Foto – Shutterstock

Rehabilitācijas centru “Līgatne” plāno glābt, paaugstinot pakalpojumu kvalitāti 1

Rehabilitācijas centra “Līgatne” tiesiskās aizsardzības procesa (TAP) plāns vērsts uz darbības saglabāšanu un konkurētspējas celšanu, to paredzēts īstenot, ceļot pakalpojumu kvalitāti un atjaunojot telpas, aģentūru LETA informēja TAP administrators Ivars Meļķis.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Optiskās ilūzijas tests: pasaki, ko ieraudzīji pirmo, un atklāj, ko tas liecina par tavu nākotni
Kokteilis
Ja esi dzimis vienā no šiem pieciem gadiem, tevī slēpjas potenciāls kļūt par ģēniju 8
Veselam
Veiksmīgi cilvēki nekad nedara no rīta šīs četras lietas
Lasīt citas ziņas

Pirmajos divos mēnešos ir apzinātas uzņēmuma stiprās un vājās puses. Meļķis stāsta, ka “Līgatne ir labi atpazīstams un iemīļots zīmols, tas ir labs resurss uzņēmuma attīstībai ilgtermiņā.” Viņš arī atklāja, ka 2014.gadā ir palielinājies klientu skaits, tomēr tas pagaidām nav ļāvis būtiski palielināt centra ieņēmumus. Meļķis uzskata: “Esošais biznesa modelis neļauj centram pilnvērtīgi augt.”

Galvenie TAP izaicinājumi ir centra pārveide par mūsdienīgu rehabilitācijas iestādi gan pakalpojumu satura ziņā, gan vizuāli. Meļķis prognozē lielākos izdevumus, ar ko centram ir jārēķinās: “Neapšaubāmi lielākais pārbaudījums būs šī gada rudens un ziema, apkures sezonas laikā, kad būtiski palielināsies maksājumi par apkuri, kā arī brīdis, kad kreditoriem būs jāsāk atmaksāt nozīmīgas naudas summas.” Viņš uzsver, ka risinājumi ir jāmeklē kopīgiem spēkiem līdz apkures sezonas sākumam, mēģinot celt centra energoefektivitāti, kā arī risinot jautājumu par apkures rēķinu apmaksas kārtību un veidiem. Meļķis pieļauj arī iespēju sākt pārrunas ar kreditoriem par parādu samaksas termiņu pagarināšanu.

CITI ŠOBRĪD LASA

Rehabilitācijas centra “Līgatne” TAP pasākumu plāns ietver ieņēmumu palielināšanas un izdevumu samazināšanas aktivitātes. Notiek pārrunas ar vairākiem potenciālajiem klientiem, tiek plānots aktivizēt centra mārketingu, popularizējot esošos un jaunus rehabilitācijas un tūrisma produktus, pārskatīt cenu politiku un veikt infrastruktūras uzlabojumus.

“Uzņēmums var tikt veiksmīgi restrukturizēts un TAP rezultātā var atjaunot centra maksātspēju, saglabājot un, iespējams, pat palielinot darba vietu skaitu uzņēmumā, kas ir viens no lielākajiem darba devējiem novadā,” saka Meļķis.

TAP rehabilitācijas centram “Līgatne” Cēsu rajona tiesa apstiprināja šā gada 31.martā. Saskaņā ar TAP pasākumu plānu tā īstenošanas termiņš ir divi gadi.

Līgatnes novada domei piederošais rehabilitācijas centrs “Līgatne” atrodas Līgatnes novada Skaļupēs. Centra darbības pamata virziens ir medicīniskā rehabilitācija pēc operācijām, insulta, sirds asinsvadu, kaulu locītavu, muguras sāpju un citām saslimšanām. Tāpat centrs piedāvā dažādas medicīniskās SPA un organisma atjaunošanas programmas. Rehabilitācijas centrs “Līgatne” ik gadu apkalpo apmēram 2000 cilvēku.

Kā liecina “Firmas.lv” informācija, rehabilitācijas centrs “Līgatne” strādāja ar 733 327 eiro apgrozījumu, kas ir bijis stabils pēdējos trīs gadus.

Uzņēmums 2013.gadu ir noslēdzis ar pāri par 100 000 eiro zaudējumiem. Uzņēmuma vadība 2013.gada saimnieciskās darbības rezultātus vērtē kā neapmierinošus. Kaut arī 2013.gadā apgrozījums ir pieaudzis par 3,81%, salīdzinot ar 2012.gadu, centrs gadu ir beidzis ar 104 143 eiro zaudējumiem. Centra zaudējumi salīdzinājumā ar 2012. gadu ir samazinājušies par 13,03 %, taču joprojām iestāde nespēj tikt galā ar pieaugošajiem parādiem. Centra zaudējumu galvenais iemesls ir amortizācijas atskaitījumi, nodokļu parādu un kavējumu naudas pieaugums par laikā nesamaksātajiem nodokļiem, parāds par siltumenerģiju.

Reklāma
Reklāma

2014.gadā un 2015.gadā valde uzņēmuma darbību plāno saskaņā ar TAP. Plānoto ieņēmumu kopsumma TAP laikā paredzēta 2,7 miljoni eiro.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.