“Katrs caurums ir vecāku vaina!” Zobārste atgādina, cik bieži bērniem ir jāapmeklē zobārsts 44

“Šodien pat daktere Žanete [bērnu zobārste Žanete Petruņina] teica, ka astoņgadnieks ir otro reizi pie zobārsta. Tas ir vismaz 10 reizes par maz, vienkārši netiek izpildīta norma, ka bērns divreiz gadā ir jāved pie zobārsta. Tam vajadzētu būt jau iegravētam bērna pasē,” TV24 raidījumā “Dr. Apinis” uzsver Māra Valdmane, zobārste, Dr. Apines zobārstniecības klīnikas vadītāja.

Reklāma
Reklāma
Veselam
11 drošas pazīmes, ka ar jūsu veselību viss ir kārtībā
VIDEO. “Kaut ko tādu dzīvē nebiju redzējusi!” Kristīne netālu no Valmieras vakarā sastapusies ar veselu “zoodārzu” 8
VIDEO. “Vai nu runājiet latviešu valodā, vai es nesaprotu!” Stingrs autobusa šoferis izpelnās pretrunīgu reakciju, atsakoties apkalpot sievieti ar bērnu
Lasīt citas ziņas

“Faktiski te, tā teikt, akmens ir daudzos, arī vecāku groziņā, jo valsts apmaksāta zobārstniecība joprojām ir pieejama. Tā, protams, ir jāuzmeklē, jo ne visas zobārstniecības strādā ar bērniem vai ar valsts apmaksātu zobārstniecību.

Bet valsts zobārstniecība lielā daļā tiek izpļurgāta, jo, piemēram, bērns atnāk un viņam jau ir 16 caurumi. Un tad viņš aizņem visas brīvās vietas, tā vietā, lai tā būtu normāla, profilakses vizīte, lai noķertu caurumu kā mazu caurumiņu. Ja bērns atnāk astoņos gados un viņam jau ir 12-16 caurumi, tad viņš aizņem visas vietas, – pārējie bērni netiek pie profilakses vizītes. Līdz ar to tur nav viena sistēma vainīga, šeit ir arī vecāku atbildība. Tā nav norma, katrs caurums ir vecāku vaina!” skaidro Valdmane.

CITI ŠOBRĪD LASA

Zobārste atgādina, ka kariess ir iegūta slimība un tā noteikti nav iedzimta slimība:

“Ir dažādi defekti, kas iedzimst, bet tam lielākajam vairumam ir normāli zobi, tie šķiļas veseli, un kariess ir iegūta slimība no zobu netīrīšanas un uztura nepilnībām. Ja zobu pasta tiek lietota ar pietiekamu fluora daudzumu un uzturs ir ar starpēdienreižu pauzēm, un tiek lietots ūdens, tad visus zobus var nosargāt.”

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.