Veselam
Ārstēšana

Izaicinājumu gads, kad slimnīcas nonāca krustcelēs! Cik dzīvības Bērnu slimnīcā izglābtas?0

Foto: Unsplash

Pērn Bērnu klīniskajā universitātes slimnīcā (BKUS) kopumā sniegti 334 475 ambulatorie un 15 876 stacionārie pakalpojumi, aģentūru LETA informēja slimnīcas pārstāve Una Grenevica.

Tikmēr akūtā un neatliekamā medicīniskā palīdzība 2019.gadā tika sniegta 63 598 gadījumos.

Slimnīcas pārstāve atzīmēja, ka 2019.gadā slimnīcai izdevās sasniegt izvirzītos mērķus ārstniecības, kvalitātes, personālvadības un pacientu pieredzes uzlabošanas jomās. Tomēr Covid-19 krīzes laika pieredze apliecinot nepieciešamību lielākām investīcijām infrastruktūras attīstības projektu realizēšanai un medicīnas tehnoloģiju parka atjaunošanai.

BKUS valdes priekšsēdētājs Valts Ābols atklāj, ka ierobežoti resursi ir lielākais slimnīcu vadības izaicinājums. “Šodien, kad daudzi panākumi medicīnā tiek saistīti līdz ar medicīnas tehnoloģiju attīstību, ik gadu ir nepieciešams ieguldīt tehnoloģiskā parka atjaunošanā un uzlabošanā,” skaidroja BKUS valdes priekšsēdētājs.

Pēc viņa paustā, turpmākajiem trīs gadiem Bērnu slimnīcai ir nepieciešami papildu 7,5 miljoni eiro, lai atjaunotu medicīnas tehnoloģiju parku un nodrošinātu ārstniecībai nepieciešamās jaunās tehnoloģijas.

Pērn trūkstošais personāls veidojis turpat 12%, tomēr, pēc slimnīcas vadītāja paustā, iestāde joprojām spēja nodrošināt ne vien nepārtrauktu palīdzību, pie tam palielinot ambulatoro konsultāciju apjomu, bet arī realizēja unikālas operācijas un attīstīja jaunas ārstniecības un diagnostikas iespējas.

“2019.gadu varu raksturot kā izaicinājumu gadu, kad slimnīcas, tajā skaitā Bērnu slimnīca, nonāca krustcelēs – no vienas puses saņemot papildu finansējumu mediķu atalgojuma palielināšanai vairākām veselības aprūpes programmām, no otras puses – mazāku nekā bija sākotnēji komunicēts,” izteicās Ābols.

Pērn slimnīcā notikusi arī nozīmīga izpētes un sagatavošanās uzlabojumu veikšana. Ieviešot Pacientu pieredzes aptauju stacionētajiem pacientiem, ik dienu slimnīca saņem atgriezenisko saiti par ģimeņu pieredzi, kas ļauj labāk izprast uzlabojumu jomas. “Jau esam sākuši personāla apmācības saskarsmes un komunikācijas pilnveidošanā, veicam pilnīgu virtuves rekonstrukciju un visa ēdināšanas procesa uzlabošanu, kā arī esam izveidojuši Uzlabojumu programmu tuvākajiem gadiem,” skaidroja Ābols.

Šogad viena no slimnīcas prioritātēm ir motivējošas darba vides pilnveidošana un trūkstošā personāla piesaiste. Pašlaik, kā informē slimnīcas pārstāve, turpinās darbs pie darba samaksas sistēmas pilnveides, mērķtiecīgi tiek plānota cilvēkresursu attīstība, attīstītas darbinieku kompetences un prasmes, lai Bērnu slimnīca spētu sasniegt izcilu ārstniecības rezultātu.

“Ir ļoti svarīgi, lai medicīnas personāls var rēķināties ar likumā noteikto un saņemtu atlīdzības pieaugumu atbilstoši veselības aprūpes nozares plāniem,” komentēja slimnīcas vadītājs.

Vienlaikus 2020.gads jau ir ieviesis savas korekcijas, kas nosaka, ka turpmāk slimnīcai jānodrošina Covid-19 seku un risku mazināšana un gatavības paaugstināšana, kas nozīmē atsevišķu pacientu plūsmu, vienvietīgu palātu nodrošināšanu, individuālu temperatūras un gaisa apmaiņas ventilāciju, kā arī citas ēku funkcionalitātes izmaiņas.

2020.gadā Bērnu slimnīcas infrastruktūras uzlabošanai, slimnīcas gatavības uzlabošanai un funkcionalitātes prasību realizēšanai neatliekamās un ambulatorās palīdzības etapos ir piešķirti 10,2 miljoni eiro. Uzlabojumi skars vairāk nekā 300 000 apmeklētājus gadā, prognozē slimnīcas pārstāve.

Bērnu slimnīcas budžetu 96% apmērā veido valsts finansējums. Pērn BKUS budžets bija 54,25 miljoni eiro, savukārt pārskata gada peļņa – 7505 eiro.

Saistītie raksti

Lielāko izdevumu pozīcijas veidoja atlīdzība – 32 387 661 eiro, medikamenti un medicīnas preces – 11 438 319 eiro, savukārt kopējie infrastruktūras uzturēšanas izdevumi un ieguldījumi slimnīcas darbības nodrošināšanai bija 6 106 554 eiro.

Bērnu slimnīca ir vienīgā slimnīca Latvijā, kas sniedz multidisciplināru un terciāra līmeņa medicīnisko palīdzību bērniem, tajā skaitā nodrošinot palīdzību sarežģītāko un reto diagnožu ārstniecības gadījumos.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.