Foto: Shutterstock.com

Pret muskuļu sāpēm pēc fiziskās slodzes 0

Nodarbojoties ar sportu, profesionāļiem palīdz prasmīga trenera padoms. Tas ieteicams, izvēloties fizisko slodzi arī sava prieka pēc, citādi gadās, ka sāp pat muskuļi, par kuru eksistenci nebija ne jausmas.

Reklāma
Reklāma
Latvijai tuvojas aukstuma vilnis! Sinoptiķi par laiku jaunnedēļ
Kokteilis
15 saderīgākie zodiaka zīmju pāri: viņiem ir pa spēkam radīt ideālu ģimeni
Ķīna un Turcija sagādā Krievijai nepatīkamu “pārsteigumu” 34
Lasīt citas ziņas

Organisms, kas pie fiziskās slodzes nav radināts pakāpeniski, pēc pirmajiem intensīvajiem treniņiem reaģē ar muskuļu sāpēm. Tās var būt tik stipras, ka ir grūti noturēt pat zobu suku un atgriešanās sporta zālē prasa lielu gribasspēku.

Sportošanas laikā muskuļi pakļaujas spriedzei, tāpēc neliels smagums un vieglas sāpes pēc treniņa ir normāla parādība. Tās liecina, ka ir aktivizēti ikdienā aktīvi nenoslogoti muskuļi.

CITI ŠOBRĪD LASA

Uzsākot fiziskās nodarbības, vajadzīga iesildīšanās. Tā iekustina organismu, aktivizē asinsriti, mazina risku treniņa laikā gūt traumas, ļauj sasniegt labākus rezultātus nodarbību laikā, un pēc sportošanas nodarbības muskulatūra vieglāk atgūst tonusu.

Netrenēta organisma gatavību fiziskajām aktivitātēm papildus veicina multivitamīnu kompleksi, kas sniedz enerģiju. BENU aptiekas farmaceite Elita Grīnhofa piebilst, ka noder arī preparāti, kuru sastāvā ir žeņšeņa ekstrakts (Gerimax, Wellman Sport, Wellwoman Sport & Fitness), jo tas mazina fiziskās slodzes radīto nogurumu.

Pirms nodarbībām ieteicamas ziedes ar sildošu iedarbību, piemēram, Capsicam, Finalgon u.c., kas iesilda muskuļus un aktivizē asinsriti dziļajos audos, saglabājot efektu visas nodarbības laikā. Tās noder arī pēc treniņa, jo palīdz muskuļiem atgūt tonusu, novērš noguruma un pārpūles pazīmes. Kopā ar stiepjošiem vingrojumiem treniņa nobeigumā muskuļi atgūstas daudz ātrāk. Šie līdzekļi saudzīgi jālieto cilvēkiem ar jutīgu ādu, lai siltums nepārtaptu neciešamā karstumā.

Būtisks elements muskuļu atslodzei ir magnijs, kas nepieciešams līdzsvarotai muskuļu darbībai un vienlaikus saudzē asinsvadus un sirdi. Magnijs atrodams svaigos spinātos, kāpostos, pākšaugos, sēklās, riekstos, banānos u.c. pārtikas produktos. Fiziskās aktivitātes plānojot pēc ilgāka pārtraukuma, profilaksei ieteicams 3–5 dienu ilgs Magne B6, Magnesium Diasporal vai cita magniju saturoša preparāta kurss. Tas saglabā muskuļu tonusu treniņa laikā un veicina veiksmīgu atslābumu pēc tā.

Muskuļu pārslodzes izraisītas sāpes mazina atvēsinoši līdzekļi, kuru sastāvā ir, piemēram, mentols (Ice gel sport, Cold gel-ratiopharm). Efektīvas ir arī pretsāpju un pretiekaisuma ziedes un geli (Ibumetin, Diclac, Traumeel S).

Reklāma
Reklāma

Tāpat nevajag par zemu novērtēt masāžu, jo tā uzlabo asinsriti un tādējādi arī muskuļu tonusa atjaunošanos.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.