pwxwls.com/Yan Krukau

Neviens to pat nenojauta – pasaulē populāros kosmētikas produktos vēzi izraisošas ķīmiskas vielas 800 reižu pārsniedz normu 42

Neatkarīga laboratorija atklājusi ko šokējošu – daudzi pasaulē populāri kosmētikas produkti, ko izmanto miljoniem cilvēku, satur vēzi izraisošas ķīmiskas vielas, tostarp sejas mazgāšanas līdzekļi, sauļošanās līdzekļi un roku dezinfekcijas līdzekļi. Neatkarīgā laboratorija “Valisure” konstatējusi, ka dažos produktos kancerogēnā benzola līmenis vairāk nekā 12 reizes pārsniedz noteikto robežvērtību — 2 daļas uz miljonu, šo tematu vairāk apskatījis izdevums DailyMail.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
FOTO. Šarma karalienes: šī gada 10 iekārojamākās latviešu dāmas MI skatījumā
Situācija DUS. Gribēju hotdogam tā vairāk majonēzes un mazliet sinepes, man atbildēja: Kādu uztaisīšu, tādu ēdīsi! 86
Attālinātajam darbam beigas? Jaunais Valsts kancelejas direktors sola pārskatīt šo ierēdņu darba modeli
Lasīt citas ziņas

Cilvēki, kas lieto šos populāros krēmus, nesen tika brīdināti par briesmām, kas slēpjas viņu iecienītajos produktos. Saskaņā ar Kalifornijas Universitātes Bērklija centra pētījumu benzols ir zināms kā kancerogēns, kas saistīts ar tādiem vēža veidiem kā limfoma un leikēmija.

Neskatoties uz tās bīstamību, šī ķīmiskā viela ir visur esoša. Cilvēki var tikt pakļauti tās iedarbībai gaisā no automašīnām, kurās sadeg degviela, pasīvie tvaiku dūmi, un pat no ēdiena gatavošanas uz gāzes liesmas, raksta izdevums The Cut.

CITI ŠOBRĪD LASA

Tomēr tas ir ne tikai gaisā, kā atklāja “Valisure”, benzols ir atrodams arī kosmētikas produktos, ko izmanto miljoniem cilvēku. Piemēram, kāda zāļu sastāvdaļa pret pūtītēm var kļūt par kancerogēnu, ja tā sakarst.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.