidro farmaceite.

Micelārais pret parastu ūdeni

Krāna ūdens, jo sevišķi, ja tas ir ciets un hlorēts, kombinācijā ar ziepēm, nebūs sejas ādai labvēlīgs. Šādi attīrot ādu ik dienu, tiek bojāts tās hidrolipīdu apvalks.

“Micelārais ūdens, lai arī tiek dēvēts par ūdeni, tomēr nav vienkārši ūdens. Tas ir īpašs šķidrums, kas satur micellas – sīkus savienojumus, kas spēj piesaistīt gan ūdeni, gan taukvielas, tāpēc notīra ne tikai ūdenī, bet arī taukvielās šķīstošus netīrumus. Micellas piesaista kosmētikas daļiņas, netīrumus, sebumu – visu, no kā jāattīra āda, un pat visnoturīgāko kosmētiku tās spēj notīrīt vien pāris minūšu laikā. Micellas uz ādas ir aktīvas, taču tās nav agresīvas un nebojā ādas aizsargkārtu. Šo iemeslu dēļ ādas attīrīšanu ar micelāro ūdeni pat nav vērts salīdzināt ar mazgāšanu parastā ūdenī un ar ziepēm. Svarīgi, ka micelārais ūdens ir piemērots arī īpaši jutīgai un alerģiskai ādai. Turklāt tas ne tikai lieliski attīra, bet arī intensīvi kopj epidermu, saglabājot tās veselību.”

Kā pareizi lietot micelāro ūdeni?

Farmaceite norada, ka micelāro ūdeni var lietot pēc vajadzības – vienu vai vairākas reizes dienā.  “Lietošana ir vienkārša: ņem kosmētisko vates plāksnīti, samitrina micelārajā ūdenī un ar to noslauka seju. Šo procedūru vajadzētu atkārtot, līdz vates plāksnīte ir tīra.

Lai noņemtu īpaši noturīgu grimu – skropstu tušu, lūpu krāsu, acu kontūru – vates plāksnīti samitrina, patur to uz ādas minūti vai pat mazāk un vieglām kustībām notīra izšķīdināto kosmētiku. Šādi – maigi un nekaitīgi micelārais ūdens spēj attīrīt no ūdensizturīgas kosmētikas pat jutīgo ādu ap acīm.”

Pēc micelārā līdzekļa lietošanas nav obligāti seju skalot ar ūdeni, taču, ja ir sajūta, ka vajag, to noteikti var darīt. Jāņem vērā, ka micelārais ūdens neaizstāj ādas toniku, ko izmanto kā noslēdzošo posmu ādas attīrīšanā.

Kā izvēlēties īsto micelāro ūdeni?

Labāk līdzekļus sejas ādas kopšanai iegādāties aptiekā un pirms tam konsultēties ar farmaceitu. “Aptieku piedāvājumā ir tikai tādi produkti, kas ir dermatoloģiski pārbaudīti un tātad – lietošanai droši. Turklāt speciālists var palīdzēt noskaidrot, kurš micelārais ūdens būs piemērotāks,” skaidro farmaceite un piebilst, ka ir jāizvēlas produkts, kas atbilst konkrēta cilvēka ādas tipam. “Ir līdzekļi sausai, jutīgai, īpaši jutīgai un reaktīvai ādai, problemātiskai ādai ar pinnēm, apsārtušai, dehidrētai ādai, ir micelārais ūdens arī, piemēram, ar pretnovecošanās īpašībām.”

Visbiežāk micelārais ūdens satur:

  • hialuronskābi, kas mitrina un atjauno ādu, izlīdzina tās toni, aizsargā pret nelabvēlīgiem ārējiem faktoriem;
  • alveju, kas satur ādai nepieciešamos mikroelementus, antioksidantus, aminoskābes, kas baro ādu un veicina tās reģenerāciju;
  • termālo ūdeni, kas satur minerālvielas un mikroelementus, mitrina ādu un piesātina to ar skābekli.

Cits no cita atšķiras

Problemātiskai ādai paredzēta micelārā ūdens sastāvā ir cinks un varš, kas palīdz cīnīties ar iekaisumu, dažkārt – arī salicilskābe, ko pievieno labākam ādas pīlingam.

Dehidrētai ādai ieteicams micelārais ūdens ar hialuronskābi, dažādu aug (arī alvejas) ekstraktiem un pantenolu.

Micelārā ūdens formulas sausai un jutīgai ādai parasti ir īpaši maigas un satur vielas, kas nomierina, atjauno un palīdz saglabāt epidermā mitrumu.

Micelārais ūdens taukainai un kombinētai ādai palīdz kontrolēt sebuma veidošanos, šim ūdenim piemīt pretiekaisuma un antibakteriāla iedarbība, tas novērš taukainu spīdumu, savelk poras un uztur normālu pH līmeni.

Lai arī aptiekā speciālisti vienmēr ir gatavi konsultēt un ieteikt piemērotāko līdzekli ādas kopšanai, farmaceite Irina Korčagina uzsver: “Ja ir nopietnas ādas veselības problēmas, par micelārā ūdens izvēli noteikti konsultējieties ar dermatologu!”

Aptieku uzņēmumam „Mēness aptieka” ir gan nelielas aptiekas reģionos, gan klientu iecienītas aptiekas tirdzniecības centros, poliklīnikās. Uzņēmumam ir aptiekas ar doktorātu līdzās, diennakts aptiekas un aptiekas ar zāļu izgatavošanas funkciju. „Mēness aptiekas” zīmols ir arī vienai no vecākajām Rīgas aptiekām – “Vecpilsētas aptiekai”, kas savas funkcijas pilda jau vairāk nekā 200 gadus, kā arī visiem zināmajām diennakts aptiekām  Rīgā – „Kamēlijas aptiekai” un „Jaunajai Torņakalna aptiekai”. „Mēness aptieka” radījusi iespēju arī attālinātām farmaceita konsultācijām un piegādā aptiekas produktus (nepieciešamības gadījumos arī recepšu medikamentus) uz mājām.

„Mēness aptieka” ir farmācijas nozarē mīlētākais un atbildīgākais zīmols Latvijā. Iedzīvotāju aptaujā, izmantojot īpašu starptautiski atzītu metodoloģiju, Latvijas mīlētāko zīmolu TOP 10  reizi pētījuma laikā „Mēness aptieka” ieguvusi pirmo vietu farmācijas nozarē.

„Mēness aptieka” ir klientam draudzīgs uzņēmums un ir saņēmusi starptautisku apliecinājumu klientu drauga statusam – Customers’ Friend – Superior Excellence”/ “Customers’ Friend – Because it’s you we care about”, ko piešķir sertifikācijas uzņēmums ICERTIAS.

„Mēness aptieka” ir ilgtspējīgākais zīmols farmācijas nozarē Latvijā. Par to liecina jaunākie 2022. gada Eiropas Ilgtspējīgu zīmolu indeksa (Sustainable Brand Index) rezultāti. „Mēness aptiekai” kā visā Latvijā pieejamam aptiekas zīmolam ilgtspēja iedzīvotāju vērtējumā ir būtisks rādītājs.

“Mēness aptieka” 2022. gadā ir saņēmusi starptautiskās programmas Best Places To Work (“Labākās darbavietas”) sertifikātu, ko piešķir par darbinieku labsajūtas rādītājiem uzņēmumā.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
Veselam
Piecas izplatītākās seksuālās fantāzijas. Seksologu novērojumi
Arno Jundze: Stāsts par veselību kā prioritāti ir sabiedriskās attiecības – tam nav nekāda seguma
Veselam
Fizioterapeite: Ilgstoša sāpju paciešana padara veselības problēmu dziļāku un grūtāk ārstējamu
Veselam
Ieaudzis kājas nags. Kā ārstēt?
Ukrainā ir tikai ziediņi: Lukašenko pēc sarunām ar Putinu dod mājienu, ka karš var turpināties citā valstī
Mājas
Mērlentes noslēpums ir atklāts! Ir iemesls, kāpēc tās āķītī ir caurums
Krievijā briest dumpis. Pulkvežleitnante atklāj, kas varētu sacelties pret Kremļa vadoni
FOTO. Pat debesis raud! Sabiedrībā pazīstami cilvēki, tuvinieki un viņas talanta pielūdzēji atvadās no talantīgās rakstnieces Monikas Zīles
“Rīgas satiksmes” pasažieri no oktobra varēs izmantot vēl nebijušu iespēju
Lasīt citas ziņas

Sadarbības projekts
Risinājumi mobingam, vīrusu ierobežošana un vēl 10 atgādinājumi veselībai jaunajā mācību gadā
Mēness aptieka: noguruma dēļ liftu visbiežāk izmanto 18-29 gadus jauni cilvēki
“Mēness aptieka” jau otro reizi saņem starptautiskās programmas Best Places To Work apbalvojumu  
„Mēness aptieka”: No veselības viedokļa aizvien pārāk maz – tikai 17% – vasarā devušies ikgadējā atvaļinājumā
Kā atbrīvoties no pesticīdu atliekām uz augļiem un dārzeņiem
Lojalitātes programmai VESELĪBA gada laikā vairāk nekā pusmiljons dalībnieku
Vairāk nekā 10 pieņēmumi un patiesības par labas veselības simbolu – ābolu
Ārsti no Ukrainas gūs pieredzi modernajā VCA poliklīnikas „Aura” Rehabilitācijas un fizikālās terapijas nodaļā
Gatavot zāles aptiekā – aizraujoši un ar perspektīvu
„Veselības pieturu” dziedošo senioru svētkos apmeklē gandrīz 800 dalībnieku
Kā vieglāk pārvarams bērnu un vecāku satraukums pirms skolas gaitu sākuma
Cik sāpju, tik risinājumu. Ko iesaka speciālisti?
Gandrīz 800 seniori no visiem Latvijas reģioniem Rīgā atzīmēs Vislatvijas senioru vokālo ansambļu sadziedāšanās pasākuma 5. jubileju
startēt sēņu sezonā, nekaitējot veselībai
Kas ir micerālais ūdens un kāpēc tas tik nozīmīgs sejas ādas kopšanā
Pat neliels pastāvīgs kālija un magnija deficīts var apgrūtināt ikdienas gaitas
9 gudri risinājumi veselīgākam un ērtākam ceļojumam
Kam noderīgs saulaini ziedošais biškrēsliņš
Mazā uzvedības ABC dabā. Kā izvairīties no kukaiņu kodumiem
„Centrālās laboratorijas” akcijā 114 Latvijas iedzīvotājiem noteikts pozitīvs antivielu tests pret C hepatīta vīrusu
Latvijas iedzīvotāji vasarā pašsajūtu uzlabo ar pastaigām, peldēm, ēdot dārzeņus, ogas un strādājot dārzā
iegūt maksimālu labumu no peldēšanas?
Hepatīts, taukainā hepatoze – izplatītas, taču bieži vien nediagnosticētas slimības. Kāpēc ir vērts pārbaudīt aknu veselību?
Līdz Pasaules hepatīta dienai “Centrālajā laboratorijā” bez maksas varēs veikt antivielu testu pret C hepatīta vīrusu
sagatavoties aktīvām brīvdienām, lai nepiedzīvotu nepatīkamus pārsteigumus?
Vai droši zināt, ka zobus kopjat pareizi?
Gāzēts dzēriens slāpju veldzēšanai. Vai labāks par ūdeni?
Ko stāsta aknu rādītāji asins analīzēs
Puisīti vai meitenīti aprīlī? Vai tomēr citu gad’?
Tulznas – vasaras staigātprieka nepatīkamās blakusparādības
Veselam
11 pārsteidzoši iemesli, kādēļ kāds varētu tevī iemīlēties
Pazīmes, kas liecina, ka bērnam varētu būt cukura diabēts
Vīrietis mēnesi atsakās no “baltās nāves” un atklāj, ko pieredzējis šī eksperimenta laikā. Vai viņš atteiksies no saldumiem?
Skride atklāj, kas ir cilvēku “klusais slepkava” un dod padomus, kā pagarināt veselīgas dzīves ilgumu
Veselam
Vesels kā rutks! Kas rutkā ir vērtīgs?
Veselam
“Autoimūnās slimības ir sastopamas arvien biežāk.” Vasiļevskis iesaka, kā pacientam apturēt agresīvo slimību
Mācību laikā zaudēti sakari ar dronu. Pastāv iespēja, ka tas nosēdies Krievijas teritorijā
STOPkadri: Daudzās jomās atpaliekam no citām Eiropas valstīm, bet digitālā notāra projektā varam sevi uzskatīt par paraugu citiem
Lielākais, kāds jebkad nogādāts uz Zemes! ASV nosēdusies NASA kapsula ar paraugiem no asteroīda
Ilmārs Poikāns: “Ļoti negribētos, ka mēs pārvērstos par digitālu cietumu kā Ķīnā”
Ukrainā ir tikai ziediņi: Lukašenko pēc sarunām ar Putinu dod mājienu, ka karš var turpināties citā valstī
Cilvēkstāsts
CILVĒKSTĀSTS. “Tā ir gatavā elle, kurai iziets cauri…” Anitas dēlam 4 gadu vecumā konstatēta invaliditāte
Kokteilis
FOTO. “Mīlu un man ir svarīga viņu esība. Tāpat kā viņiem manējā” – Ieva Brante atklāti par kādu īpašu vīrieti savā dzīvē
Veselam
Piecas izplatītākās seksuālās fantāzijas. Seksologu novērojumi
Veselam
Kā stresa hormoni ietekmē veselību? Ekspertes padomi, kā mazināt spriedzi
Viedoklis
Pēteris Apinis. Par piesārņota gaisa un smēķēšanas ietekmi uz diabēta attīstību un diabēta komplikācijām
Vakcinācijas kabinetos pieejamas jaunas vakcīnas pret Covid-19; tas ir valsts apmaksāts pakalpojums
Veselam
FOTO. “Nožēlotu, ja nebūtu izdarījusi visu, kas man var palīdzēt.” Rēzija ir pirmā, kurai Bērnu slimnīcā veikta unikāla smadzeņu operācija
Ne tikai karā vai vardarbībā pārdzīvotais, arī ekstrēmi laikapstākļi var būt posttraumatiskā stresa cēlonis
Veselam
Jautā skatītāja: “Mazmeita neēd piena produktus. Ko darīt bērniem, jo viņi bērnudārzā tādēļ bieži atrodas tādā kā bada stāvoklī?”
Skatītājs jautā: Kādēļ uzturlīdzekļu parādniekus nesūta piespiedu darbos?
Veselam
Diabēta pacientu ārstēšanā ieguldītie līdzekļi vienmēr ekonomiski atmaksājas
Var kļūt agresīvas, sāpīgi dzeļ! Sarkanās uguns skudras pirmo reizi sasniegušas arī Eiropu
Veselam
Piecas izplatītākās seksuālās fantāzijas. Seksologu novērojumi
22:00
Mājas
Mērlentes noslēpums ir atklāts! Ir iemesls, kāpēc tās āķītī ir caurums
21:30
Ilmārs Poikāns: “Ļoti negribētos, ka mēs pārvērstos par digitālu cietumu kā Ķīnā”
20:33