Rinalds Muciņš
Rinalds Muciņš
FOTO: Ieva Makare/LETA

Stradiņa slimnīcu vadīs kādreizējais VARAM un Veselības ministrijas valsts sekretārs Muciņš 1

Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas (PSKUS) dalībnieku sapulcē valdes priekšsēdētāja amatā šodien apstiprināts Rinalds Muciņš.

Reklāma
Reklāma
13 pazīmes, kas liecina – tavs partneris ir “toksisks” un zog tavu laimi 2
10 produkti, kas “svilina taukus” un paātrina vielmaiņu
Krimināls
Jūrmalā pazudusi māte ar mazuli. Policija lūdz palīdzību 1
Lasīt citas ziņas

Muciņš, kurš 2004. gadā vairākus mēnešus ieņēma veselības ministra amatu, bet vēlāk bija arī Veselības ministrijas un Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas valsts sekretārs, darbu jaunajā amatā sāks 10.februārī.

Ministrijā norādīja, ka Muciņš ir ieguvis jurista izglītību, kura papildināta ar papildus zināšanām sabiedrības veselības un vadības jautājumos.

CITI ŠOBRĪD LASA

Iezīmējot vīziju par PSKUS attīstību, Muciņš uzsvēra personāla vērtības apzināšanos un nepieciešamību veidot kopīgās vērtībās balstītu komandu.

Viņš norādīja, ka motivēts, zinošs personāls slimnīcā ir svarīgākais resurss un tās izaugsmes pamats. Savukārt pacients, Muciņa ieskatā, ir svarīgākais slimnīcas sadarbības partneris, līdztiesīgs ārstniecības procesa dalībnieks, kuram jānodrošina ne tikai iespējami labākā ārstēšana, bet arī jārada ērta vide – pacientam ir jājūtas aprūpētam un informētam par ārstniecības procesā gaidāmo.

Tādēļ gan personāla, gan pacientu viedoklis būs nozīmīgs, īstenojot pārmaiņas un veidojot mūsdienīgu slimnīcu, uzsvēra Muciņš.

Atklātā konkursā uz PSKUS valdes priekšsēdētāja amatu tika iesniegti 11 pieteikumi. Muciņš nominācijas komisijas vērtējumā ieguva augstāko punktu skaitu.

Izsludinot konkursu, tika norādīts, ka slimnīcas valdes priekšsēdētāja atalgojums ir no 6000 līdz 8000 eiro pirms nodokļu nomaksas.

Muciņš pērnā gada aprīlī pameta Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas valsts sekretāra amatu, ko pildīja kopš 2016.gada februāra.

Pats Muciņš aģentūrai LETA toreiz sacīja, ka šādu lēmumu pieņēmis, jo valsts pārvaldē strādājis jau 23 gadus. “Jūtu, ka ir laiks pārmaiņām un esmu gatavs citiem izaicinājumiem,” teica Muciņš.

Pirms tam viņš divus gadus bija Valsts reģionālās attīstības aģentūras direktors, bet no 2010. līdz 2014.gadam strādāja VM kā padomnieks un valsts sekretārs.

No 2004.gada 25.marta līdz tā paša gada 2.decembrim viņš ieņēma arī veselības ministra amatu.

Kopumā valsts pārvaldē dažādus amatus Muciņš ieņēma kopš 1995.gada.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.