Ilustratīvs attēls
Ilustratīvs attēls
Foto: SHUTTERSTOCK

Kāpēc ir svarīgi mitrināt sausu gaisu telpās? 0

Kāpēc gaisa mitrums ir tik nozīmīgs? Par to “RīgaTV 24” raidījumā “Dr.Apinis” sīkāk pastāsta Dr. Med. Harijs Jirgensons, fizikālās un rehabilitācijas medicīnas ārsts.

Reklāma
Reklāma
FOTO. Apskati, kāda automašīna bija pati populārākā tavā dzimšanas gadā! 42
VIDEO. “Gudrīši!” Aivars Lembergs ar vienkāršu piemēru nodemonstrē, kā sankcijas ietekmējušas Krieviju
“AstraZeneca” paziņo, ka tā ir sākusi savas Covid-19 vakcīnas izņemšanu no apgrozības visā pasaulē
Lasīt citas ziņas

Gaisa mitrums ir nozīmīgs tajā mirklī, kad cilvēkam ir iespēja saslimt. Vīrusam nonākot deguna gļotādā – mitrā deguna gļotāda varētu to izķert un cīnīties pret to, bet sausa ļautu tam iekļūt vēl dziļāk.

Viens no angļu vadošajiem akupunktūras speciālistiem Pīters Mole vienā monogrāfijā rakstīja par tādu jomu kā agresīvais apkures karstums kā par kaitīgu faktoru.

CITI ŠOBRĪD LASA

“Ķīnas medicīnā izšķir vairākus dabas faktorus: sausums, aukstums un mitrums, kas kaitē organismam un meridiānu enerģijas plūsmai. Agresīvais telpu sausums, kas rodas ar agresīvu apkuri, tiek minēts kā viens no papildu faktoriem, kas nebija klasiskajā Ķīnas medicīnā, bet tagad tāds ir,” atklāj ārsts.

Vienlaikus viņš norāda, ka ir arī otra galējība – pārmērīgs mitrums. Optimāli būtu 40-45% mitruma, kaut rakstīts 60%.

“Tikko būs vairāk nekā 50 – 55% mitruma, istabā sāk ost pēc tādiem šķūņiem, kuros stāv veci dīvāni un aktivizējas pelējuma sēnīte.”

Jirgensons norāda, ja telpā tiek uzturēts 40-45% mitruma līmenis, tad to uzsūc arī mēbeles un kādu brīdi mitrums telpās saglabājas, pat, ja ierīce ir izslēgta.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.