Veselam
Ārstēšana

Pasniegti viroterapijas fonda apbalvojumi par ieguldījumu viroterapijas attīstībā0

Publicitātes foto

Piektdien, 3. novembrī, svinīgā gaisotnē tika pasniegti Ainas Mucenieces viroterapijas fonda apbalvojumi par ieguldījumu viroterapijas attīstībā. Ordeni saņēma trīs Latvijas drosmīgie “vēža karotāji” – Zane Cinglere-Kraukle, Indra Vālande un Jevgēnis Odincovs, kuri piedalījās iniciatīvā “Kāp cīņai pret vēzi” (Climb for Cancer).
Jau ziņots, ka 2017. gada vasarā 8 vēža pacienti no Latvijas, Krievijas, Ukrainas, Čečenijas un ASV kopā ar atbalsta grupu devās uz Monblānu, tādējādi paužot atbalstu efektīvām un saudzīgām vēža terapijām un pasaulei pierādot, ka vēža diagnoze nav nolemtība.

Pasniedzot apbalvojumus, “Rigvir” holdinga valdes priekšsēdētājs, A.Mucenieces mazdēls Jurģis Auziņš izteica pateicību un atzinību apbalvotajiem par drosmi un apņēmību pieņemt izaicinājumu – kāpt Monblānā, lai iedvesmotu un atbalstītu vēža pacientus visā pasaulē.

A.Mucenieces viroterapijas fonda vadītājs Einars Repše: “Šie cilvēki, izņemot vienu, nav agrāk bijuši kalnos. Viņi nav profesionāli alpīnisti. Viņi uzdrošinājās doties sniegā un ledū, 4km un lielākā augstumā, kur valda retināts gaiss un aukstums, kur pēkšņi var uznākt vēji, negaisi un vētras, kur cilvēku apdraud bezdibeņi, plaisas un lavīnas… Jau tas vien, ka viņi meta izaicinājumu kalniem, neskatoties uz savu vēsturi, diagnozi vai gadiem – ir varoņdarbs. Un viņi to darīja zem Viroterapijas Fonda karoga, ar skaidru nolūku – lai par Ainas Mucenieces atklātajām zālēm uzzinātu cik iespējams vairāk cilvēku. Paldies viņiem par apņēmību, varēšanu un uzdrīkstēšanos!”.
Pārējie vēža pacienti “Kāp cīņai pret vēzi” dalībnieki apbalvojumus saņems viņiem piemērotā laikā un vietā.

Šādu apbalvojumu pasniedz jau otro reizi. Iepriekš ordeni par mūža ieguldījumu viroterapijā saņēma trīs A. Mucenieces līdzgaitnieces viroterapijā – Rūta Brūvere, Rita Garklāva un Olga Kaminska.

Ordenis izstrādāts saules formā, simbolizējot profesores Ainas Mucenieces atklāto Rīgas vīrusu, ko izmanto vēža ārstēšanā, tajā iekalti profesores vārdi: “Mēs degam, liesmojam, mēs zinātkāro cilts.”

 

Lasiet vairāk, kā augustā astoņi onkoloģiskie pacienti devās uz Alpiem.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.

Lasītākie

IK
Ilze Kuzmina
Latvijā
“Paldies, ka man ziedojāt, bet vispār valstij tas būtu jādara!” Kā “Latvijas lepnuma” balva palīdzēja Jurkām nepadoties
4 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
VIDEO. “Nolaupītā vērtība varētu būt pusmiljons eiro, bet Balandinu atstāja dzīvu kā brīdinājumu,” Krieķis atklāj patiesību 16
7 stundas
LE
LETA
Pasaulē
Notikušais ar Navaļniju saistīts ar Latviju: sarunā ar Francijas prezidentu Putins nāk klajā ar pārsteidzošu versiju
2 stundas
SK
Skaties.lv
Latvijā
“Gūlās manā gultā un teica, ka jāguļ kopā.” Pašvaldība Sanitai sagādā pārsteigumu, dzīvoklī izmitinot svešinieku
1 stunda
LE
LETA
Latvijā
Smaga avārija uz Vidzemes šoseja: kravas auto ietriecies mikroautobuss, daļēji bloķēta satiksme
6 stundas