Onkoloģijas centrā atklāj jaunās pacientu uzņemšanas telpas, 16.10.2019.
Onkoloģijas centrā atklāj jaunās pacientu uzņemšanas telpas, 16.10.2019.
Foto: Una Kupruka/LETA

Latvijas Onkoloģijas centrā un aprūpes centrā “Stella Maris” atklāts vēl pa vienam Covid-19 slimniekam 0

(Papildināts ar jaunāko informāciju plkst.18.25.)

Reklāma
Reklāma
Mājas
Kādas ir tavas kulinārijas prasmes – vai māki pagatavot šos 10 ēdienus, kuri jāprot katram latvietim?
Lietotas automašīnas, kuras nevajadzētu iegādāties: eksperts norāda uz trim neuzticamiem modeļiem 43
Kokteilis
Vampīrs, donors vai mags – kāds ir tavs enerģētiskais tips?
Lasīt citas ziņas

Covid-19 slimība konstatēta vienam Latvijas Onkoloģijas centra (LOC) un vienam sociālā aprūpes centra “Stella Maris” darbiniekam, aģentūrai LETA apstiprināja Slimību kontroles un profilakses centra (SPKC) pārstāve Ilze Arāja.

Onkoloģijas centra darbinieks nav no ārstniecības personāla un ikdienā nav strādājis ar pacientiem. Savukārt “Stella Maris” darbiniece devusies izolācijā uzreiz pēc tam, kad Covid-19 konstatēts vienai no centra klientēm.

CITI ŠOBRĪD LASA

Rīgas domes Labklājības departamenta direktora Irēna Kondrāte aģentūrai LETA norādīja, ka kopumā pēc tam, kad Covid-19 atklāts vienai no centra klientēm, pašizolācijā atrodas 11 “Stella Maris” darbinieki.

Arāja norādīja, ka nakts patversmē “Zilais krusts” patlaban jaunas saslimšanas nav konstatētas un tur saslimušo skaits ir 29.

Līdz šim “Zilā krusta” patversmē bija konstatēti 30 saslimšanas gadījumi, taču šodien SPKC saņēma ziņu, ka viens no pacientiem miris. Mirušajam bijušas vairākas hroniskas saslimšanas un nāves cēloni varēs noteikt tikai pēc pataloganatoma slēdziena.

Arī Kondrāte norādīja, ka klients bijis “pieklājīgā vecumā” un viņam bijusi “vesela buķete” dažādu slimību. Pacients miris naktī, kad, dodoties uz tualeti, zaudējis samaņu. Mediķi mēģinājuši cietušo reanimēt, taču neveiksmīgi.

“Viena no versijām ir, ka viņam, iespējams, bijis arī insults, taču konkrētu iemeslu zināsim tikai pēc pataloganatoma slēdziena,” sacīja Kondrāte. Uz Patoloģijas centru mirušo palīdzējuši nogādāt Valsts policijas darbinieki.

Pēc Kondrātes teiktā, kopumā patversmē atmosfēra joprojām ir mierīga un valda sapratne, taču problēmas varētu radīt atsevišķi klienti, kuri cieš no atkarībām.

“Diemžēl, esam saņēmuši informāciju, ka ārpusē esošie, tostarp mediju pārstāvji, rīkojas neapdomīgi un apmaiņā pret informāciju piesola viņiem dažādus labumus. Jāsaprot, ka te vairs runa nav par sabiedrības informēšanu, bet gan sensācijas meklēšanu, un tas ir bīstami, jo, ja šie cilvēki dabūs alkoholu, kurš atbildēs par notiekošo?” retoriski vaicāja Kondrāte.

Reklāma
Reklāma

Kopumā viņa gan atzīmēja, ka patversmes darbinieki profesionāli veic savu darbu un lielu atbalstu pašvaldībai sniedzot gan Veselības ministrijas, gan Valsts policijas, gan pašvaldības administrācijas pārstāvji.

Kā ziņots, Rīgas sociālajā aprūpes centrā “Stella Maris” ar Covid-19 sasirgusi kāda kliente, kura patlaban dzīvo izolētā istabā un viņai tiek nodrošināta aprūpe paaugstinātas drošības apstākļos.

Savukārt LOC Covid-19 konstatēts diviem pacientiem un diviem ārstiem, iepriekš vēstīja Latvijas Televīzijas raidījums “Panorāma”. Tā rezultātā ir slēgta Endokrinoloģijas un Pulmonoloģijas nodaļa un tajās tiek veikta dezinfekcija.

Centrā bija ārstējies viens no patversmes “Zilais krusts” klientiem, kurš inficējies ar Covid-19.

Konkrētais pacients slimnīcā ārstējis kādu citu kaiti, vēl pirms tapa zināms par Covid-19 uzliesmojumu patversmē. Viņam nav bijuši nekādi slimības simptomi un Covid-19 analīzes veiktas tikai pēc publiskajā telpā izskanējušās informācijas.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.