Foto – Shutterstock

Kāpēc vairogdziedzerī rodas cistas? Un kas noteikti jāpārbauda, ja tādas ir 0

“Kāpēc vairogdziedzerī rodas cistas? Vai tās noteikti vajadzētu operēt?” LILITA RĪGĀ

Reklāma
Reklāma
Trampam atliek bezspēcībā vien noplātīt rokas: Putins atdzīvina 3 klasiskās Kremļa taktikas
Mēs tāpat vien nepadosimies! Ukraina sāk gatavoties sliktākajam scenārijam
FOTO. VIDEO. “Tur ir ļoti daudz VUGD automašīnu, glābēji kaut kur skrien!” Aculiecinieks ziņo par biedējošu skatu galvaspilsētas centrā 16
Lasīt citas ziņas

Kā atzīst endokrinologs, profesors Alvils Helds, cistu veidošanās cēlonis joprojām nav zināms. Ja tās ir lielas un mainījušās pēdējā gada laikā, derētu pārliecināties, vai šādi veidojumi nav arī citos orgānos, piemēram, sievietēm piena dziedzeros un olnīcās.

Ja cistas diametrs ir mazāks par vienu centimetru un tai ir plānas sienas, reizēm veidojums uzsūcas pats, bet prāvākas cistas laika gaitā parasti palielinās.

CITI ŠOBRĪD LASA

Par mazām cistām nav jāuztraucas, bet lielas, tādas, kam ir bieza siena, labāk izoperēt. Ja cistu neizņem ar visu kapsulu, tā atjaunojas.

Cistas lielākoties sūdzības nerada, taču lielām jaunveidotie asinsvadi kapsulā reizēm plīst un asinis tiek iespiestas veidojuma dobumā. Tad cista kļūst sāpīga un dažu stundu laikā strauji palielinās.

Retos gadījumos cistā pa limfas ceļiem no mutes dobuma nokļūst infekcija, un tā sastruto.

Profesors Alvils Helds neatzīst ārstēšanas metodi, cistas punktējot un izsūcot šķidrumu. Ja kapsulu neizņem, veidojums jau aptuveni pēc trim mēnešiem atjaunojas, jo tieši kapsula to producē.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.