Veselam
Ārstēšana

Cipule: Rīgas ostā ienākušā “Tallink” prāmja 46 pasažieriem veikti koronavīrusa testi0


Liene Cipule.
Liene Cipule.
Foto: Evija Trifanova/LETA

Kopumā 46 ceturtdien Rīgas ostā no Vācijas pilsētas Zasnicas ienākušā “Tallink” prāmja pasažieriem veikti Covid-19 testi, piektdien žurnālistiem sacīja Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) direktore Liene Cipule.

No visiem 46 Covid-19 testiem, divi veikti Igaunijas pilsoņiem, viens Kipras un vēl viens Vācijas pilsonim.

Visiem pacientiem bija attiecīgie Covid-19 simptomi.

“Mēs zināsim atbildes tuvākajā laikā,” norādīja Cipule.

Savukārt Rīgas brīvostas pārvaldes pārstāve Liene Ozola aģentūrai LETA pastāstīja, ka no teju 500 uz prāmja esošajiem cilvēkiem 36 bija citu valstu piederīgie, tostarp 28 pasažieri bija Ukrainas pilsoņi, par kuriem rūpes tālāk uzņēmusies Ukrainas vēstniecība.

Katra ieceļojošā pasažiera situācija tika skatīta individuāli, sacīja Ozola. Pārējiem ārzemniekiem bija likumisks pamats ieceļošanai, tas ir, uzturēšanās atļaujas kādā no Baltijas valstīm, tāpat visi parakstījuši apliecinājumus par obligātu 14 dienu karantīnas ievērošanu, atsaucoties uz Valsts Robežsardzes sniegto informāciju, norādīja Ozola.

Rīgas ostā 19. martā ienāk "Tallink" prāmis ar repatriantiem, kas atgriežas Covid-19 dēļ

Jau ziņots, ka ceturtdienas vakarā ap plkst.23 Rīgas ostā piestāja “Tallink” prāmis no Vācijas pilsētas Zasnicas ar teju 500 Latvijas, Igaunijas un Lietuvas iedzīvotājiem, no kuriem daudzi ceļošanas ierobežojumu dēļ iepriekš bija saskārušies ar problēmām nokļūt atpakaļ dzimtenē.

Kā novēroja aģentūra LETA, prāmi ostā sagaidīja Ostas policijas, Valsts policijas, Valsts robežsardzes un Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta darbinieki – visi tērpušies speciālos aizsargtērpos.

Lietuvas un Igaunijas valstspiederīgo automašīnas līdz robežai pavadīja Valsts policija, savukārt Latvijas pilsoņiem pēc nokāpšanas no prāmja nācās aizpildīt Valsts robežsardzes izsniegtās anketas, kurās viņiem, cita starp arī bija nepieciešams apliecināt, ka viņi divas nedēļas pavadīs pašizolācijā.

“Tallink” prāmis “Romantika” ar Eiropā iestrēgušajiem Latvijas, Igaunijas un Lietuvas iedzīvotājiem no Zasnicas izbrauca vēlā trešdienas, 18.marta, vakarā. Pavisam kopā uz borta ir 476 pasažieri un 152 automašīnas. 203 pasažieri bija Latvijas valstspiederīgie.

Izņēmuma kārtā speciāli noorganizētais prāmja reiss ir viena no retajām iespējām Vācijā palikušajiem Baltijas valstu iedzīvotājiem nokļūt atpakaļ mājās laikā, kad jaunā koronavīrusa izraisītās slimības Covid-19 izplatības dēļ Latvijā starptautiskie pasažieru pārvadājumi ir apturēti un Polija savas robežas ir slēgusi.

Saistītie raksti

Atļauju šim kuģim izņēmuma kārtā ienākt Rīgas ostā devis Latvijas satiksmes ministrs Tālis Linkaits (JKP).

"Tallink" prāmis "Romantika" ceļā uz Rīgu ar Eiropā iestrēgušajiem Baltijas iedzīvotājiem

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.

Lasītākie

LL
LETA, LA.lv
Veselam
Faktiskais ar Covid-19 inficēto skaits Latvijā varētu būt lielāks par oficiāli reģistrēto
1 stunda
LA
LA.LV
Pasaulē
Pasauli aizkustina medmāsa, kura Beirūtas sprādziena laikā izglāba trīs jaundzimušos
5 stundas
GN
Gints Narogs
Sports
“Reti kura sasniedza 20 gadus, bet Rebeka tika vistālāk,” treneris pēc Kohas paziņojuma izvēlēties mīlestību velta mīļus atvadu vārdus
5 stundas
LE
LETA
Latvijā
Rīgā vairs nebūs bezmaksas sabiedriskā transporta nevienos svētkos šogad
2 stundas
SD
Sandra Dieziņa
Ekonomika
Postošais sprādziens Beirūtā radījis jautājumus par drošību Latvijas ostās
2 stundas