Publicitātes foto

Panākta vienošanās! “Centrālā laboratorija” valsts apmaksātās analīzes atsāk nodrošināt ierastajā kārtībā 2

“Centrālā laboratorija” no 7. oktobra uz valsts apmaksātajām analīzēm visus pacientus pieņem ierastajā režīmā, bez iepriekšēja pieraksta.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
No A līdz Ž – ko par tavu personību atklāj tava vārda sākumburts? 11
Lietotas automašīnas, kuras nevajadzētu iegādāties: eksperts norāda uz trim neuzticamiem modeļiem
FOTO. Apskati, kāda automašīna bija pati populārākā tavā dzimšanas gadā! 71
Lasīt citas ziņas

Pateicoties jaunā veselības ministra Hosama Abu Meri profesionālajai izpratnei par veselības aprūpes nozari un konstruktīvai pieejai samilzušās problēmas risināšanā, ir panākta vienošanās par nepieciešamā finansējuma apjoma nodrošināšanu šī gada otrajā pusgadā valsts apmaksātājiem laboratoriju pakalpojumiem.

“Nekavējoties atsākam iedzīvotājiem tik nepieciešamos valsts apmaksātos laboratoriju pakalpojumus sniegt ierastajā kārtībā. Šobrīd vairs nav nepieciešamības veidot pieraksta rindu un pacienti var izvēlēties sev ērtāko laiku un laboratorijas filiāli analīžu nodošanai. Pacientiem, kuri no 15. septembra ir pierakstījušies gaidīšanas rindā, var izmantot pierakstu vai arī to atcelt,” informē “Centrālās laboratorijas” valdes priekšsēdētāja Stella Lapiņa.

CITI ŠOBRĪD LASA

Iepriekš tika ziņots, ka pieprasījums pēc laboratoriju sniegtajiem pakalpojumiem šogad ļoti pieaudzis gan pandēmijas seku, gan sabiedrības novecošanās dēļ, turklāt pretēji ierastajam liels darba apjoms laboratorijās saglabājās arī vasarā. Tā kā finansējums 2023. gadā tika piešķirts reālajam iedzīvotāju pieprasījumam nepietiekamā apmērā, valsts apmaksātajiem pakalpojumiem līdz šim piešķirtā nauda “Centrālajā laboratorijā” tika izlietota līdz katra mēneša 10.-15. dienai. Iepriekš tika pieņemts lēmums, pēc šiem datumiem veikt tikai maksas pakalpojumus un veidot pieraksta rindu uz valsts apmaksātajiem pakalpojumiem. Jānorāda, ka “Centrālā laboratorija” joprojām nav saņēmusi pilnu samaksu par 2022. gadā veiktajām analīzēm, bet valsts parāds par jau sniegtajiem pakalpojumiem iedzīvotājiem 2023. gadā sasniedza jau vairāk nekā piecus miljonus eiro.

SIA „Centrālā laboratorija” pieņem analīzes 84 filiālēs, kas atrodas visā Latvijā. Laboratorijā strādā vairāk nekā 650 darbinieku.
Uzņēmuma darbība novērtēta, valdes priekšsēdētājai Stellai Lapiņai piešķirot LR Ministru kabineta balvu par ieguldījumu veselības aprūpes nozares attīstībā.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.