Foto: SHUTTERSTOCK

“Ir paniski bail no tā, ko vīrs varētu nodarīt man un dēlam.” Iesita vienreiz…Vai tas atkārtosies? Skaidro speciāliste 8

Dagnija Millere-Balandīna, “Mājas Viesis”, AS “Latvijas Mediji”

LASĪTĀJA JAUTĀ

“Laulība ilgst 15 gadus, ir desmitgadīgs dēls. Sākumā attiecībās viss bija kārtībā – vīrs lutināja ar dāvanām, izrādīja uzmanību, jutos mīlēta. Gadījās, ka atsevišķās stresa situācijās bija mazliet nesavaldīgs – pārsvarā mutiski, retu reizi viegli pagrūstīja. Bet padomāju – kam gan negadās? Abi tomēr esam emocionāli cilvēki.

EL
Egils Līcītis
Stāsti
“Ja sektantu ideoloģija attīstīsies sekmīgi, latviešu valsti var klapēt ciet.” Saruna ar politisko notikumu vērotāju Mārci Bendiku 36
14 stundas
LA
LA.LV
Ziņas
VIDEO. Vīrietis bija šokēts, kad aiz grāmatu plaukta atklāja slepenu tuneli, kurā atrada vecu seifu. Kas tajā bija ieslēgts? 2
17 stundas
LA
LA.LV
Kokteilis
Nelielies šodien, citādi veiksme no tevis novērsīsies! Horoskopi 16.septembrim
16 stundas
Lasīt citas ziņas

Taču sakarā ar pandēmiju un to, ka vīrs pazaudēja darbu, nesavaldība no viņa puses kļuvusi nekontrolējamāka.

Pirmo reizi strīda laikā saņēmu arī spēcīgu sitienu, turklāt – dēla klātbūtnē.
CITI ŠOBRĪD LASA

Pēc tam lūdza piedošanu, zvērēja, ka tas vairs neatkārtosies. Saprotot vīra grūto situāciju, piedevu, taču neiecietība no viņa puses nekur nav zudusi. Ar dēlu esam kļuvuši trauksmaināki, jo nekad nevaram paredzēt – kādā garastāvoklī vīrs būs šodien. Cenšamies viņu nesadusmot, bet ne vienmēr sanāk.

Teikšu godīgi – esmu gļēva un bailīga. Ja fiziskā vardarbība atkārtotos, diez vai spētu saņemties un zvanīt policijai.

Ir paniski bail no tā, ko vīrs tādā gadījumā varētu nodarīt man un dēlam.

Ja liecinieki būtu sveši cilvēki, piemēram, kaimiņi, un policiju izsauktu viņi, tas būtu pieņemamāk. Nesaprotu, ko lai dara. No vienas puses, gribas saglabāt ģimeni, jo, kas zina, varbūt vīrs, atrodot darbu, paliks mierīgāks. No otras – ir grūti dzīvot nemitīgā trauksmē un bailēs.”

Konsultē klīniskā psiholoģe Dace Beināre.

Visbiežāk tas notiek pakāpeniski

Šobrīd, kad ārkārtas situācijas dēļ lielai daļai iedzīvotāju pasliktinās ekonomiskā situācija un ģimenes locekļi ir spiesti daudz vairāk laika pavadīt kopā, bieži vien saspiesti šaurākās telpās, papildu spriedze ir gandrīz neizbēgama.

Tomēr jāņem vērā, ka stresa situācijās parasti paspilgtinās tie attiecību modeļi, kas starp partneriem pastāvējuši jau iepriekš, vienkārši līdz šim nav bijuši klātesoši apstākļi, lai tas viss tik acīmredzami izpaustos uz āru. Jebkurā gadījumā – lai arī mēs varam saprast, kāpēc šādos apstākļos pieaug spriedze, tas nekādā gadījumā neattaisno vardarbīgu rīcību.

Jūsu stāstītais ļoti labi parāda, kā attīstās vardarbības cikls un kā jūtas cilvēks, kurš to pieredz.

Te gan jāteic, ka vardarbībai, ja pret to neiestājas, diemžēl ir tendence attīstīties un pieaugt. Sākumā tas var būt neliels grūdiens, pēc tam stiprāks, tad jau viegls sitiens, tad vēl spēcīgāks. Parasti fiziskajai iebiedēšanai līdzās pastāv arī citas tā saucamās stratēģijas no varmākas puses, piemēram, – vārdiski pazemojumi, draudi, sieviete nereti tiek pakāpeniski izolēta no saviem draugiem, radiniekiem, tiek iegrožoti viņas izdevumi, no partnera puses parādās nepamatotas greizsirdības lēkmes utt.

Sanāk, ka sieviete pakāpeniski attālinās no cilvēkiem, kas varētu viņai sniegt atbalstu, tādējādi kļūst arvien atkarīgāka (gan emocionāli, gan finansiāli) no vardarbīgā partnera.

Kad gribas ticēt, ka viss nokārtosies

Pēc kāda laika, kad saprasts, kas patiesībā notiek, sieviete mēdz teikt: “Kāpēc es biju tāda muļķe? Kā to nesapratu agrāk? Kāpēc neko nedarīju?” Taču tam ir vairāki iemesli. Pirmkārt – neviena neapprec varmāku, bet gan savu labo, mīļo un vienīgo. Un tad pēkšņi partneris izdara kaut ko, kas “neierakstās” sievietes sapratnē par to, kādas ir viņu attiecības un kādām tām būtu jābūt. Viņš iesit.

Seko šoks, apjukums, noliegums. Kamēr sieviete ir apjukusi, vīrietis saprot, ka ir pārkāpis robežu, sabīstas, ka partnere varētu rīkoties, varētu aiziet.

Šā iemesla dēļ pēc tam var būt manāms, kā psihologi to mēdz dēvēt, “medusmēneša” periods, kad vīrietis atvainojas, jūtas vainīgs, demonstrē to ar dāvanām utt. Vienlaikus viņš savā prātā tic tam, ka tādā veidā ir pārmācījis savu partneri, lai viņa būtu paklausīgāka.

Protams, sievietei ļoti gribas ticēt, ka tieši šajā “medusmēneša” periodā vīrietis atkal ir pārtapis par viņas īsto un vienīgo, ar kuru apprecējās. Gribas ticēt, ka tas neatkārtosies. Reizēm parādās arī žēlums pret vīrieti. Turklāt, ja vēl ir kopīgi bērni, sadzīves un materiālās problēmas, kas jārisina, pieņemt lēmumu par šķiršanos ir daudz grūtāk. Un vēl – ja sieviete pēc dabas ir maiga un jūtīga, tad viņa drīzāk ir pieradusi kritizēt un vainot pie visa notiekošā pati sevi – droši vien es kaut ko izdarīju ne tā; kaut kas ar mani nav kārtībā.

Rezultātā pieaug trauksme, bailes, parādās bezmiegs un citi somatiski simptomi.

Secinājums: dzirdētais uzskats – ja sievieti sit un viņa neiet prom, tātad viņai tas patīk – ir tīrākās muļķības. Sievietei parasti ir ļoti spēcīgi iemesli, kāpēc viņa paliek.

Ne vienmēr dusmas iet roku rokā ar vardarbību

Tieši ilgnoturīgums vardarbības izpausmēs un mērķis pazemot, arī kontrolēt otru ir tas, kas atšķir vardarbību no dusmām. Dusmas liecina par kādām neapmierinātām vajadzībām, aiz kurām parasti kas slēpjas – aizvainojums, bailes, reizēm vienkārši nogurums. Savukārt vardarbība var noritēt arī bez dusmām, bet ar agresīvu rīcību, kā mērķis ir otru ietekmēt un pakļaut.

Vardarbība ģimenē un partnerattiecībās parasti notiek cikliski. Pieaug spriedze, kas atainojas vīrieša arvien nesavaldīgākā rīcībā. Arī sieviete paliek trauksmaināka, sāk izvairīties no vīrieša, lai tikai nesaniknotu viņu un būtu miers.

Cenšas visu izdarīt pa prātam, bet tas nelīdz.

Vīrietis, jūtot sievietes distancēšanos, saniknojas vēl vairāk, spriedze aug un notiek vardarbības akts, kas reizēm var būt vienkārši kliegšana, pagrūšana, bet citreiz daudz smagāks nodarījums, pēc kā visbiežāk seko jau iepriekš aprakstītais “medusmēneša” periods. Diemžēl šim vardarbības ciklam ir tendence atkārtoties, ja situācija netiek risināta.

Speciāliste vērš uzmanību

Cienījamā lasītāja, vai aprakstītajās situācijās saredzat arī sevi? Ja tā, ieteiktu padomāt par šādiem jautājumiem:

Kur iespējams saņemt speciālistu sniegto palīdzību un detalizēti pastāstīt par notiekošo? Vērsties pie psihologa vai konsultanta, pieredzot jebkāda veida vardarbību, ir īpaši ieteicams.

Reizēm cilvēkiem to darīt ir kauns, jo pārņem sajūta – laikam netieku galā ar savu dzīvi.

Taču tā nav tiesa! Tieši rīcība ir tā, kas parāda pretējo. Nekaunieties vērsties pēc palīdzības. Šobrīd daudzi psihologi strādā arī attālināti.

Būtu vērtīgi izprast savas bailes, sakārtot domas un izveidot rīcības plānu. Kopā ar profesionāli vajadzētu pārdomāt drošības plānu, pievēršoties jautājumiem – ko darīt situācijā, ja parādīsies risks, ka man atkal var iesist? Varbūt varu tādā brīdī kādam piezvanīt? Varbūt varu aizsūtīt dēlu pēc palīdzības? Varbūt tuvumā ir kaimiņi, kuriem lūgt palīdzību?

Ilgstoši dzīvojot bailēs, gan jūs, gan jūsu dēls var just nepatīkamas sekas. Nevienam, jo sevišķi augošam bērnam, nevajadzētu just hronisku trauksmi un bailes, nemitīgi uztraucoties par savu un savu tuvinieku izdzīvošanu. Tā iespaidā radušās hormonālās izmaiņas (saistībā ar stresa hormonu kortizolu) var negatīvi ietekmēt gan jūsu dēla spēju mācīties, gan viņa attīstību kopumā.

Tāpēc uzklausiet savu bērnu, runājieties ar viņu, skaidrojiet situāciju, pārrunājiet, ko darīsiet, ja tētis atkal paliks nikns. Paskaidrojiet dēlam, ka šāda tēva rīcība nav pieļaujama un ka jūs to necietīsiet.

Ja sievietei trūkst spēka rīkoties savā labā, tad stiprināt var apziņa, ka tas tiek darīts bērna veselības, labsajūtas un drošības dēļ!

Ir jāmeklē atbalsts savā apkārtnē. Pastāstiet par notiekošo vecākiem, draudzenēm, cilvēkiem, kuriem uzticaties. Meklējiet cilvēkus, resursus, kas var jūs stiprināt. Piemēram, interneta vidē šobrīd var atrast iedvesmojošus stāstus, sievietes, kuras bijušas līdzīgā situācijā un tikušas ar to galā. Noderīgas ir arī audiogrāmatas, kas palīdz stiprināt pašvērtējumu, vairot drosmi utt.

Sāciet vingrot. Nopērciet hanteles un veiciet spēka vingrojumus mājas apstākļos. Tas palīdzēs jums justies iekšēji spēcīgākai. “Youtube” interneta vietnē var atrast daudzus vingrojumu paraugus pilnībā bez maksas.

Reizēm ir vērts mēģināt izrunāt vīra spriedzi un neiecietību kā kopīgu problēmu. Sakot: “Zini, tas, kas notika, ir negatīvi ietekmējis mani un dēlu, mēs izjūtam spēcīgu trauksmi. Redzu, ka arī tu kļūsti arvien nervozāks un jūties slikti. Varbūt varam domāt, kā ar to tikt galā? Kas būtu vajadzīgs, lai tu justos labāk?” Tas, vai vīrs piekritīs uzņemties atbildību par savu pašsajūtu, būs galvenais rādītājs, vai situāciju var uzlabot. Tāpat var noderēt konsultācija pie psihiatra vai ģimenes ārsta, lai ar vieglu medikamentu palīdzību nostabilizētu nervu sistēmas darbību.

Pašiedvesma. Regulāri vajadzētu sev atgādināt, ka tā nav jūsu vaina, ka kāds nevar savaldīties un jums iesit. Tās ir jūsu un jūsu bērna tiesības dzīvot drošā vidē un atbalstošās attiecībās.

Policijas iesaistīšana var būt visspēcīgākais stopsignāls varmākam. Ar to norādot – tava rīcība tiek uzmanīta, vardarbība nedrīkst atkārtoties. Tāpat jāatceras, cik svarīgi ir fiksēt jebkurus pierādījumus par notiekošo, pat ja šķiet, ka tas attiecībās neiederas. Policija šobrīd ir daudz zinošāka par jautājumiem, kas saistīti ar vardarbību ģimenē. Ir līdzekļi, ko var izmantot, piemēram, policija var pieņemt lēmumu pāridarītājam likt pamest mājokli un aizliegt tuvoties bērnam un partnerei. Ja nevienam neko neteiksiet, palīdzību saņemt nebūs iespējams.

* Runājot par vardarbību partnerattiecībās: vardarbīgi mēdz būt gan vīrieši, gan sievietes. Tomēr biežāk tiek runāts par vīrieša vardarbību pret sievieti, un iemesls tam ir vīrieša fiziskais pārspēks un fiziskais nodarījums.

Atbalsta iespējas

n Policija. Ja nepieciešama tūlītēja aizsardzība, zvanīt pa tālruni 110 (policija) vai 112.

n Bezmaksas anonīmais atbalsta tālrunis noziegumos cietušajiem (arī nozieguma aculieciniekiem): 116006. Var zvanīt arī gadījumos, kad klientam ir ierobežots vai beidzies mobilā tālruņa kredīts.

n Mājaslapā “www.cietusajiem.lv” ir tiešsaistes čata iespējas.

n Krīžu un konsultāciju centrs “Skalbes”. Arī telefoniski nodrošina krīzes intervenci un atbalstu. Diennakts krīzes tālr. 67222922 (“LMT”), 27722292 (“Bite”). Maksa par zvanu atbilstoši klienta teleoperatora tarifiem.

n Biedrība “Centrs Marta”. Palīdzības saņemšana Rīgā – tālr. 67378539, centrs@marta.lv, Liepājā – tālr. 29195442, centrs@martaliepaja.lv.

n Nodibinājums “Centrs Dardedze”. Tālr. 29556680.

n Diennakts Bērnu un jauniešu uzticības tālrunis – 116111.

SAISTĪTIE RAKSTI

n Latvijas Bērnu fonds un pašvaldībā esošie krīzes centri turpina sniegt sociālās rehabilitācijas pakalpojumu vardarbībā cietušām personām ar izmitināšanu un dzīvesvietā.

n SIA “Mācību centrs MKB” attālināti sniedz individuālās konsultācijas vardarbību veikušām personām vardarbības uzvedības mazināšanai. Tālr. 29419787.

 

 

 

 

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
ML
Māra Libeka
Veselam
Pārguris un viegli aizkaitināms. Kā pandēmija līdz nepazīšanai izmainījusi mūsu ārstus 19
3 stundas
LE
LETA
Veselam
Vēža pacientu pārstāvji norāda uz onkoloģisko pacientu skaita pieaugumu un finansējuma trūkumu ārstēšanai 7
22 stundas
LA
LA.LV
Veselam
Kas tavam skolas bērnam brokastīs? 4
1 diena
LE
LETA
Veselam
Traumatoloģijas un ortopēdijas slimnīcā veikta Latvijā pirmā īkšķa locītavas aizstāšana ar endoprotēzi 4
2 dienas
EL
Egils Līcītis
Stāsti
“Ja sektantu ideoloģija attīstīsies sekmīgi, latviešu valsti var klapēt ciet.” Saruna ar politisko notikumu vērotāju Mārci Bendiku 36
14 stundas
LA
LA.LV
Ziņas
VIDEO. Vīrietis bija šokēts, kad aiz grāmatu plaukta atklāja slepenu tuneli, kurā atrada vecu seifu. Kas tajā bija ieslēgts? 2
17 stundas
LA
LA.LV
Kokteilis
Nelielies šodien, citādi veiksme no tevis novērsīsies! Horoskopi 16.septembrim
16 stundas
AJ
Anita Jaunbelzere
Laukos
Brīvdienu mājiņa mēneša laikā! Cik maksā Latvijā radīti koka karkasa namiņi? 31
1 diena
LE
LETA
Ziņas
Kariņš dod divas nedēļas, lai vienkāršotu epidemioloģiskos noteikumus. Par ko nobažījies premjers? 53
16 stundas
Lasīt citas ziņas

Sadarbības projekts
LA
LA.LV
Veselam
Šogad gripas sezona varētu būt smaga, tai jāsagatavojas 5
20 stundas
LA
LA.LV
Ziņas
Lieldraugs “Mēness aptieka” sveic Aigaru Apini ar panākumiem Tokijā 5
1. septembris, 2021
LA
LA.LV
Ziņas
“Mēness aptieka” maratonā īpaši atbalsta aktīvos seniorus 3
30. augusts, 2021
LA
LA.LV
Ziņas
Paralimpieši saņem iedvesmojošus sveicienus pirms startiem Tokijā 1
26. augusts, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Ja skrienot atgadās trauma
26. augusts, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Bērns un viedierīces: kā pasargāt acu veselību? 3
25. augusts, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Puse Latvijas iedzīvotāju izjūt locītavu un muskuļu sāpes, bet palīdzību meklē vien retais 21
24. augusts, 2021
LA
LA.LV
Veselam
diabēts spēj izraisīt sāpes cīpslās? 2
17. augusts, 2021
LA
LA.LV
Ziņas
Ceļavārdi pirms paralimpiskajiem startiem Tokijā 1
10. augusts, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Ko darīt, ja pārslogots vai sasists sāp plecs 1
10. augusts, 2021
RE
Reklāmraksts
Reklāmraksti
Kustību amplitūdas nozīme un citi padomi locītavu veselībai 2
6. augusts, 2021
LA
LA.LV
Veselam
un kāpēc veidojumi uz ādas ir jāpieskata 3
4. augusts, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Kamēr lokans, tikmēr jauns – atgādinājums rūpēm par locītavām un muskuļiem 1
3. augusts, 2021
VE
Veselam.lv
Veselam
Linsēklas, treknās zivis un pārējie līderi sirds veselības atbalstam
30. jūlijs, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Šovasar vislielāko uzmanību sirds un asinsvadu problēmām pievērš reģionos 6
30. jūlijs, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Latvijā asinsspiedienu regulāri mēra vien trešdaļa iedzīvotāju 6
23. jūlijs, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Aizpampušas acis, pietūkušas potītes… Kā tikt galā ar tūsku? 6
22. jūlijs, 2021
LA
LA.LV
Stāsti
Laboratorisko izmeklējumu attīstības virziens – diagnosticēt slimību agrīnajā stadijā 1
19. jūlijs, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Kondicionieris – kā glābiņš var būt arī nedraugs… 2
16. jūlijs, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Kāpēc veldzei ir vērts izvēlēties kārdinošo arbūza šķēli 2
14. jūlijs, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Kāpēc mūs traucē nemierīgie muskuļi…
14. jūlijs, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Kādēļ var paaugstināties asinsspiediens? 1
14. jūlijs, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Avārijas kontracepcija – kad tas ir glābiņš un kad kaitējums 3
7. jūlijs, 2021
LA
LA.LV
Veselam
mazināt kukaiņu kodumu un apdegumu radītās raizes 1
6. jūlijs, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Mūsdienīga privāta klīnika nodrošina pasaules līmeņa ķirurģiju 1
6. jūlijs, 2021
LA
LA.LV
Veselam
6 soļi, lai mazinātu pārāk augstu sliktā holesterīna līmeni 4
28. jūnijs, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Pirmsjāņu padomi līgotājiem jeb lai Jāņi bez paģirām! 9
22. jūnijs, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Atceries – ir jāpadzeras! 4
18. jūnijs, 2021
LA
LA.LV
Stāsti
Lai nāktu pie sava farmaceita…
15. jūnijs, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Palīgi, ko izvēlas sirds 1
14. jūnijs, 2021
RO
Regīna Olševska
Veselam
Stiprina imūnsistēmu, aizsargā no brīvajiem radikāļiem. Vai selēns palīdz arī pret koronavīrusiem?
3 dienas
RO
Regīna Olševska
Veselam
Nervu sistēma kā kosmoss. Kā atklāt bojājumus šajā sarežģītajā sistēmā un tikt pie diagnozes? 10
4 dienas
IP
Ilze Pētersone
Veselam
Pirms 13 gadiem Ancei šķita, ka pasaule brūk… Kas palīdzēja viņai atlabt un atgriezties dzīvē, kad ārsti solīja ļaunāko? 3
4 dienas
AK
Antra Krastiņa
Veselam
Biškrēsliņš. Varen labs, bet – jāuzmanās! Kāpēc tas ir īpaši bīstams diabēta slimniekiem? 4
5 dienas
LA
Latvijas Avīze
Reklāmraksti
“Mēs īstenībā esam ļoti savtīgi cilvēki. Kāpēc potējāmies?” Zeimaņu ģimene dalās pieredzē 28
5 dienas
LE
LETA
Veselam
Francija nodrošinās bezmaksas kontracepciju sievietēm vecumā līdz 25 gadiem 4
6 dienas
LE
LETA
Ziņas
VIDEO. “SpaceX” pirmoreiz nosūta Zemes orbītā pilnīgi civilu apkalpi
51 minūtes
LE
LETA
Ziņas
Katrs trešais bīstams! Valsts kontrole ceļ trauksmi tiltu drošību pašvaldībās 12
2 stundas
AG
Andris Grīnbergs
Ziņas
APTAUJA. Vai, jūsuprāt, nevakcinētajiem vajadzētu lielākus ierobežojumus? 28
1 stunda
LA
LA.LV
Ziņas
Liepiņa: Cilvēkus mulsina, ka iepriekš saka, ka 3. potei nav pamatotu pētījumu, pēc tam politiķi saka, ka jāvakcinējas
31 minūtes
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
VIDEO. Kaspars Kambala sarīko pamatīgu skandālu, jo sieva bez viņa atļaujas nopirkusi jaunus krēslus 6
2 stundas
LA
LA.LV
Ziņas
“Mums ir vēlme sasniegt kaut kādus mākslīgus skaitļus,” Ošlejs uzskata, ka esam iesprūduši attieksmē pret Covid-19 39
4 stundas
LA
LA.LV
Ziņas
Rēvalds: Mirt no Covid-19 nozīmē lēnām un briesmīgi noslāpt 20
1 stunda
IE
Ināra Egle
Ziņas
Staķis piekopj Ušakova slikto praksi? Rīgas domei jānovērš sistemātiski pārkāpumi 13
3 stundas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
VIDEO. Multimākslinieks Kašers paziņo par drosmīgām pārmaiņām: “Vecais Kašers ir “miris”! Es jūtos kā jauns cilvēks!” 47
22 stundas
LA
LA.LV
Ziņas
VIDEO. Vīrietis bija šokēts, kad aiz grāmatu plaukta atklāja slepenu tuneli, kurā atrada vecu seifu. Kas tajā bija ieslēgts? 2
17 stundas
LA
LA.LV
Ziņas
“Tiek ievēlēti cilvēki, kuri pieņem absurdus lēmumus,” Circene par neuzticību un jauno partiju “bumu” 39
1 diena
AJ
Anita Jaunbelzere
Laukos
Brīvdienu mājiņa mēneša laikā! Cik maksā Latvijā radīti koka karkasa namiņi? 31
1 diena
LA
LA.LV
Ziņas
“30 gadus valdība ir šķēlusi sabiedrību un cilvēki no tā ir noguruši,” Ģirģens par nacionālās drošības apdraudējumu 26
1 diena
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
FOTO, VIDEO. Kinozvaigzne Bens Afleks pagrūž uzmācīgu fanu, kurš vēlējās “selfiju” ar aktieri 1
21 stundas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
VIDEO. “Es cēlos kājās un mācījos staigāt”: latviešu mūziķis Igo atklāti par pastāsta par pārdzīvoto pēc traģiskās autoavārijas 8
22 stundas
LA
LA.LV
Ziņas
Latvijā palielinājusies vidējā mēnešalga. Mūrniece skaidro savu variantu, no kurienes iegūta nauda 25
1 diena
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
FOTO. 11 maz zināmi fakti par princi Hariju: viss ir mazliet citādi, nekā izskatās 4
19 stundas
LE
LETA
Ziņas
Iebraukšanai Jūrmalā caurlaides būs nepieciešamas visu gadu
10:34
LE
LETA
Ziņas
Noraida rosinājumu, ka pietiktu ar Covid-19 antivielām sertifikāta un pakalpojumu saņemšanai
10:31
LE
LETA
Ziņas
Rēzeknes pašvaldība saņem sūdzības par “Bolt” elektrisko skrejriteņu neatbilstošu lietošanu
10:28