Foto-Stock.xchng

Nešpetnā ādas sēnīte atkārtojas! Ko darīt? 0

“Pirms nepilna gada uz vēdera, pleciem, muguras sāka mesties dažāda lieluma tumši un gaiši pleķīši. Dermatalogs paskaidroja, ka tā ir krāsainā ēde, un izrakstīja zāles, arī Travogen smēri, kas palīdzēja no pleķīšiem tikt vaļā, bet tikai uz laiku. Šī kaite nav ārstējama, tāpēc tie atkal ir klāt, tiklīdz man pazeminās imunitāte.

Reklāma
Reklāma
Mistika: pie Ukrainas robežas atvēries milzīgs krāteris, ko dēvē par “portālu uz pazemes pasauli” 32
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosauc 5 sieviešu un 5 vīriešu vārdus, kas nes laimi to īpašniekiem 24
Putins ir izmēģinājis jaunu “superieroci”, kādu pasaule “vēl nav redzējusi” 156
Lasīt citas ziņas

Vai nav kādas alternatīvas zāles, ziede, smēre, ar ko apstrādāt ādu? Turklāt nav arī tik daudz līdzekļu un laika, lai ik pēc mēneša dotos pie dermatologa izrakstīt jaunu recepti un atkal maksāt par vizīti!
” Agita Liepājā

Dermatovenerologs Raimonds Karls uzreiz norāda uz atbildi problēmas aprakstā un uzdotajā jautājumā. Ar to domāta vēstulē pieminētā imunitātes pazemināšanās, kaut gan šoreiz būtu pareizāk teikt – ir nepieciešama tās stiprināšana. Jūs esat gluži pareizi pamanījusi šo likumsakarību, un R. Karls ir gandrīz pilnīgi pārliecināts, ka stipra imunitāte atbrīvotu arī no vizītēm pie dermatologa un papildu izdevumiem.

CITI ŠOBRĪD LASA

– Tas, ko sauc par daudzkrāsaino ēdi, nav nekas cits kā ādas disbakterioze, – skaidro R. Karls. Pēc savas dabas tā ir līdzīga kuņģa un gremošanas trakta disbakteriozei (izraisa šķidru vēdera izeju) un vaginālajai kandidozei. Arī ādai ir epitēlijaudi, tādēļ, kad tās normālā mikroflora kaut kāda iemesla dēļ iznīkst, savairojas saprofīti – sēnītei līdzīgi nosacīti patogēni mikroorganismi – un izraisa gan tumšus, gan gaišus traipiņus.

Recidīvi – problēmas atkārtošanās – var būt, jo ādas disbakteriozei ir daudz dažādu iemeslu. To ietekmē arī ciets ūdens, sārmaini mazgāšanas līdzekļi…

Pēc ārsta nozīmētā medikamentu (var būt gan iekšķīgi, gan ārīgi) terapijas kursa un vienlaicīgas imunitātes stiprināšanas profilaksei ieteicami viegli skābi (pH 5,5) ķermeņa kopšanas (mazgāšanas) līdzekļi, jo daudzkrāsainās ēdes izraisītājiem nepatīk skāba vide – šie mikroorganismi iet bojā. Dažkārt izmantojams aptiekā nopērkamais ārstnieciskais Nizoral šampūns. Lai gan tas paredzēts galvenokārt ādas infekciju ārstēšanai galvas matainajā daļā, var lietot arī ķermenim. Līdzekli izmanto 1 – 2 reizes nedēļā dušas želejas vietā un pēc uzputošanas uz ādas atstāj 2 – 3 minūtes.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.