×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.3°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
26. novembris, 2015
Drukāt

VIDEO: No sabiedrībā populāriem vīriešiem uzzinām vairāk par vīrieša veselība

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Īstenojot dažādas informatīvas aktivitātes, Latvijas Urologu asociācija aizvadījusi Movembri jeb Ūsu mēnesi. Kopīgi ar partneriem no sporta, vīriešu skaistumkopšanas un filmu industrijas, informatīvās aktivitātes veiktas ar mērķi izglītot Latvijas vīriešus par regulāras veselības pārbaudas nozīmību. Noslēdzošā Movembra aktivitāte ir profesionāļu vadībā tapis video ar vairāku sabiedrībā pazīstamu vīriešu piedalīšanos.

Video, kurš tapis “Film Angels Studio” pazīstamā kinorežisora Jāņa Kalēja vadībā, filmējušies aktieris Andris Keišs, pludmales volejbolists Aleksandrs Samoilovs, žurnālists Haralds Burkovskis, politiķis Mārtiņš Bondars un urologs Alvis Laukmanis. Video katrs no dalībniekiem aicina ikvienu vīrieti pievērts uzmanību un neatstāt novārtā savu veselību gan sevis paša, gan savas ģimenes dēļ.

Kaut arī Movembra sociālā kampaņa, kļūst arvien atpazīstamāka, tomēr, lai uzlabotos situācija Latvijā, nepieciešams par šo tēmu runāt atklāti un regulāri. Kā liecina pēdējie „Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) statistikas dati par 2014. gadu, ar prostatas vēža simptomiem pērn tika diagnosticēti 1123 jauni pacienti, savukārt nāves gadījumu skaits sasniedza rekordlielu skaitli – 409.

Jau trešo gadu Ūsu mēneša aktivitātēs iesaistījās arī hokeja klubs “Dinamo Rīga”. 24. novembrī norisinājās “Dinamo Rīga” mājas spēle, kuras ietvaros ikviens apmeklētājs tika aicināts piedalīties atraktīvā erudīcijas konkursā, iegūt nozīmīgu informāciju par savu veselību un izmērīt ūsu kuplumu, kur raženāko ūsu īpašnieki piedalījās publiskā skatītāju balsojumā un saņēma dāvanas no kampaņas atbalstītājiem – “Rīgas Bārddziņa” un “Lumberjack”. Visas spēles garumā bija pieejama “Lumberjack” improvizētā vīriešu frizētava – meistari piedāvāja bez maksas sakopt vīrišķīgo sejas rotu, kā rezultātā vairāki hokeja spēles apmeklētāji ieguva pavisam jaunu tēlu.

Latvijas Urologu asociācija plāno veikt arvien plašākas aktivitātes gan Ūsu mēneša ietvaros, gan ikdienā. “Esam gandarīti, ka ar katru gadu mūsu atbalstītāju pulks pieaug, cilvēki nav vienaldzīgi un labprāt iesaistās aktivitātēs. Tikai kopīgiem spēkiem mēs varam uzlabot situāciju Latvijā un kļūt veselīgāki un ar dzīvi apmierinātāki,” stāsta “Latvijas Urologu asociācijas” biedrs, urologs Pēteris Vaganovs.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+