Foto: EPA/Scanpix/LETA

Pēdējās 7 dienās atklājām par 26% vairāk Covid-19 gadījumu nekā nedēļu iepriekš 0

Aizvadītajās septiņās dienās Latvijā atklāts par 26% vairāk Covid-19 gadījumu nekā nedēļu iepriekš, liecina aģentūras LETA veiktie aprēķini, balstoties uz Slimību un profilakses kontroles centra (SPKC) publiskotajiem datiem.

Reklāma
Reklāma
Labs darbiņš, kas padarīts – “Visiem nepietiek!” Krievijā sācies 95.benzīna deficīts 73
Veselam
Austrumu slimnīcā ar NBS helikopteru nogādāta gados jauna paciente kritiskā stāvoklī 53
Situācija DUS. Gribēju hotdogam tā vairāk majonēzi un mazliet sinepes, man atbildēja: Kādu uztaisīšu, tādu ēdīsi!
Lasīt citas ziņas

Nedēļā no 4.maija līdz 10.maijam Latvijā tika reģistrēti 50 Covid-19 gadījumi, bet nedēļā no 11.maija līdz 17.maijam – 63 gadījumi. Tādējādi nedēļas laikā atklāto jaunā koronavīrusa slimnieku skaits palielinājies par 13 cilvēkiem jeb 26%.

Pagājušajā nedēļā gan tika veikts par 2,51% vairāk Covid-19 testu nekā nedēļu iepriekš, tomēr, neraugoties uz to, arī pozitīvo testu īpatsvars pret nedēļas laikā veikto testu kopskaitu ir palielinājies no 0,43% līdz 0,53%.

CITI ŠOBRĪD LASA
Aizvadītajā nedēļā Latvijā tika veikti 11 976 Covid-19 testi, bet nedēļu iepriekš – 11 683.

Pagājušajā nedēļā Latvijā vidēji ik dienu tika veikti 1711 Covid-19 testi un saņemti vidēji deviņi pozitīvi rezultāti, bet nedēļu iepriekš vidēji ik dienu tika veikti 1669 Covid-19 testi un saņemti vidēji 7,14 pozitīvi rezultāti, liecina aģentūras LETA veiktie aprēķini, balstoties uz SPKC datiem.

Tikmēr Latvijā kopumā atklāto Covid-19 gadījumu īpatsvars pret veikto testu kopskaitu aizvien turpina saglabāt lejupejošu tendenci, kāda tā ir jau kopš Lieldienām.

Vislielākais atklāto Covid-19 gadījumu īpatsvars pret veikto testu kopskaitu – 4,82% – tika fiksēts 11.martā. Līdz minētajam datumam valstī bija veikti 332 Covid-19 testi un atklāti 16 slimības gadījumi.

Savukārt līdz 17.maijam Latvijā bija veikti 89 123 Covid-19 testi un atklāti 1009 slimības gadījumi, tādējādi kopumā atklāto Covid-19 gadījumu īpatsvars pret veikto testu kopskaitu bija 1,13%. Tieši nedēļu iepriekš šis rādītājs bija 1,23%, bet vēl nedēļu iepriekš – 1,37%, liecina aģentūras LETA aprēķini, balstoties uz SPKC datiem.

Kā ziņots, kopš pagājušās nedēļas otrdienas ir mīkstināti atsevišķi Covid-19 pandēmijas dēļ noteiktie ierobežojumi, piemēram, tagad vienkopus drīkst pulcēties līdz 25 cilvēkiem, lai gan iepriekš kopā drīkstēja sanākt tikai pa diviem. Pagājušajā nedēļā pilsoņu brīvai kustībai arī tika atvērtas Baltijas valstu iekšējās robežas.

Reklāma
Reklāma

Līdz ar ierobežojumu mīkstināšanu distancēšanās principu ievērošana būs vēl svarīgāka nekā līdz šim, pagājušajā nedēļā sociālajā vietnē “Twitter” brīdināja Veselības ministrijas galvenais infektologs Uga Dumpis.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.