Ne ar kailām rokām un nesmērēt ar eļļu! Baiba Rozentāle skaidro, kā pareizi izņemt ērci 28

Kāda TV24 raidījuma “Uz līnijas” skatītāja lūdz Latvijas Infektoloģijas centra galvenajai ārstei, RSU profesorei Baibai Rozentālei parādīt un paskaidro, kā pareizi izņemt ērci.

Reklāma
Reklāma
TV24
“Gribēšu redzēt, kas no viņa paliks pāri!” jeb ko putinisti cenšas “iebarot” Jānim Slaidiņam? 73
“Zemenes maksā labu naudu…” Sieviete piedzīvojusi vilšanos un mudina būt acīgiem, iegādājoties zemenes no ielu tirgotājiem
Viedoklis
Armands Puče: Kamēr premjere Līgo vakarā stāstīja, kā tumsa saplūst ar gaismu, patiesībā būtu vajadzīga vispārēja iespringšana 139
Lasīt citas ziņas

“Pirmkārt, ērci nekādā gadījumā nedrīkst noņemt ar kailām rokām. Mājās taču ir saimniecības cimdi vai tie plānie – vienalga kā. Jo redziet, ja mēs ērci saspiežam, ērces zarnu traktā daudz biežāk Latvijā ir borēlijas, kas ierosina Laimas boreliozi, nekā ērču encefalīta vīrusa. Ja ērču encefalīta vīruss ir siekalu dziedzeros, bet borēlijas ir zarnu traktā. Un tad, ja viņu saspiež un ir pušumi uz ādas, tad ādā iekļūst Laimas boreliozes ierosinošās baktērijas. Tātad – nedrīkst ar kailām rokām!” skaidro profesore.

“Otra lieta – uz ērces jāuzliek spirtu saturošs tamponiņš un jāpatur 3-4 minūtes. Faktiski viņa apreibst. Ērce vemj tad, ja tai uzliek eļļu vai sviesta piku. Tad viņa atgrūž un atgrūžot viņa var arī atgrūzt no siekalu dziedzeriem ērču encefalīta vīrusu, ja tas tur ir. Bet to jau mēs nezinām, ja mēs nepārbaudām,” turpina viņa.

CITI ŠOBRĪD LASA

“Tālāk, kad esam to spirta vates pikucīti vai marles gabaliņu paturējuši, tad jāpaņem pincete un ar vieglām, rotējošām kustībām jāizvelk ērce ārā, jo viņa ir apreibusi un taustekļi ir atslābuši,” skaidro Rozentāle.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.